libmateweather 1.26.1 - en to ku translation catalogue (129 entries)

en: Default
ku: Wekî heyî

en: Invalid
ku: Nederbasdar

note: Translators: meters per second
en: m/s
ku: m/ç

note: Translators: knots (speed unit)
en: knots
ku: knot

note: Translators: wind speed
en: Beaufort scale
ku: Pîvanga Beaufort

en: Update the data automatically
ku: Agahiyan bixwebwe rojane bike

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
ku: Diyar dike ku bê ka sepanok îstatîskên rewşa hewê bixweber rojane dike yan na

en: Update interval
ku: Navbera rojanekirinê

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
ku: Ji bo rojanekirinên bixweber, navbera,  ji cureyê çirkan.

en: Use metric units
ku: Yekeyên metrîk bikar bîne

en: Use metric units instead of english units.
ku: Dêvila yekeyên îngîlîzan yekeyên metrîk bikar bîne.

en: Distance unit
ku: Yekeya Dûrbûnê

en: Pressure unit
ku: Yekeya pestoyê

en: Speed unit
ku: Yekeya lezê

en: Temperature unit
ku: Yekeya germê

en: Not used anymore
ku: Êdî nayê bikaranîn

en: Display radar map
ku: Nexşeya radarê nîşan bide

en: Fetch a radar map on each update.
ku: Çi gava ku rojane bibe nexşeya radarê bistîne.

en: Weather location information
ku: Agahiyên bicihbûnê ya rewşa hewê

en: Weather location information.
ku: Agahiyên bicihbûnê ya rewşa hewê

en: Nearby city
ku: Bajarê nêzîk

en: Zone location
ku: Cihê herêmê

en: Radar location
ku: Cihê radarê

en: Weather for a city
ku: Heweya Barajî

en: Location coordinates
ku: Koordînatên bicihbûnê

en: Use custom url for the radar map
ku: Ji bo nexşeya radarê navnîşana taybet bikar bîne

en: If true, then retrieve a radar map from a location specified by the "radar" key.
ku: Heke hilbijartî be, di mifteya "radar"ê de ji cihê ku hatiye diyarkirin nexşeya radarê distîne.

en: Url for the radar map
ku: Ji bo nexşeya radarê url

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
ku: urlya taybet ya nexşeya radarê wê were stendin.

[ctx: timezone]
en: Unknown
ku: Nenas

en: WeatherInfo missing location
ku: WeatherInfo agahiyên bicihbûnê nahewîne

en: Variable
ku: Guherbar

en: North
ku: Bakur

en: North - NorthEast
ku: Bakur - bakurê rojhilat

en: Northeast
ku: Bakurê rojhilat

en: East - NorthEast
ku: Rojhilat - bakurê rojhilat

en: East
ku: Rojhilat

en: East - Southeast
ku: Rojhilat - başûrê rojhilat

en: Southeast
ku: Başûrê rojhilat

en: South - Southeast
ku: Başûr - başûrê rojhilat

en: South
ku: Başûr

en: South - Southwest
ku: Başûr - başûrê rojava

en: Southwest
ku: Başûrê rojava

en: West - Southwest
ku: Rojava - başûrê rojava

en: West
ku: Rojava

en: West - Northwest
ku: Rojava - bakurê rojava

en: Northwest
ku: Bakurê rojava

en: North - Northwest
ku: Bakur - bakurê Rojava

en: Clear Sky
ku: Ezmanê Sayî

en: Broken clouds
ku: Hin cih bi ewr e

en: Scattered clouds
ku: Ewrên belawela

en: Few clouds
ku: Zêde ewr tuneye

en: Overcast
ku: Zêde ewr heye

note: Translators: If you want to know what "blowing" "shallow" "partial" * etc means, you can go to http://www.weather.com/glossary/ and * http://www.crh.noaa.gov/arx/wx.tbl.php NONE
en: Thunderstorm
ku: Bahoz

