libnma - en to eu translation catalogue (169 entries)

en: Ignore CA certificate
eu: Ez ikusi egin ZE ziurtagiriri

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
eu: Ezarri TRUE (egia) gisa EAP autentifikazioan ZE ziurtagiriei buruzko abisuak desgaitzeko.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
eu: Ezarri TRUE (egia) gisa EAP autentifikazioaren 2. urratsean ZE ziurtagiriei buruzko abisuak desgaitzeko.

en: object class '%s' has no property named '%s'
eu: '%s' klaseko objektuak ez du '%s' izeneko propietaterik

en: property '%s' of object class '%s' is not writable
eu: '%s' propietatea ez da idazgarria '%s' klaseko objektuaren

en: construct property "%s" for object '%s' can't be set after construction
eu: eraiki ondoren ezin da "% s" eraikitzeko jabetza "% s" objekturako aldatu

en: '%s::%s' is not a valid property name; '%s' is not a GObject subtype
eu: '%s::%s' ez da baliozko propietate izena; '%s' ez da GObject azpimota

en: unable to set property '%s' of type '%s' from value of type '%s'
eu: ezin ezarri '%s' propietatea, '%s' motakoa, '%s' motako baliotik

en: value "%s" of type '%s' is invalid or out of range for property '%s' of type '%s'
eu: “%s” balioa '%s' motakoa ez da baliozkoa edo tartetik kanpo dago '%s' propietaterako '%s' motakoa

en: Network
eu: Sarea

en: Password
eu: Pasahitza

en: Scan with your phone or <a href="nma:print">Print</a>
eu: Eskaneatu zure telefonoarekin edo <a href="nma:print">Inprimatu</a>

en: No certificate set
eu: Ez dago ziurtagiririk ezarrita

en: No key set
eu: Ez dago gakorik ezarrita

en: Choose a %s Certificate
eu: Hautatu %s ziurtagiri bat

en: %s _certificate
eu: %s _ziurtagiria

en: %s certificate _password
eu: %s ziurtagiriaren _pasahitza

en: Choose a key for %s Certificate
eu: Hautatu gako bat %s ziurtagirirako

en: %s private _key
eu: %s _gako pribatua

en: %s key _password
eu: %s gakoaren _pasahitza

en: Sho_w passwords
eu: Erakutsi _pasahitzak

en: Key in %s
eu: Gakoa hemen: %s

en: Certificate in %s
eu: Ziurtagiria hemen: %s

en: Select
eu: Hautatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: (None)
eu: (bat ere ez)

en: (Unknown)
eu: (Ezezaguna)

en: Select from file…
eu: Hautatu fitxategitik…

en: Default
eu: Lehenetsia

en: My country is not listed
eu: Nire herrialdea ez dago zerrendatuta

en: Unlisted
eu: Zerrendatu gabea

en: My plan is not listed…
eu: Nire plana ez dago zerrendan…

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Installed GSM device
eu: Instalatutako GSM gailua

en: Installed CDMA device
eu: Instalatutako CDMA gailua

en: Any device
eu: Edozein gailu

en: New Mobile Broadband Connection
eu: Banda zabal mugikorreko konexio berria

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
eu: Morroi honek banda zabal mugikorreko konexioa mugikorren sarera (3G) konfiguratzen lagunduko dizu.

en: You will need the following information:
eu: Honako informazioa beharko duzu:

en: Your broadband provider’s name
eu: Banda zabalaren hornitzailearen izena

en: Your broadband billing plan name
eu: Banda zabalaren prezioen planaren izena

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
eu: (zenbait kasutan) banda zabalaren APN prezioen plana

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
eu: Sortu konexio bat banda zabal mugikorreko gailu _honentzako:

en: Set up a Mobile Broadband Connection
eu: Konfiguratu banda zabal mugikorreko konexioa

en: Country or region:
eu: Herrialde edo eskualdea:

en: Choose your Provider’s Country or Region
eu: Aukeratu zure hornitzailearen herrialde edo eskualdea

en: Select your provider from a _list:
eu: Hautatu hornitzailea _zerrendatik:

en: I can’t find my provider and I wish to set up the connection _manually:
eu: Ezin dut hornitzailea aurkitu eta konexioa _eskuz konfiguratu nahi dut:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
eu: Hornitzaileak GSM teknologia darabil (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
eu: Hornitzaileak CDMA teknologia darabil (1xRTT, EVDO)

en: Choose your Provider
eu: Aukeratu hornitzailea

en: _Select your plan:
eu: _Hautatu zure plana:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
eu: Hautatu _APL (sarbidetzeko puntuaren izena) plana:

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan’s APN.
eu: Abisua: okerreko plan bat hautatzeak zure banda-zabaleraren kontuaren fakturan arazoak eragin lezake, edo ezin konektatu izatea.
    
