libmateweather 1.26.1 - en to si translation catalogue (74 entries)

en: Default
si: ප්‍රකෘතිය

en: Invalid
si: සාවද්‍ය

note: Translators: wind speed
en: Beaufort scale
si: බෝපට් පරිමාණය

note: Translators: meters
en: m
si: mb

note: Translators: kilometers
en: km
si: කිලෝ මිටර

en: Update the data automatically
si: දත්ත ස්වයංක්‍රීයව යාවත්කාල කරන්න

en: Update interval
si: යාවත්කාල විරාමය

en: Use metric units
si: මෙට්‍රික් ඒකක භාවිතා කරන්න

en: Use metric units instead of english units.
si: ඉංග්‍රීසි ඒකක වෙනුවට මෙට්‍රික් ඒකක භාවිතා කරන්න.

en: Distance unit
si: දුර ඒකකය

en: Pressure unit
si: පීඩන ඒකකය

en: Speed unit
si: වේග ඒකකය

en: Temperature unit
si: උෂ්ණත්ව ඒකකය

en: Not used anymore
si: තවදුරටත් භාවිතා නොකරයි

en: Display radar map
si: රේඩාර් සිතියම දක්වන්න

en: Weather location information
si: කාළගුණ ස්ථාන තොරතුරු

en: Weather location information.
si: කාළගුණ ස්ථාන තොරතුරු.

en: Nearby city
si: ලගම නගරය

en: Zone location
si: කලාප ස්ථාන

en: Radar location
si: රේඩාර් ස්ථානය

en: Weather for a city
si: නගරයක් සඳහා කාළගුණය

en: Url for the radar map
si: රේඩාර් සිතියම සඳහා Url

[ctx: timezone]
en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Variable
si: විචල්‍යය

en: North
si: උතුර

en: North - NorthEast
si: උතුර - ඊසාන

en: Northeast
si: ඊසාන

en: East - NorthEast
si: නැගෙනහිර - ඊසාන

en: East
si: නැගෙනහිර

en: East - Southeast
si: නැගෙනහිර - ගිනිකොන

en: Southeast
si: ගිනිකොන

en: South - Southeast
si: දකුණ - ගිනිකොන

en: South
si: දකුණ

en: South - Southwest
si: දකුණ - නිරිත

en: Southwest
si: නිරිත

en: West - Southwest
si: බටහිර - නිරිත

en: West
si: බටහිර

en: West - Northwest
si: බටහිර - වයඹ

en: Northwest
si: වයඹ

en: North - Northwest
si: උතුර - වයඹ

en: Clear Sky
si: පැහැදිළිඅහස

en: Broken clouds
si: බිඳුනු වලාකුළු

en: Scattered clouds
si: විසිරුණු වලාකුළු

en: Few clouds
si: මද වලාකුළු

en: Overcast
si: වලාකුළින් අඳුරුවූ

note: Translators: If you want to know what "blowing" "shallow" "partial" * etc means, you can go to http://www.weather.com/glossary/ and * http://www.crh.noaa.gov/arx/wx.tbl.php NONE
en: Thunderstorm
si: අකුණු සහිත කුණාටු

en: Drizzle
si: පොද වැස්ස

en: Light drizzle
si: මද පොද වැස්ස

en: Moderate drizzle
si: තරමක් පොද වැස්ස

en: Heavy drizzle
si: තද පොද වැස්ස

en: Rain
si: වැස්ස

en: Light rain
si: මද වැස්ස

en: Moderate rain
si: තරමක් තද වැස්ස

en: Heavy rain
si: තද වැස්ස

en: Snow
si: හිම

en: Light snow
si: මද හිම

en: Moderate snow
si: තරමක් මද හිම

en: Heavy snow
si: තද හිම

en: Snowstorm
si: හිම කුණාටු

en: Hail
si: හේල්

en: Unknown precipitation
si: නොකිවහැකි වර්ෂා පතනය

en: Mist
si: මීදුම

en: Fog
si: ඝන මීදුම

en: Smoke
si: දුම

en: Volcanic ash
si: යමහල් අළු

en: Sand
si: වැලි

en: Dust
si: දූවිලි

en: Sandstorm
si: වැලි කුණාටු

en: Heavy sandstorm
si: තද වැලි කුණාටු

en: Duststorm
si: දූවිලි කුණාටු

en: Tornado
si: සුළි කුණාටු

en: Unknown observation time
si: නොහඳුනන නිරීක්ෂන වේලාවක්

en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Calm
si: සන්සුන්
