libnma - en to ca translation catalogue (167 entries)

en: Ignore CA certificate
ca: Ignora el certificat de CA

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
ca: Establiu-ho a «TRUE» (cert) per inhabilitar els avisos sobre els certificats de CA en l'autenticació EAP.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
ca: Establiu-ho a «TRUE» (cert) per inhabilitar els avisos sobre els certificats de CA en la segona fase de l'autenticació EAP.

en: object class '%s' has no property named '%s'
ca: la classe d'objecte «%s» no té cap propietat anomenada «%s»

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
ca: la propietat «%s» de la classe d'objecte «%s» no es pot escriure

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
ca: la propietat «%s» de construcció per a l'objecte «%s» no es pot establir després de la construcció

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
ca: «%s::%s» no és un nom vàlid de propietat: «%s» no és un subtipus de GObject

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
ca: no es pot establir la propietat «%s» de tipus «%s» a partir d'un valor de tipus «%s»

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
ca: el valor «%s» de tipus «%s» no és vàlid o està fora de rang per a la propietat «%s» de tipus «%s»

en: Network
ca: Xarxa

en: Password
ca: Contrasenya

en: Scan with your phone or <a href="nma:print">Print</a>
ca: Escanegeu-lo amb el telèfon o <a href="nma:print">imprimiu-lo</a>

en: No certificate set
ca: Cap certificat configurat

en: No key set
ca: Cap clau configurada

en: Choose a %s Certificate
ca: Trieu el certificat %s

en: %s _certificate
ca: _Certificat %s

en: %s certificate _password
ca: _Contrasenya del certificat %s

en: Choose a key for %s Certificate
ca: Trieu una clau per al vostre certificat %s

en: %s private _key
ca: Clau _privada %s

en: %s key _password
ca: Contrasenya de la clau _privada %s

en: Sho_w passwords
ca: Mo_stra les contrasenyes

en: Key in %s
ca: Clau a %s

en: Certificate in %s
ca: Certificat a %s

en: Select
ca: Selecciona

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: (None)
ca: (cap)

en: (Unknown)
ca: (Desconegut)

en: Select from file…
ca: Selecciona des d'un fitxer…

en: Default
ca: Per defecte

en: My country is not listed
ca: El meu país no és a la llista

en: Unlisted
ca: No és a la llista

en: My plan is not listed…
ca: El meu pla no és a la llista…

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Installed GSM device
ca: Dispositiu GSM instal·lat

en: Installed CDMA device
ca: Dispositiu CDMA instal·lat

en: Any device
ca: Qualsevol dispositiu

en: New Mobile Broadband Connection
ca: Connexió de banda ampla mòbil nova

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
ca: L'auxiliar us ajudarà a configurar una connexió de banda ampla mòbil a una xarxa cel·lular (3G) de manera fàcil.

en: You will need the following information:
ca: Us caldrà la informació següent:

en: Your broadband provider’s name
ca: El nom del proveïdor de banda ampla

en: Your broadband billing plan name
ca: El nom del pla de facturació de banda ampla

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
ca: L'APN (Access Point Name - nom del punt d'accés) del vostre pla de facturació de banda ampla (només en alguns casos)

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
ca: Crea una connexió per a aques_t dispositiu de banda ampla mòbil:

en: Set up a Mobile Broadband Connection
ca: Configura una connexió de banda ampla mòbil

en: Country or region:
ca: País o regió:

en: Choose your Provider’s Country or Region
ca: Trieu el país o regió del vostre proveïdor

en: Select your provider from a _list:
ca: Seleccioneu el proveïdor des d'una _llista:

en: I can’t find my provider and I wish to set up the connection _manually:
ca: No hi ha el proveïdor i vull configurar la connexió _manualment:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
ca: El proveïdor utilitza tecnologia GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
ca: El proveïdor utilitza tecnologia CDMA (1xRTT, EVDO)

en: Choose your Provider
ca: Trieu el proveïdor

en: _Select your plan:
ca: _Seleccioneu el vostre pla:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
ca: _APN (Access Point Name - nom del punt d'accés) del pla seleccionat:

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan’s APN.
ca: Avís: si seleccioneu un pla incorrecte, pot ser que tingueu problemes de facturació del compte de banda ampla o que no us pugueu connectar.
    
