MATE Desktop Environment - en to ang translation catalogue (21 entries)

note: DE - Germany
en: Germany
ang: Þéodiscland

note: IS - Iceland
en: Iceland
ang: Ísland

note: IE - Ireland
en: Ireland
ang: Írland

note: IT - Italy
en: Italy
ang: Italia

note: JP - Japan
en: Japan
ang: Nippon

note: NF - Norfolk Island, a territory of Australia
en: Norfolk Island
ang: Norfolc Íeg

note: NO - Norway
en: Norway
ang: Norweg

note: A state/province/territory in United States
en: Alaska
ang: Alasca

note: A state/province/territory in United States
en: Arizona
ang: Arisona

note: A state/province/territory in United States
en: Arkansas
ang: Arcansas

note: A city in British Columbia in Canada
en: Abbotsford
ang: Abbotes ford

note: A city in France
en: Agen
ang: Ágen

note: A city in Portugal
en: Porto
ang: Port

note: A city in Scotland in the United Kingdom
en: Kirkwall
ang: Ciricweall

note: A city in Virginia in the United States
en: Abingdon
ang: Abban dún

note: A city in Alaska in the United States
en: Adak
ang: Adac

note: A city in Arizona in the United States
en: Kingman
ang: Cyningesmann

note: A city in Texas in the United States
en: Midland
ang: Middland

note: A city in Massachusetts in the United States
en: New Bedford
ang: Níwe Beddford

note: A city in New York in the United States
en: Newburgh
ang: Níwe Burg

note: A city in Alaska in the United States
en: Northway
ang: Norþweg
