libmateweather 1.26.1 - en to ug translation catalogue (16 entries)

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

note: Translators: knots (speed unit)
en: knots
ug: دېڭىز مىلى

note: Translators: wind speed
en: Beaufort scale
ug: بىئاۋفورد دەرىجىسى

note: Translators: kilopascals
en: kPa
ug: كىلوپاسكال

note: Translators: hectopascals
en: hPa
ug: خېكتوپاسكال

note: Translators: atmosphere
en: atm
ug: ئاتموسفېرا بېسىمى

note: Translators: kilometers
en: km
ug: كىلومېتىر

en: Speed unit
ug: سۈرئەت بىرلىكى

en: Temperature unit
ug: تېمپېراتۇرا بىرلىكى

en: Not used anymore
ug: قايتا ئىشلەتمە

[ctx: timezone]
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: North
ug: شىمال

en: East
ug: شەرق

en: South
ug: جەنۇب

en: West
ug: غەرب

en: Unknown
ug: نامەلۇم
