libmateweather 1.26.1 - en to hy translation catalogue (159 entries)

en: Default
hy: Հիմնական

en: Invalid
hy: Անթույլատրելի

note: Translators: meters per second
en: m/s
hy: մ/վ

note: Translators: kilometers per hour
en: km/h
hy: կմ/ժ

note: Translators: miles per hour
en: mph
hy: մղոն/ժ

note: Translators: knots (speed unit)
en: knots
hy: հանգույց

note: Translators: wind speed
en: Beaufort scale
hy: Բեոֆորտյան սանդղակ

note: Translators: kilopascals
en: kPa
hy: ԿիլոՊասկալ

note: Translators: hectopascals
en: hPa
hy: ՀեկտոՊասկալ

note: Translators: millibars
en: mb
hy: Միլիբար

note: Translators: millimeters of mercury
en: mmHg
hy: Մմ սնդկիկի սյուն

note: Translators: inches of mercury
en: inHg
hy: Դույմ սնդիկի սյուն

note: Translators: atmosphere
en: atm
hy: ԱԳՄ

note: Translators: meters
en: m
hy: մ

note: Translators: kilometers
en: km
hy: Կմ

en: Greenwich Mean Time
hy: ժամանակը ըստ Գրինվիչի

en: Show notifications
hy: Ցույց տալ ծանուցումները

en: Determines whether the applet shows a notification on each update.
hy: Որոշում է , արդյոք ապլետը ցույց է տալիս ծանուցման յուրաքանչյուր թարմացում:

en: Update the data automatically
hy: Տվյալները ավտոմատ նորացնել

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
hy: Որոշում է արդյոք ապլետը ավտոմատ կերպով նորացնում է եղանակի տեղեկատվությունը թե ոչ

en: Update interval
hy: Նորացման ժամանակահատված

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
hy: Ավտոմատ նորացումների միջև ժամանակահատվածը վայրկյաններով

en: Use metric units
hy: Օգտագործել մետրիկ համակարգ

en: Use metric units instead of english units.
hy: Օգտագործել մետրիկ համակարգ անգլիականի փոխարեն

en: Distance unit
hy: Տարածության միավորներ

en: The unit to use for visibility. Values: 'meters', 'km' ,'miles'.
hy: Տեսանելիության համար օգտագործվող միավորներ․Արժեքներ։ 'մ', 'կմ', 'մղոն'.

en: Pressure unit
hy: Ճնշման միավոր

en: Speed unit
hy: Արագության միավոր

en: The unit to use for wind speed. Values: 'm/s', 'km/h, 'mph', 'knots', 'Beaufort scale'.
hy: Քամու արագության չափման օգտագործվող միավորները․Արժեքները․'մ/վ', 'կմ/ժ', 'բալլ',  'հանգույց', 'Beaufort սանդղակ'.

en: Temperature unit
hy: Ջերմաստիճանի միավոր

en: The unit to use for temperature. Values: 'Kelvin', 'Centigrade', 'Fahrenheit'.
hy: Ջերմաստիճանի չափման օգտագործվող միավորները․ Արժեքներ․ 'Կելվին', 'հարյուրաստիճան',  'Ֆարենհեյթ'։

en: Not used anymore
hy: Այլևս չի օգտագործվում

en: Display radar map
hy: Ցույց է տալիս ռադարային քարտեզը

en: Fetch a radar map on each update.
hy: Ռադարային քարտեզը փոխել յուրաքանչյուր նորացման ժամանակ

en: Weather location information
hy: Եղանակի տեղեկատվություն՝ ըստ տեղակայության

en: Weather location information.
hy: Եղանակի տեղեկատվություն՝ ըստ տեղակայության

en: Nearby city
hy: Մոտակա քաղաք

en: Nearby major zone, such as a capital city, as found from https://raw.github.com/mate-desktop/libmateweather/master/data/Locations.xml.in
hy: Մոտակա գլխավոր գոտին, ինչպիսին է մայրաքաղաքը, գտնելhttps://raw.github.com/mate-desktop/libmateweather/master/data/Locations.xml.in ֊ից

en: Zone location
hy: Տեղադրության գոտի

en: A unique zone for the city, as found from https://raw.github.com/mate-desktop/libmateweather/master/data/Locations.xml.in
hy: Եզակի գոտի քաղաքի համար, գտնել https://raw.github.com/mate-desktop/libmateweather/master/data/Locations.xml.in այստեղից

