libmateweather 1.26.1 - en to as translation catalogue (124 entries)

en: Default
as: অবিকল্পিত

en: Invalid
as: অৱৈধ

en: Greenwich Mean Time
as: গ্ৰিনউইচ মিন সময়

en: Update the data automatically
as: স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে তথ্য উন্নত কৰা হ'ব

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
as: এপ্লেট দ্বাৰা স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে বতৰ সংক্ৰান্ত পৰিসংখ্যা উন্নত কৰা হ'ব নে নহয় নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ ব্যৱহৃত ।

en: Update interval
as: উন্নয়নত বিৰতী

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
as: স্বয়ংক্ৰিয় উন্নয়নৰ মধ্যবৰ্তী বিৰতি, ছেকেণ্ডত ।

en: Use metric units
as: মেট্ৰিক একক ব্যৱহৃত হ'ব

en: Use metric units instead of english units.
as: ইংৰাজী এককৰ পৰিবৰ্তে মেট্ৰিক একক ব্যৱহৃত হ'ব

en: Distance unit
as: দূৰত্ব মাপৰ একক

en: Pressure unit
as: বায়ুচাপৰ একক

en: Speed unit
as: গতিৰ একক

en: Temperature unit
as: তাপমাত্ৰাৰ একক

en: Not used anymore
as: বৰ্তমানে অব্যৱহৃত

en: Display radar map
as: ৰেডাৰ মেপ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Fetch a radar map on each update.
as: প্ৰত্যেক উন্নয়নত এটা ৰেডাৰ মেৰ পাব ।

en: Weather location information
as: অৱস্থানৰ বতৰ সংক্ৰান্ত তথ্য

en: Weather location information.
as: অৱস্থানৰ বতৰ সংক্ৰান্ত তথ্য ।

en: Nearby city
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী চহৰ

en: Zone location
as: অঞ্চলৰ অৱস্থান

en: Radar location
as: ৰেডাৰৰ অৱস্থান

en: Weather for a city
as: এটা চহৰৰ বতৰ

en: The city that mateweather displays information for.
as: mateweather দ্বাৰা যি চহৰৰ তথ্য প্ৰদৰ্শিত হয় ।

en: Location coordinates
as: অৱস্থানৰ স্থানাঙ্ক

en: Latitude and longitude of your location expressed in DD-MM-SS[NS] DD-MM-SS[EW].
as: DD-MM-SS[NS] DD-MM-SS[EW] ত উল্লিখিত আপোনাৰ অৱস্থানৰ অক্ষাংশ আৰু দ্ৰাঘিমা ।

en: Use custom url for the radar map
as: ৰেডাৰ মেপৰ বাবে স্বনিৰ্বাচিত url ব্যৱহৃত হ'ব

en: If true, then retrieve a radar map from a location specified by the "radar" key.
as: মান true হ'লে "radar" চাবিৰ দ্বাৰা চিহ্নিত অবস্থানৰ পৰা ৰেডাৰ মেপ প্ৰাপ্ত কৰা হ'ব ।

en: Url for the radar map
as: ৰেডাৰ মেপৰ Url

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
as: ৰেডাৰ মেৰ উদ্ধাৰ কৰিব লগা স্বনিৰ্বাচিত url ।

[ctx: timezone]
en: Unknown
as: অজ্ঞাত

note: Translators: %d is an error code, and %s the error string
en: Failed to get METAR data: %d %s.
as: METAR তথ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %d %s.

en: WeatherInfo missing location
as: WeatherInfo-ৰ অৱস্থান অনুপস্থিত

en: Variable
as: পৰিবৰ্তনশীল

en: North
as: উত্তৰ

en: North - NorthEast
as: উত্তৰ - উত্তৰপূৰ্ব

en: Northeast
as: উত্তৰপূৰ্ব

en: East - NorthEast
as: পূৰ্ব - উত্তৰপূৰ্ব

en: East
as: পূৰ্ব

en: East - Southeast
as: পূৰ্ব - দক্ষিণপূৰ্ব

en: Southeast
as: দক্ষিণপূৰ্ব

en: South - Southeast
as: দক্ষিণ - দক্ষিণপূৰ্ব

en: South
as: দক্ষিণ

en: South - Southwest
as: দক্ষিণ - দক্ষিণপশ্চিম

en: Southwest
as: দক্ষিণপশ্চিম

en: West - Southwest
as: পশ্চিম - দক্ষিণপশ্চিম

en: West
as: পশ্চিম

en: West - Northwest
as: পশ্চিম - উত্তৰপশ্চিম

en: Northwest
as: উত্তৰপশ্চিম

en: North - Northwest
as: উত্তৰ - উত্তৰপশ্চিম

en: Clear Sky
as: পৰিষ্কাৰ আকাশ

en: Broken clouds
as: ভঙা মেঘ

en: Scattered clouds
as: বিচ্ছিন্ন মেঘ

en: Few clouds
as: পাতল মেঘ

en: Overcast
as: মেঘ থকা

note: Translators: If you want to know what "blowing" "shallow" "partial" * etc means, you can go to http://www.weather.com/glossary/ and * http://www.crh.noaa.gov/arx/wx.tbl.php NONE
en: Thunderstorm
as: বজ্ৰবিদ্যুতসহ বৃষ্টি ধুমুহা