    Si no esteu segur de quin és el vostre pla, demaneu al proveïdor que us n'indiqui l'APN («Access Point Name», nom del punt d'accés).

en: Choose your Billing Plan
ca: Seleccioneu el pla de facturació

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
ca: La connexió de banda ampla mòbil està configurada amb els paràmetres següents:

en: Your Device:
ca: El dispositiu:

en: Your Provider:
ca: El proveïdor:

en: Your Plan:
ca: El pla:

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected. If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings. To modify your mobile broadband connection settings, choose “Network Connections” from the System → Preferences menu.
ca: Es durà a terme una connexió al proveïdor de banda ampla mòbil utilitzant els paràmetres que heu seleccionat. Si no es pot connectar o bé no podeu accedir als recursos de la xarxa, torneu a comprovar els paràmetres. Si voleu modificar els paràmetres de la connexió de banda ampla mòbil, trieu l'entrada «Connexions de xarxa» del menú Sistema → Preferències.

en: Confirm Mobile Broadband Settings
ca: Confirmeu els paràmetres de la banda ampla mòbil

en: Error logging in:
ca: Error en iniciar a la sessió:

en: Error opening a session:
ca: S'ha produït un error en obrir la sessió:

en: _Unlock token
ca: _Desbloqueja testimoni

en: Name
ca: Nom

en: Issued By
ca: Emès per

en: Enter %s PIN
ca: Entra el PIN %s

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Login
ca: _Inicia la sessió

en: _Remember PIN
ca: _Recorda PIN

en: Store the password only for this user
ca: Desa la contrasenya només per a aquest usuari

en: Store the password for all users
ca: Desa la contrasenya per a tots els usuaris

en: Ask for this password every time
ca: Demana la contrasenya cada vegada

en: The password is not required
ca: No es requereix la contrasenya

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: Sh_ow passwords
ca: M_ostra les contrasenyes

en: _Tertiary Password:
ca: Contrasenya _ternària:

en: _Secondary Password:
ca: Contrasenya _secundària:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: Click to connect
ca: Cliqueu per connectar

en: New…
ca: Nou…

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
ca: Cap

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
ca: Clau WEP de 40/128 bits (Hex o ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
ca: Contrasenya WEP de 128 bits

en: Dynamic WEP (802.1x)
ca: WEP dinàmic (802.1X)

en: WPA & WPA2 Personal
ca: WPA i WPA2 Personal

en: WPA & WPA2 Enterprise
ca: WPA i WPA2 Enterprise

en: C_reate
ca: C_rea

en: C_onnect
ca: C_onnecta

en: Passwords or encryption keys are required to access the Wi-Fi network “%s”.
ca: Cal una contrasenya o claus d'encriptació per accedir a la xarxa sense fil «%s».

en: Wi-Fi Network Authentication Required
ca: Cal autenticació per a la xarxa sense fil

en: Authentication required by Wi-Fi network
ca: Cal autenticació per a la xarxa sense fil

en: Create New Wi-Fi Network
ca: Crea una xarxa sense fil nova

en: New Wi-Fi network
ca: Xarxa sense fil nova

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
ca: Introduïu el nom de la xarxa sense fil que voleu crear.

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
ca: Connecta't a la xarxa sense fil oculta

en: Hidden Wi-Fi network
ca: Xarxa sense fil oculta

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
ca: Introduïu el nom i els paràmetres de seguretat de la xarxa sense fil oculta a la qual us vulgueu connectar.

en: missing EAP-FAST PAC file
ca: falta el fitxer EAP-FAST PAC

en: PAC files (*.pac)
ca: Fitxers PAC (*.pac)

