libmateweather 1.26.1 - en to ur translation catalogue (12 entries)

en: Default
ur: طے شُدہ

note: Translators: wind speed
en: Beaufort scale
ur: Beaufort پیمانہ

note: Translators: kilometers
en: km
ur: کلومیٹر

en: Speed unit
ur: رفتار اکائی

en: Temperature unit
ur: درجہ حرارت اکائی

en: Not used anymore
ur: ‫اب مزید استعمال نہیں ہوتا

[ctx: timezone]
en: Unknown
ur: نامعلوم

en: North
ur: شمال

en: East
ur: مشرق

en: South
ur: جنوب

en: West
ur: مغرب

en: Unknown
ur: نامعلوم
