libmateweather 1.26.1 - en to or translation catalogue (138 entries)

en: Default
or: ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ

en: Invalid
or: ଅବୈଧ

note: Translators: meters per second
en: m/s
or: ମିଟର/ସେକେଣ୍ଡ

note: Translators: kilometers per hour
en: km/h
or: କି.ମି/ଘଣ୍ଟା

note: Translators: miles per hour
en: mph
or: ମାଇଲ ପ୍ରତି ଘଣ୍ଟା

note: Translators: knots (speed unit)
en: knots
or: ନଟସ୍

note: Translators: wind speed
en: Beaufort scale
or: ବିଉଫର୍ଟ ସ୍କେଲ

note: Translators: kilopascals
en: kPa
or: kPa କିଲୋପାସ୍କେଲସ

note: Translators: hectopascals
en: hPa
or: hPa ହେକ୍ଟୋ ପାସ୍କେଲସ

note: Translators: millimeters of mercury
en: mmHg
or: mmHg ପାରଦର ମିଲିବାର

note: Translators: inches of mercury
en: inHg
or: inHg ପାରଦର ଇଂଚ

note: Translators: atmosphere
en: atm
or: atm ଅଟମୋସ୍ଫିଅର

note: Translators: meters
en: m
or: ମି

note: Translators: kilometers
en: km
or: କିଲୋମିଟର

en: Greenwich Mean Time
or: ଗ୍ରୀନିଚ ମଧ୍ଯମ ସମୟ

en: Update the data automatically
or: ତଥ୍ଯକୁ ସ୍ବଯଂଚାଳିତଭାବରେ ଅପଡେଟ କର

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
or: ଆପଲେଟ ସ୍ବଯଂଚାଳିତଭାବରେ ଏହାର ପାଣିପାଗ ପରିସଂଖ୍ଯାନ ଅପଡେଟ କରେ କି ନାହିଁ ନିର୍ଧାରଣ କରେ।

en: Update interval
or: ଅଦ୍ଯତନ ବିରତି

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
or: ସ୍ବୟଂଚାଳିତ ଅଦ୍ଯତନ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ଯରେ ବିରତି ସମୟ, ସେକେଣ୍ଡରେ

en: Use metric units
or: ମେଟ୍ରିକ ଯୁନିଟଗୁଡିକୁ ଉପୟୋଗକର

en: Use metric units instead of english units.
or: ଇଂଗ୍ରାଜୀ ଯୁନିଟଗୁଡିକ ପରିବର୍ତ୍ତେ ମେଟ୍ରିକ ଯୁନିଟଗୁଡିକୁ ଉପୟୋଗ କର।

en: Distance unit
or: ଦୂରତାର ମାପକ(ଯୁନିଟ)

en: Pressure unit
or: ଚାପ ଯୁନିଟ

en: Speed unit
or: ବେଗ ଏକକ

en: Temperature unit
or: ତାପମାନ ଏକକ

en: Not used anymore
or: ଆଉ ଉପୟୋଗ ହେଉନାହିଁ

en: Display radar map
or: ରାଡାର ମାନଚିତ୍ରକୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ

en: Fetch a radar map on each update.
or: ପ୍ରତି ଅଦ୍ଯତନରେ ଗୋଟିଏ ରାଡାର ମାନଚିତ୍ରକୁ କୌଶଳ ପୂର୍ବକ ଆଣନ୍ତୁ।

en: Weather location information
or: ପାଣିପାଗ ଅବସ୍ଥିତି ସୂଚନା

en: Weather location information.
or: ପାଣିପାଗ ଅବସ୍ଥିତି ସୂଚନା:

en: Nearby city
or: ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ସହର

en: Zone location
or: କ୍ଷେତ୍ର ଅବସ୍ଥିତି

en: Radar location
or: ରଡାର ଅବସ୍ଥାନ

en: Weather for a city
or: ଗୋଟିଏ ମହାନଗର ର ପାଣିପାଗ

en: The city that mateweather displays information for.
or: ଯେଉଁ ମହାନଗର ପାଇଁ ଜି-ଓ୍ବେଦାର ସୂଚନା ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରୁଅଛି।

en: Location coordinates
or: ଅବସ୍ଥିତି ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ଉଚ୍ଚତା ପଦ୍ଧତି

en: Latitude and longitude of your location expressed in DD-MM-SS[NS] DD-MM-SS[EW].
or: ଆପଣଙ୍କର ଅବସ୍ଥାର ଅକ୍ଷାଂଶ ଏବଂ ଦ୍ରାଘିମା DD-MM-SS[NS] DD-MM-SS[EW] ରେ ପ୍ରକାଶିତ କରାୟାଏ।

en: Use custom url for the radar map
or: ରାଡାର ମାନଚିତ୍ର ପାଇଁ ଇଚ୍ଛାରୂପଣ ୟୁ.ଆର.ଏଲ. କୁ ବ୍ଯବହାର କରନ୍ତୁ

en: If true, then retrieve a radar map from a location specified by the "radar" key.
or: ୟଦି ସତ୍ଯ ହୁଏ, ତେବେ "ରଡାର" କି ଦ୍ବାରା ନିଦ୍ଦିଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଗୋଟିଏ ଅବସ୍ଥାନରୁ ଏକ ରଡାର ମ୍ଯାପକୁ ଉଦ୍ଧାର କର।

en: Url for the radar map
or: ରାଡାର ମାନଚିତ୍ର ପାଇଁ ୟୁ.ଆର.ଏଲ.

