libmateweather 1.26.1 - en to ie translation catalogue (9 entries)

en: Default
ie: Predefinit

note: Translators: knots (speed unit)
en: knots
ie: nodes

en: Speed unit
ie: Unité de velocitá

en: Temperature unit
ie: Unité de temperatura

[ctx: timezone]
en: Unknown
ie: Ínconosset

en: North
ie: Nord

en: East
ie: Ost

en: South
ie: Sud

en: Unknown
ie: Ínconosset