en: Radar location
hy: Ռադիոտեղորոշիչ գտնվելու վայրը

en: A three-digit-long code for retrieving radar maps from weather.com, found from https://raw.github.com/mate-desktop/libmateweather/master/data/Locations.xml.in
hy: Երեք թվանշան երկարությամբ ծածկագրում է ռադիոտեղորոշիչ քարտեզներ վերագտնելու համար weather.com֊ից, գտնել https://raw.github.com/mate-desktop/libmateweather/master/data/Locations.xml.in ֊ից

en: Weather for a city
hy: Քաղաքի համար եղանակը

en: The city that mateweather displays information for.
hy: Քաղաքը, որի համար mate եղանակի տեսությունը ցուցադրում է տեղեկատվություն

en: Location coordinates
hy: Տեղադրության կոորդինատները

en: Latitude and longitude of your location expressed in DD-MM-SS[NS] DD-MM-SS[EW].
hy: Ձեր գտնվելու վայրի լայնությունը եւ երկայնությունը արտահայտել DD-MM-SS[NS] DD-MM-SS[EW].

en: Use custom url for the radar map
hy: Օգտագործել գործարկողի տեղեկատվական ռեսուրսը ռադարային քարտեզի համար

en: If true, then retrieve a radar map from a location specified by the "radar" key.
hy: Եթե միացված է, ապա ռադարային քարտեզը ստանալ "ռադար "ստեղնով ընտրված հասցեից

en: Url for the radar map
hy: Տեղեկատվական ռեսուրս ռադարային քարտեզի համար

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
hy: Գործարկողի տեղեկատվական ռեսուրսի ցուցիչ ռադարային քարտեզի ստացման համար

[ctx: timezone]
en: Unknown
hy: Անհայտ

note: Translators: %d is an error code, and %s the error string
en: Failed to get METAR data: %d %s.
hy: Չհաջողվեց ստանալ METAR տվյալները: %d %s.

en: WeatherInfo missing location
hy: Weatherinfo հասցեն բացակայում է

en: Variable
hy: Փոփոխական

en: North
hy: Հյուսիս

en: North - NorthEast
hy: Հյուսիս–հյուսիս արևելյան

en: Northeast
hy: Հյուսիս արևելյան

en: East - NorthEast
hy: Արևելք–հյուսիս արևելյան

en: East
hy: Արևելք

en: East - Southeast
hy: Արևելք–հարավ արևելյալ

en: Southeast
hy: Հարավ արևելյան

en: South - Southeast
hy: Հարավ–հարավ արևելյան

en: South
hy: Հարավ

en: South - Southwest
hy: Հարավ–հարավ արևմտյան

en: Southwest
hy: Հարավ արևմտյան

en: West - Southwest
hy: Արևմուտք– հարավ արևմտյան

en: West
hy: Արևմտյան

en: West - Northwest
hy: Արևմուտք– հյուսիս արևմտյան

en: Northwest
hy: Հյուսիս արևմտյան

en: North - Northwest
hy: Հյուսիս–հյուսիս արևմտյան

en: Clear Sky
hy: Հստակ երկինք

en: Broken clouds
hy: Ամպամած պարզումներով

en: Scattered clouds
hy: Ցրված ամպեր

en: Few clouds
hy: Թեթևակի ամպամած

en: Overcast
hy: Համատարած ամպամածություն

note: Translators: If you want to know what "blowing" "shallow" "partial" * etc means, you can go to http://www.weather.com/glossary/ and * http://www.crh.noaa.gov/arx/wx.tbl.php NONE
en: Thunderstorm
hy: Ամպրոպ