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
or: ବ୍ଯବସ୍ଥାପିତ url କେଉଁଠାରୁ ରଡାର ମ୍ଯାପକୁ ପୁନଃପ୍ରାପ୍ତ କରିବା ପାଇଁ।

[ctx: timezone]
en: Unknown
or: ଅଜଣା

note: Translators: %d is an error code, and %s the error string
en: Failed to get METAR data: %d %s.
or: METAR ତଥ୍ଯ ହାସଲ କରିବାରେ ବିଫଳ: %d %s।

en: WeatherInfo missing location
or: ପାଣିପାଗ ସୂଚନା ଅବସ୍ଥାନ ଅନୁପସ୍ଥିତ

en: Variable
or: ଚଳ

en: North
or: ଉତ୍ତର

en: North - NorthEast
or: ଉତ୍ତର - ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ

en: Northeast
or: ଉତ୍ତରପୂର୍ବ

en: East - NorthEast
or: ପୂର୍ବ- ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ

en: East
or: ପୂର୍ବ

en: East - Southeast
or: ପୂର୍ବ- ଦକ୍ଷିଣପୂର୍ବ

en: Southeast
or: ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ

en: South - Southeast
or: ଦକ୍ଷିଣ - ଦକ୍ଷିଣପୂର୍ବ

en: South
or: ଦକ୍ଷିଣ

en: South - Southwest
or: ଦକ୍ଷିଣ - ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ

en: Southwest
or: ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ

en: West - Southwest
or: ପଶ୍ଚିମ - ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ

en: West
or: ପଶ୍ଚିମ

en: West - Northwest
or: ପଶ୍ଚିମ- ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ

en: Northwest
or: ଉତ୍ତରପଶ୍ଚିମ

en: North - Northwest
or: ଉତ୍ତର - ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ

en: Clear Sky
or: ପରିଷ୍କାର ଆକାଶ

en: Broken clouds
or: ଖଣ୍ଡ ଖଣ୍ଡ ମେଘ

en: Scattered clouds
or: ଛିନ୍ନ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ମେଘ

en: Few clouds
or: କେତେକ ମେଘ

en: Overcast
or: ମେଘ ଢାଙ୍କିରହିବା

note: Translators: If you want to know what "blowing" "shallow" "partial" * etc means, you can go to http://www.weather.com/glossary/ and * http://www.crh.noaa.gov/arx/wx.tbl.php NONE
en: Thunderstorm
or: ବିଜୁଳି ଘଡଘଡି ସହିତ ବର୍ଷା