en: Drizzle
ku: Xunav

en: Light drizzle
ku: Barana hêdî

en: Moderate drizzle
ku: Xunava hêdî

en: Heavy drizzle
ku: Xunava zêde

en: Freezing drizzle
ku: Xunava qerisîner

en: Rain
ku: Baran

en: Light rain
ku: Barana sivik

en: Moderate rain
ku: Barana normal

en: Heavy rain
ku: Barana giran

en: Rain showers
ku: Barana hindik û tîr

en: Freezing rain
ku: Barana qerisîner

en: Snow
ku: Berf

en: Light snow
ku: Berf hindik dibare

en: Moderate snow
ku: Berfa hêdî

en: Heavy snow
ku: Berf zêde dibare

en: Snowstorm
ku: Boran

en: Blowing snowfall
ku: Borana bi ba

en: Snow showers
ku: Berfa hindik û girtî

en: Drifting snow
ku: Berfa şemetokî

en: Snow grains
ku: Çelepe

en: Light snow grains
ku: Kuliyên berfê yên biçûk heye

en: Moderate snow grains
ku: Xilorîkên hêdî yên berfê hene

en: Heavy snow grains
ku: Kuliyên berfê yên mezin heye

en: Ice crystals
ku: Krîstalên cemedê

en: Ice pellets
ku: Hebikên cemedê

en: Few ice pellets
ku: Hebikên cemedê yên biçûk

en: Moderate ice pellets
ku: Hebikên cemedê yên hêdî

en: Heavy ice pellets
ku: Hebikên cemedê yên giran

en: Ice pellet storm
ku: Firtoneya hebikên cemedê

en: Showers of ice pellets
ku: Barana hebikên cemedê

en: Hail
ku: Zîpik

en: Hailstorm
ku: Teyrok

en: Hail showers
ku: Baran bi zîpik

en: Small hail
ku: Hebikên zîpikê yên biçûk

en: Small hailstorm
ku: Firtoneya zîpikê ya hebikhûr

en: Showers of small hail
ku: Barana hebikên zîpikê yên biçûk

en: Unknown precipitation
ku: Barana nenas

en: Mist
ku: Mij

en: Fog
ku: Mij

en: Fog in the vicinity
ku: Li derdorê mij heye

en: Shallow fog
ku: Mija Nizm

en: Patches of fog
ku: Şopa mijê heye

en: Partial fog
ku: Li hin cihan mij heye

en: Freezing fog
ku: Mija qerisîner

en: Smoke
ku: Dixan

en: Volcanic ash
ku: Xweliya agirpijan

en: Sand
ku: Qûm

en: Blowing sand
ku: Qûma bi ba

en: Drifting sand
ku: Qûma şemetokî

en: Haze
ku: Moran

en: Blowing sprays
ku: Barana bi bahoz

en: Dust
ku: Toz

en: Blowing dust
ku: Toza bi ba

en: Drifting dust
ku: Toza şemetokî

en: Squall
ku: Bahoz

en: Sandstorm
ku: Firtoneya Qûmê

en: Sandstorm in the vicinity
ku: Li derdorê firtoneya qûmê heye

en: Heavy sandstorm
ku: Firtoneya qûmê ya giran

en: Duststorm
ku: Firtoneya tozê

en: Duststorm in the vicinity
ku: Li derdorê firtoneya tozê heye

en: Heavy duststorm
ku: Firtoneya tozê ya giran

en: Funnel cloud
ku: Ecacoka ewran

en: Tornado
ku: Bager

en: Dust whirls
ku: Bahoza tozê

en: Dust whirls in the vicinity
ku: Li derdorê bahoza tozê heye

en: Unknown observation time
ku: Dema raçavkirinê ya nayê zanîn

en: Unknown
ku: Nenas

note: Translators: This is the humidity in percent
en: %.f%%
ku: %%%.f

note: Translators: This is the wind speed in knots
en: %0.1f knots
ku: %0.1f knot

note: Translators: This is the wind speed in kilometers per hour
en: %.1f km/h
ku: %.1f km/s

note: Translators: This is the wind speed in meters per second
en: %.1f m/s
ku: %.1f m/ç

note: Translators: This is the wind speed as a Beaufort force factor * (commonly used in nautical wind estimation).
en: Beaufort force %.1f
ku: Hêza Beaufort ya %.1f

en: Calm
ku: Sakîn

note: Translators: This is the visibility in miles
en: %.1f miles
ku: %.1f mil

en: Retrieval failed
ku: Stendin ne serketî bû
