libnma - en to an translation catalogue (47 entries)

en: Ignore CA certificate
an: Ignorar certificau CA

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
an: Establir isto a cierto ta desactivar as notificacions sobre certificaus CA en autenticación EAP.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
an: Establir isto a cierto ta desactivar as notificacions sobre certificaus CA en a fase 2 de l'autenticación EAP.

en: Network
an: Rete

en: Sho_w passwords
an: A_mostrar claus de paso

en: Default
an: Predeterminau

en: My country is not listed
an: O mio pais no ye en a lista

en: Provider
an: Proveedor

en: Installed GSM device
an: Dispositivo GSM instalau

en: Installed CDMA device
an: Dispositivo CDMA instalau

en: Any device
an: Cualsiquier dispositivo

en: New Mobile Broadband Connection
an: Connexión de banda ampla mobil nueva

en: Your broadband billing plan name
an: O nombre d'o suyo plan de pres

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
an: (En qualques casos) o suyo plan de pres APN (nombre d'o punto d'acceso)

en: Set up a Mobile Broadband Connection
an: Configurar una connexión de banda ampla mobil

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
an: O mío proveedor usa tecnolochía GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
an: O mío proveedor usa tecnolochía CDMA (1xRTT, EVDO)

en: Choose your Provider
an: Trie o suyo proveedor

en: Choose your Billing Plan
an: Trigar o suyo plan de pres

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
an:  A suya connexión de banda ampla mobil ye configurada con os siguients achustes:

en: Your Device:
an: O suyo dispositivo:

en: Your Provider:
an: O suyo proveedor:

en: Your Plan:
an: O suyo plan:

en: Confirm Mobile Broadband Settings
an: Confirmar os achustes d'a banda ampla mobil

en: Name
an: Nome

en: _Password:
an: Clau de _paso:

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
an: Denguna

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
an: Clau WEP 40/128-bit (Hexadecimal u ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
an: Frase de paso WEP de 128 bits

en: WPA & WPA2 Personal
an: WPA y WPA2 presonal

en: WPA & WPA2 Enterprise
an: WPA y WPA2 enterprise

en: C_reate
an: C_reyar

en: PAC files (*.pac)
an: Fichers PAC (*.pac)

en: All files
an: Totz os fichers

en: Authenticated
an: Autenticau

en: Both
an: Totz dos

en: Sho_w password
an: A_mostrar clau de paso

en: Automatic
an: Automatico

en: FAST
an: RAPIDO

en: Tunneled TLS
an: TLS tunelau

en: Protected EAP (PEAP)
an: EAP protechiu (PEAP)

en: Unknown
an: Desconoxida

en: Open System
an: Sistema ubierto

en: Shared Key
an: Clau compartida

en: 1 (Default)
an: 1 (Predeterminau)

en: Sho_w key
an: A_mostrar clau

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
an: Connexión %s