en: Drizzle
or: ଝିପିଝିପି ବର୍ଷା

en: Light drizzle
or: କୁଣ୍ଡାଝାଡିଲାପରି ବର୍ଷା

en: Moderate drizzle
or: ମଧ୍ଯମ ଅନୁପାତରେ ବର୍ଷା

en: Heavy drizzle
or: ଜୋରରେ ବର୍ଷା

en: Freezing drizzle
or: ଝିପିଝିପି ଶୀତଳ ବ୍ରୁଷ୍ଟି

en: Rain
or: ବ୍ରୁଷ୍ଟିପାତ

en: Light rain
or: କମ ବର୍ଷା

en: Moderate rain
or: ମଧ୍ଯମ ଧରଣର ବର୍ଷା

en: Heavy rain
or: ଜୋରରେ ବର୍ଷା

en: Rain showers
or: ବ୍ରୁଷ୍ଟିପାତ

en: Freezing rain
or: ଶୀତଳ ବ୍ରୁଷ୍ଟି

en: Snow
or: ବରଫ

en: Light snow
or: କମ ତୁଷାରପାତ

en: Moderate snow
or: ମଧ୍ଯମ ଅନୁପାତରେ ତୁଷାରପାତ

en: Heavy snow
or: ଅତ୍ଯଧିକ ତୁଷାରପାତ

en: Snowstorm
or: ତୁଷାରଝଡ

en: Blowing snowfall
or: ପବନସହିତ ତୁଷାରପାତ

en: Snow showers
or: ତୁଷାରପାତ

en: Drifting snow
or: ବାଯୁବେଗରେ ପୂଞ୍ଜୀଭୂତ ତୁଷାରପାତ

en: Snow grains
or: ତୁଷାର କଣିକା ପାତ

en: Light snow grains
or: କମ ଅନୁପାତରେ ତୁଷାରକଣିକା ପାତ

en: Moderate snow grains
or: ମଧ୍ଯମ ଅନୁପାତରେ ତୁଷାରକଣିକା ପାତ

en: Heavy snow grains
or: ଅତ୍ଯଧିକ ତୁଷାରକଣିକା ପାତ

en: Ice crystals
or: ବରଫ ସ୍ଫଟିକଗୁଡିକ

en: Ice pellets
or: ବରଫ ଖଣ୍ଡ

en: Few ice pellets
or: କେତେକ ବରଫ ଖଣ୍ଡ

en: Moderate ice pellets
or: ମଧ୍ଯମ ଅନୁପାତରେ ବରଫ ଖଣ୍ଡଗୁଡିକ

en: Heavy ice pellets
or: ଅତ୍ଯଧିକ ବରଫ ଖଣ୍ଡଗୁଡିକ

en: Ice pellet storm
or: ବରଫ ଖଣ୍ଡର ଝଡବାତ୍ଯା

en: Showers of ice pellets
or: ବରଫ ଖଣ୍ଡର ବର୍ଷା

en: Hail
or: ହେଲ

en: Hailstorm
or: କୁଆପଥର ସହିତ ଝଡବର୍ଷା

en: Hail showers
or: କୁଆପଥର ବର୍ଷା

en: Small hail
or: ଛୋଟ କୁଆପଥର

en: Small hailstorm
or: କମ ଅନୁପାତରେ କୁଆପଥର ସହିତ ଝଡବର୍ଷା

en: Showers of small hail
or: ଛୋଟ କୁଆପଥର ବର୍ଷା

en: Unknown precipitation
or: ଅଜଣା ତୁଷାରପାତ

en: Mist
or: କୁହୁଡ଼ି

en: Fog
or: ଘନ କୁହୁଡି

en: Fog in the vicinity
or: ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ କୁହୁଡି

en: Shallow fog
or: ଅଳ୍ପ ଘନ କୁହୁଡି

en: Patches of fog
or: ସ୍ଥାନ ସ୍ଥାନରେ କୁହୁଡି

en: Partial fog
or: ଆଂଶିକ କୁହୁଡି

en: Freezing fog
or: ବରଫ ଜମିଗଲା ପରି କୁହୁଡି

en: Smoke
or: ଧୁଆଁ

en: Volcanic ash
or: ଆଗ୍ନେଯଗିରିର ପାଉଁଶ

en: Sand
or: ବାଲି

en: Blowing sand
or: ବାଲି ଝଡ

en: Drifting sand
or: ବାୟୁବେଗରେ ପୂଞ୍ଜୀଭୂତ ବାଲି ଝଡ

en: Haze
or: ଅସ୍ପଷ୍ଟତା

en: Blowing sprays
or: ବାୟୁବେଗରେ ବିନ୍ଦୁ ବିନ୍ଦୁ ବର୍ଷା

en: Dust
or: ଧୂଳି

en: Blowing dust
or: ବାଲି ଝଡ

en: Drifting dust
or: ବାୟୁବେଗରେ ପୂଞ୍ଜୀଭୂତ ବାଲି ଝଡ

en: Squall
or: ଝଞ୍ଜା ତୋଫାନ

en: Sandstorm
or: ବାଲିର ଝଡବାତ୍ଯା

en: Sandstorm in the vicinity
or: ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ବାଲିଝଡ

en: Heavy sandstorm
or: ଅତ୍ଯଧିକ ବାଲିର ଝଡବାତ୍ଯା

en: Duststorm
or: ବାଲିଝଡ

en: Duststorm in the vicinity
or: ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଧୂଳିଝଡ

en: Heavy duststorm
or: ଅତ୍ଯଧିକ ବାଲିଝଡ

en: Funnel cloud
or: ଧୂମମାର୍ଗ ମେଘ

en: Tornado
or: ଟରନେଡୋ ତୋଫାନ

en: Dust whirls
or: ବାଲିର ଘୁର୍ଣ୍ଣୀବାତ୍ଯା

en: Dust whirls in the vicinity
or: ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖଣ୍ଡିଆଭୂତ

en: Unknown observation time
or: ଅଜଣା ପର୍ଯ୍ଯବେକ୍ଷଣ ସମୟ

en: Unknown
or: ଅଜଣା

note: Translators: This is the wind speed as a Beaufort force factor * (commonly used in nautical wind estimation).
en: Beaufort force %.1f
or: ବିଉଫର୍ଟ ବଳ %.1f

en: Calm
or: ଶାନ୍ତତା

note: Translators: This is the visibility in miles
en: %.1f miles
or: %.1f ମାଇଲ

en: Retrieval failed
or: ପୁନଃପ୍ରାପ୍ତି କରିବା ବିଫଳ ହେଲା