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Choose a PAC file
ca: Seleccioneu un fitxer PAC

en: _Open
ca: _Obre

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Authenticated
ca: Autenticat

en: Both
ca: Ambdós

en: Anony_mous identity
ca: Identitat anòni_ma

en: PAC _file
ca: Fitxer _PAC

en: _Inner authentication
ca: Autenticació _interna

en: Allow automatic PAC pro_visioning
ca: _Permet la provisió automàtica PAC

en: missing EAP-LEAP username
ca: falta el nom d'usuari EAP-LEAP

en: missing EAP-LEAP password
ca: falta la contrasenya EAP-LEAP

en: _Username
ca: Nom d'_usuari

en: _Password
ca: _Contrasenya

en: Sho_w password
ca: Most_ra la contrasenya

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Version 0
ca: Versió 0

en: Version 1
ca: Versió 1

en: No CA certificate is _required
ca: No es _requereix cap certificat de CA

en: PEAP _version
ca: Versió del _PEAP

en: Suffix of the server certificate name.
ca: Suffix del nom del certificat del servidor.

en: _Domain
ca: _Domini

en: missing EAP username
ca: falta el nom d'usuari EAP

en: missing EAP password
ca: falta la clau EAP

en: missing EAP client Private Key passphrase
ca: manca la contrasenya de la clau privada del client EAP

en: P_rivate Key Passphrase
ca: _Contrasenya de la clau privada

en: Sh_ow passphrase
ca: M_ostra la contrasenya

en: missing EAP-TLS identity
ca: falta la identitat EAP-TLS

en: no user certificate selected
ca: no s'ha seleccionat cap certificat d'usuari

en: selected user certificate file does not exist
ca: el fitxer seleccionat del certificat de l'usuari no existeix

en: no key selected
ca: no s'ha seleccionat cap clau

en: selected key file does not exist
ca: el fitxer de la clau seleccionada no existeix

en: I_dentity
ca: I_dentitat

en: MSCHAPv2 (no EAP)
ca: MSCHAPv2 (sense EAP)

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
ca: error no definit a la seguretat 802.1X (wpa-eap)

en: no CA certificate selected
ca: no s'ha seleccionat cap certificat de CA

en: selected CA certificate file does not exist
ca: els fitxers de certificat CA no existeix

en: Tunneled TLS
ca: TLS per túnel

en: Protected EAP (PEAP)
ca: EAP protegit (PEAP)

en: Unknown
ca: Desconeguda

en: Externally configured
ca: Configurat externament

en: Au_thentication
ca: _Autenticació

en: missing leap-username
ca: falta el nom d'usuari leap

en: missing leap-password
ca: falta la contrasenya leap

en: _Type
ca: _Tipus

en: missing wep-key
ca: falta la clau wep

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
ca: clau wep no vàlida: una clau amb longitud %zu ha de contenir sols dígits hexadecimals

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
ca: clau wep no vàlida: una clau amb longitud %zu ha de contenir sols caràcters ascii

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
ca: clau web no vàlida: la longitud %zu és incorrecta. Una clau ha de tenir longitud 5/13 (ascii) o 10/26 (hex)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
ca: clau web no vàlida: la frase de contrasenya no pot estar buida

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
ca: clau web no vàlida: la frase de contrasenya ha de tenir una longitud inferior a 64 caràcters

en: Open System
ca: Sistema obert

en: Shared Key
ca: Clau compartida

en: 1 (Default)
ca: 1 (predeterminat)

en: _Key
ca: _Clau

en: Sho_w key
ca: Most_ra la clau

en: WEP inde_x
ca: Índe_x WEP

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
ca: wpa-psk no vàlida: la longitud de la clau %zu no és vàlida. Ha de ser [8,63] bytes o 64 dígits hexadecimals

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
ca: wpa-psk no vàlida: no es pot interpretar una clau amb 64 bytes com a hexadecimal

en: Unknown error validating 802.1X security
ca: error desconegut quan s'estava validant la seguretat 802.1X

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
ca: connexió de %s

en: PEM certificates (*.pem, *.crt, *.cer)
ca: Certificats PEM (*.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
ca: Claus privades DER, PEM o PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: Wi-Fi _security
ca: Seguretat de la _xarxa sense fil

en: _Network name
ca: Nom de _xarxa

en: C_onnection
ca: Co_nnexió

en: Wi-Fi _adapter
ca: _Adaptador sense fil