en: Drizzle
as: পাতল বৃষ্টি

en: Light drizzle
as: পাতল বৃষ্টিপাত

en: Moderate drizzle
as: মধ্যম বৃষ্টিপাত

en: Heavy drizzle
as: দবা-পিটা বৃষ্টিপাত

en: Freezing drizzle
as: হিমশীতল পাতল বৃষ্টিপাত

en: Rain
as: বৰষুণ

en: Light rain
as: পাতল বৰষুণ

en: Moderate rain
as: মধ্যম বৰষুণ

en: Heavy rain
as: দবা-পিটা বৰষুণ

en: Rain showers
as: বৃষ্টিপাত

en: Freezing rain
as: হিমশীতল বৰষুণ

en: Snow
as: তুষাৰপাত

en: Light snow
as: পাতল তুষাৰপাত

en: Moderate snow
as: মধ্যম তুষাৰ

en: Heavy snow
as: দবা-পিটা তুষাৰপাত

en: Snowstorm
as: তুষাৰ ধুমুহা

en: Blowing snowfall
as: প্ৰবাহিত তুষাৰ

en: Snow showers
as: তুষাৰযুক্ত বৃষ্টিপাত

en: Drifting snow
as: প্ৰবাহিত তুষাৰ

en: Snow grains
as: বৰফৰ দানা

en: Light snow grains
as: পাতল বৰফৰ দানা

en: Moderate snow grains
as: মধ্যম বৰফৰ দানা

en: Heavy snow grains
as: দবা-পিটা বৰফৰ দানা

en: Ice crystals
as: বৰফকুচি

en: Ice pellets
as: বৰফৰ পেলেট

en: Few ice pellets
as: বৰফৰ স্বল্প পেলেট

en: Moderate ice pellets
as: বৰফৰ মধ্যম পেলেট

en: Heavy ice pellets
as: বৰফৰ দবা-পিটা পেলেট

en: Ice pellet storm
as: বৰফৰ পেলেটৰ ধুমুহা

en: Showers of ice pellets
as: বৰফৰ পেলেটৰ বৰ্ষা

en: Hail
as: হেইল

en: Hailstorm
as: শিলাবৃষ্টি

en: Hail showers
as: হেইল

en: Small hail
as: ছোট শিল

en: Small hailstorm
as: পাতল শিলাবৃষ্টি

en: Showers of small hail
as: পাতল শিলাবৃষ্টি

en: Unknown precipitation
as: অজ্ঞাত বৃষ্টিপাত

en: Mist
as: কুঁৱলী

en: Fog
as: কুঁৱলী

en: Fog in the vicinity
as: ওচৰা-ওচৰি কুঁৱলী

en: Shallow fog
as: পাতল কুঁৱলী

en: Patches of fog
as: বিচ্ছিন্ন কুঁৱলী

en: Partial fog
as: আংশিক কুঁৱলী

en: Freezing fog
as: ঠাণ্ডা কুঁৱলী

en: Smoke
as: ধোঁৱা

en: Volcanic ash
as: আগ্নেয় ছাই

en: Sand
as: বালি

en: Blowing sand
as: প্ৰবাহিত বালি

en: Drifting sand
as: ভাসমান বালি

en: Haze
as: পাতল কুঁৱলী

en: Blowing sprays
as: প্ৰবাহিত জলৰ পেলেট

en: Dust
as: ধুলি

en: Blowing dust
as: প্ৰবাহিত ধুলি

en: Drifting dust
as: ভাসমান ধুলি

en: Squall
as: দমকা ধুমুহা

en: Sandstorm
as: মৰুধুমুহা

en: Sandstorm in the vicinity
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী অঞ্চলত ধুলিধুমুহা

en: Heavy sandstorm
as: দবা-পিটা মৰুধুমুহা

en: Duststorm
as: ধুলিধুমুহা

en: Duststorm in the vicinity
as: পাৰ্শবৰ্তী অঞ্চলত ধুলিধুমুহা

en: Heavy duststorm
as: দবা-পিটা ধুলিধুমুহা

en: Funnel cloud
as: ফানেল আকাৰৰ মেঘ

en: Tornado
as: টোৰ্নাডো

en: Dust whirls
as: ধুলিৰ ঘূৰ্ণি

en: Dust whirls in the vicinity
as: পাৰ্শ্ববৰ্তী অঞ্চলত চক্ৰাকাৰ ধুলি

en: Unknown observation time
as: তথ্য প্ৰাপ্তিৰ সময় অজ্ঞাত

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: Calm
as: শান্ত

en: Retrieval failed
as: তথ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ ব্যৰ্থ
