libnma - en to bs translation catalogue (70 entries)

en: Ignore CA certificate
bs: Zanemari CA certifikat

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
bs: Uključite ovu opciju da isključite upozorenja o CA certifikatima u EAP potvrđivanju identiteta.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
bs: Uključite ovu opciju da isključite upozorenja o CA certifikatima u drugoj fazi EAP potvrđivanja identiteta.

en: Network
bs: Mreža

en: Sho_w passwords
bs: Prika_ži lozinke

en: Default
bs: Podrazumijevana

en: My country is not listed
bs: Moja država nije na spisku

en: Unlisted
bs: Nije na listi

en: Provider
bs: Provajder

en: Installed GSM device
bs: Instaliran GSM uređaj

en: Installed CDMA device
bs: Instaliran CDMS uređaj

en: Any device
bs: Bilo koji uređaj

en: New Mobile Broadband Connection
bs: Nova mobilna, širokopojasna veza

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
bs: Ovaj pomoćnik vam pomaže da lako podesite mobilnu širokopojasnu vezu prema mreži mobilnih telefona (3G).

en: You will need the following information:
bs: Biće vam potrebne sljedeće informacije:

en: Your broadband billing plan name
bs: Ime vašeg plana obračunavanja širokopojasnih usluga

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
bs: (u nekim slučajevima) APN (Ime Tačke Pristupa) vašeg plana obračunavanja širokopojasnih usluga

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
bs: Napravi vezu za _ovaj mobilni, širokopojasni uređaj:

en: Set up a Mobile Broadband Connection
bs: Podesi mobilnu, širokopojasnu vezu

en: Select your provider from a _list:
bs: Izaberite vašeg provajdera iz _spiska:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
bs: Moj provajder koristi GSM tehnologiju (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
bs: Moj provajder koristi CDMA tehnologiju (1xRTT, EVDO)

en: Choose your Provider
bs: Izaberite vašeg Provajdera

en: _Select your plan:
bs: _Izaberite vaš plan:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
bs: Izabrani APN plan (Ime Tačke Pristupa):

en: Choose your Billing Plan
bs: Izaberite vaš plan obračunavanja

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
bs: Vaša mobilna širokopojasna veza je podešena sa sljedećim parametrima:

en: Your Device:
bs: Vaš uređaj:

en: Your Provider:
bs: Vaš provajder:

en: Your Plan:
bs: Vaš plan:

en: Confirm Mobile Broadband Settings
bs: Potvrdite podešavanja mobilne širokopojasne veze

en: Name
bs: Naziv

en: Sh_ow passwords
bs: Prikaži l_ozinke

en: _Secondary Password:
bs: _Sekundarna lozinka:

en: _Password:
bs: _Lozinka:

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
bs: Nikakva

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
bs: WEP 40/128-bitni ključ (Hex ili ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
bs: WEP 128-bit lozinka

en: WPA & WPA2 Personal
bs: Lični WPA & WPA2

en: WPA & WPA2 Enterprise
bs: Poslovni WPA & WPA2

en: C_reate
bs: _Napravi

en: Wi-Fi Network Authentication Required
bs: Potrebna Autentikacija Wi-Fi mreže

en: Authentication required by Wi-Fi network
bs: Autentifikacija potrebna od Wi-Fi mreže

en: Create New Wi-Fi Network
bs: Kreirajte Novu Wi-Fi Mrežu

en: New Wi-Fi network
bs: Nova Wi-Fi mreža

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
bs: Unesite ime za Wi-Fi mrežu koju želite kreirati.

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
bs: Konektujte se na Skrivenu Wi-Fi Mrežu

en: Hidden Wi-Fi network
bs: Skrivena Wi-Fi mreža

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
bs: Unesite ime i sigurnosne detalje skrivene Wi-Fi mreže koju želite kreirati.

en: PAC files (*.pac)
bs: PAC datoteke (*.pac)

en: All files
bs: Sve datoteke

en: Anonymous
bs: Anonimno

en: Authenticated
bs: Autentifikovan

en: Both
bs: Oboje

en: Allow automatic PAC pro_visioning
bs: Dozvoli samostalno PAC _rezervisanje

en: Sho_w password
bs: Prikaži _lozinku

en: Automatic
bs: Automatski

en: Version 0
bs: Verzija 0

en: Version 1
bs: Verzija 1

en: No CA certificate is _required
bs: Nema _tražene CA potvrde

en: FAST
bs: BRZO

en: Tunneled TLS
bs: Tunelski TLS

en: Protected EAP (PEAP)
bs: Zaštićeni EAP (PEAP)

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Open System
bs: Otvoreni sistem

en: Shared Key
bs: Dijeljeni ključ

en: 1 (Default)
bs: 1 (Podrazumijevano)

en: Sho_w key
bs: P_rikaži ključ

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
bs: %s veza

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
bs: DER, PEM,  ili PKCS#12 privatni ključevi (*.der, *.pijem, *.p12, *.key)
