libnma - en to el translation catalogue (71 entries)

en: Ignore CA certificate
el: Παράβλεψη πιστοποιητικού CA

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
el: Ορίστε το ως αληθές για να απενεργοποιήσετε τις προειδοποιήσεις σχετικά με τα πιστοποιητικά CA στην πιστοποίηση EAP.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
el: Ορίστε το ως αληθές για να απενεργοποιήσετε τις προειδοποιήσεις σχετικά με τα πιστοποιητικά CA στην 2η φάσης της EAP πιστοποίησης.

en: Network
el: Δίκτυο

en: Sho_w passwords
el: Εμ_φάνιση κωδικών πρόσβασης

en: Default
el: Προεπιλογή

en: My country is not listed
el: Η χώρα μου δεν είναι στη λίστα

en: Unlisted
el: Εκτός λίστας

en: Provider
el: Πάροχος

en: Installed GSM device
el: Εγκατεστημένη συσκευή GSM

en: Installed CDMA device
el: Εγκατεστημένη συσκευή CDMA

en: Any device
el: Οποιαδήποτε συσκευή

en: New Mobile Broadband Connection
el: Νέα κινητή ευρυζωνική σύνδεση

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
el: Ο βοηθός αυτός σας επιτρέπει να συνδεθείτε εύκολα σε ένα κινητό ευρυζωνικό (3G) δίκτυο.

en: You will need the following information:
el: Θα χρειαστείτε τις ακόλουθες πληροφορίες:

en: Your broadband billing plan name
el: Το όνομα της συνδρομής σας

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
el: (σε κάποιες περιπτώσεις) Το APN (Όνομα σημείου πρόσβασης) της ευρυζωνικής συνδρομής σας

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
el: Δημιουργία σύνδεσης για την _ακόλουθη συσκευή:

en: Set up a Mobile Broadband Connection
el: Ρύθμιση κινητής ευρυζωνικής σύνδεσης

en: Select your provider from a _list:
el: Επιλέξτε τον πάροχό σας από τη _λίστα:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
el: Ο πάροχός μου χρησιμοποιεί τεχνολογίες GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
el: Ο πάροχός μου χρησιμοποιεί τεχνολογίες CDMA (1xRTT, EVDO)

en: Choose your Provider
el: Επιλέξτε τον πάροχό σας

en: _Select your plan:
el: _Επιλέξτε τη συνδρομή σας:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
el: _APN (Access Point Name) επιλεγμένης συνδρομής:

en: Choose your Billing Plan
el: Επιλέξτε τη συνδρομή σας

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
el: Η κινητή ευρυζωνική σας σύνδεση περιλαμβάνει τις ακόλουθες ρυθμίσεις:

en: Your Device:
el: Η συσκευή σας:

en: Your Provider:
el: Ο πάροχός σας:

en: Your Plan:
el: Η συνδρομή σας:

en: Confirm Mobile Broadband Settings
el: Επιβεβαίωση των ρυθμίσεων της κινητής ευρυζωνικής σύνδεσης

en: Name
el: Όνομα

en: Sh_ow passwords
el: Εμ_φάνιση κωδικών πρόσβασης

en: _Secondary Password:
el: _Δευτερεύων κωδικός πρόσβασης:

en: _Password:
el: Κωδικός _πρόσβασης:

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
el: Κανένα

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
el: Κλειδί WEP 40/128-bit (Hex ή ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
el: Συνθηματική φράση WEP 128-bit

en: WPA & WPA2 Personal
el: Προσωπικό WPA & WPA2

en: WPA & WPA2 Enterprise
el: Εταιρικό WPA & WPA2

en: C_reate
el: Δ_ημιουργία

en: C_onnect
el: Σύν_δεση

en: Wi-Fi Network Authentication Required
el: Απαιτείται πιστοποίηση δικτύου Wi-Fi

en: Authentication required by Wi-Fi network
el: Απαιτείται πιστοποίηση από το δίκτυο Wi-Fi

en: Create New Wi-Fi Network
el: Δημιουργία νέου δικτύου Wi-Fi

en: New Wi-Fi network
el: Νέο δίκτυο Wi-Fi

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
el: Εισάγετε το όνομα του δικτύου Wi-Fi που επιθυμείτε να δημιουργήσετε.

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
el: Σύνδεση σε κρυφό δίκτυο Wi-Fi

en: Hidden Wi-Fi network
el: Κρυφό δίκτυο Wi-Fi

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
el: Εισάγετε το όνομα και τις ρυθμίσεις ασφαλείας του κρυφού δικτύου Wi-Fi στο οποίο επιθυμείτε να συνδεθείτε.

en: PAC files (*.pac)
el: Αρχεία PAC (*.pac)

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Authenticated
el: Πιστοποιήθηκε

en: Both
el: Και τα δύο

en: Allow automatic PAC pro_visioning
el: Να επιτρέπεται η αυτόματη _παροχή PAC

en: Sho_w password
el: Εμ_φάνιση κωδικού πρόσβασης

en: Automatic
el: Αυτόματα

en: Version 0
el: Έκδοση 0

en: Version 1
el: Έκδοση 1

en: No CA certificate is _required
el: Δεν α_παιτείται κανένα πιστοποιητικό CA

en: FAST
el: ΓΡΗΓΟΡΑ

en: Tunneled TLS
el: Διοχετευμένο TLS

en: Protected EAP (PEAP)
el: Προστατευμένο EAP (PEAP)

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Open System
el: Ανοικτό σύστημα

en: Shared Key
el: Κοινόχρηστο κλειδί

en: 1 (Default)
el: 1 (προεπιλογή)

en: Sho_w key
el: Εμ_φάνιση κλειδιού

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
el: σύνδεση %s

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
el: Ιδιωτικά κλειδιά DER, PEM ή PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