en: Drizzle
hy: Մաղող անձրև

en: Light drizzle
hy: Թեթև մաղող անձրև

en: Moderate drizzle
hy: Չափավոր մաղող անձրև

en: Heavy drizzle
hy: Հորդառատ անձրև

en: Freezing drizzle
hy: Հորդառատ անձրև և կարկուտ

en: Rain
hy: Անձրև

en: Light rain
hy: Թույլ անձրև

en: Moderate rain
hy: Չափավոր անձրև

en: Heavy rain
hy: Ուժեղ անձրև

en: Rain showers
hy: Տեղատարափ անձրև

en: Freezing rain
hy: Անձրև և կարկուտ

en: Snow
hy: Ձյուն

en: Light snow
hy: Թույլ ձյուն

en: Moderate snow
hy: Չափավոր ձյուն

en: Heavy snow
hy: Ուժեղ ձյուն

en: Snowstorm
hy: Ձյունամրրիկ

en: Blowing snowfall
hy: Ջյան տեղումներ

en: Snow showers
hy: Բուք

en: Drifting snow
hy: Ջյան կուտակումներ

en: Snow grains
hy: Ջյան փաթիլներ

en: Light snow grains
hy: Թույլ ձյան փոքր փաթիլներ

en: Moderate snow grains
hy: Չափավոր ձյան փաթիլներ

en: Heavy snow grains
hy: Ուժեղ ձյան փաթիլներ

en: Ice crystals
hy: Սառույցի բյուրեղներ

en: Ice pellets
hy: Կարկուտ

en: Few ice pellets
hy: Թույլ կարկուտ

en: Moderate ice pellets
hy: Չափավոր կարկուտ

en: Heavy ice pellets
hy: Ուժեղ կարկուտ

en: Ice pellet storm
hy: Փոթորիկ և կարկուտ

en: Showers of ice pellets
hy: Տեղատարափ անձրև և կարկուտ

en: Hail
hy: Կարկուտ

en: Hailstorm
hy: Փոթորիկ և կարկուտ

en: Hail showers
hy: Տեղ–տեղ կարկուտ

en: Small hail
hy: Թույլ կարկուտ

en: Small hailstorm
hy: Թույլ փոթորիկ և կարկուտ

en: Showers of small hail
hy: Թույլ տեղատարափ կարկուտ

en: Unknown precipitation
hy: Անհայտ տեղումներ

en: Mist
hy: Մառախուղ

en: Fog
hy: Մշուշ

en: Fog in the vicinity
hy: Շրջակայքում մշուշ

en: Shallow fog
hy: Համատարած մշուշ

en: Patches of fog
hy: Տեղ տեղ մշուշ

en: Partial fog
hy: Մասամբ մշուշապատ

en: Freezing fog
hy: Սառող մշուշ

en: Smoke
hy: Ծուխ

en: Volcanic ash
hy: Հրաբխային մոխիր

en: Sand
hy: Ավազ

en: Blowing sand
hy: Ավազահողմ

en: Drifting sand
hy: Ավազի կուտակումներ

en: Haze
hy: Փոշու մշուշ

en: Blowing sprays
hy: Քամու պոռթկումներ փոշու հետ

en: Dust
hy: Փոշի

en: Blowing dust
hy: Փոշու փոթորիկ

en: Drifting dust
hy: Փոթորկալից փոշի

en: Squall
hy: Հանկարծական փոթորիկ

en: Sandstorm
hy: Ավազի փոթորիկ

en: Sandstorm in the vicinity
hy: Շրջակայքում ավազահողմ

en: Heavy sandstorm
hy: Ուժեղ ավազահողմ

en: Duststorm
hy: Փոշու փոթորիկ

en: Duststorm in the vicinity
hy: Շրջակայքում փոշու փոթորիկ

en: Heavy duststorm
hy: Ուժեղ փոշու փոթորիկ

en: Funnel cloud
hy: Մրրկասյուն

en: Tornado
hy: Տորնադո

en: Dust whirls
hy: Հողմապտույտ

en: Dust whirls in the vicinity
hy: Շրջակայքում հողմապտույտ

en: Unknown observation time
hy: Անհայտ դիտման ժամանակահատված

en: Unknown
hy: Անհայտ

note: Translators: This is the wind speed in knots
en: %0.1f knots
hy: %0.1f հանգույց

note: Translators: This is the wind speed in miles per hour
en: %.1f mph
hy: %.1f մղոն/ժ

note: Translators: This is the wind speed in kilometers per hour
en: %.1f km/h
hy: %.1f կմ/ժ

note: Translators: This is the wind speed in meters per second
en: %.1f m/s
hy: %.1f մ/վ

note: Translators: This is the wind speed as a Beaufort force factor * (commonly used in nautical wind estimation).
en: Beaufort force %.1f
hy: Բեոֆորտյան ուժ %.1f

en: Calm
hy: Հանդարտ

note: Translators: This is pressure in inches of mercury
en: %.2f inHg
hy: %.2f դույմ սնդիկի սյուն

note: Translators: This is pressure in millimeters of mercury
en: %.1f mmHg
hy: %.1f մմ սնդիկի սյուն

note: Translators: This is pressure in kiloPascals
en: %.2f kPa
hy: %.2f կիլոպասկալ

note: Translators: This is pressure in hectoPascals
en: %.2f hPa
hy: %.2f հեկտոպասկալ

note: Translators: This is pressure in millibars
en: %.2f mb
hy: %.2f միլիբար

note: Translators: This is pressure in atmospheres
en: %.3f atm
hy: %.3f միլիբար

note: Translators: This is the visibility in miles
en: %.1f miles
hy: %.1f մղոն

note: Translators: This is the visibility in kilometers
en: %.1f km
hy: %.1f կմ

note: Translators: This is the visibility in meters
en: %.0fm
hy: %.0f մետր տեսանելիություն

en: Retrieval failed
hy: Ստացման խափանում