    Ez bazaude ziur planari buruz, galdetu iezaiozu hornitzaileari planaren APLari buruz.

en: Choose your Billing Plan
eu: Aukeratu prezioen plana

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
eu: Banda zabal mugikorreko konexioa honako ezarpenekin konfiguratu da:

en: Your Device:
eu: Gailua:

en: Your Provider:
eu: Hornitzailea:

en: Your Plan:
eu: Plana:

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected. If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings. To modify your mobile broadband connection settings, choose “Network Connections” from the System → Preferences menu.
eu: Hautatutako ezarpenekin banda zabal mugikorreko hornitzailearekin konexioa egin daiteke. Konexioak huts egiten badu, edo ezin baduzu sareko baliabideetara sarbidetu, begiratu itzazu ezarpenak. Banda zabal mugikorreko konexioaren ezarpenak aldatzeko, aukeratu Sistema >> Hobespenak menuko "Sareko konexioak" elementua.

en: Confirm Mobile Broadband Settings
eu: Berretsi banda zabal mugikorreko ezarpenak

en: Error logging in:
eu: Errorea saioa hastean:

en: Error opening a session:
eu: Errorea saioa irekitzean:

en: _Unlock token
eu: _Desblokeatu tokena

en: Name
eu: Izena

en: Issued By
eu: Jaulkitzailea

en: Enter %s PIN
eu: Sartu %s PINa

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Login
eu: _Saio-hasiera

en: _Remember PIN
eu: _Gogoratu PINa

en: Store the password only for this user
eu: Gorde pasahitza soilik erabiltzaile honentzat

en: Store the password for all users
eu: Gorde pasahitza erabiltzaile guztientzat

en: Ask for this password every time
eu: Eskatu pasahitz hau aldiro

en: The password is not required
eu: Pasahitza ez da beharrezkoa

en: _OK
eu: _Ados

en: Sh_ow passwords
eu: Erakutsi _pasahitzak

en: _Tertiary Password:
eu: _Hirugarren pasahitza:

en: _Secondary Password:
eu: _Bigarren pasahitza:

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: Click to connect
eu: Egin klik konektatzeko

en: New…
eu: Berria…

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
eu: Bat ere ez

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
eu: WEP 40/128 bit-eko gakoa (hamaseitarra edo ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
eu: WEP 128 bit-eko pasaesaldia

en: Dynamic WEP (802.1x)
eu: WEP dinamikoa (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
eu: WPA eta WPA2 pertsonala

en: WPA & WPA2 Enterprise
eu: WPA eta WPA2 enpresa

en: WPA3 Personal
eu: WPA3 pertsonala

en: C_reate
eu: _Sortu

en: C_onnect
eu: _Konektatu

en: Passwords or encryption keys are required to access the Wi-Fi network “%s”.
eu: Pasahitzak edo zifratze-gakoak behar dira “%s” wifi sarera sartzeko.

en: Wi-Fi Network Authentication Required
eu: Wifi sarearen autentifikazioa beharrezkoa

en: Authentication required by Wi-Fi network
eu: Wifi sareak autentifikazioa eskatzen du

en: Create New Wi-Fi Network
eu: Sortu wifi sare berria

en: New Wi-Fi network
eu: Wifi sare berria

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
eu: Sartu wifi sarearen izena sortzeko.

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
eu: Konektatu ezkutuko wifi sarera

en: Hidden Wi-Fi network
eu: Ezkutuko wifi sarea

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
eu: Sartu konektatzea nahi duzun ezkutuko wifi sarearen izena eta segurtasuneko xehetasunak.

en: missing EAP-FAST PAC file
eu: EAP-FAST PAC fitxategia falta da

en: PAC files (*.pac)
eu: PAC fitxategiak (*.pac)

en: All files
eu: Fitxategi denak

en: Choose a PAC file
eu: Aukeratu PAC fitxategia

en: _Open
eu: _Ireki

en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: Authenticated
eu: Autentifikatuta

en: Both
eu: Biak

en: Anony_mous identity
eu: Nortasun _anonimoa

en: PAC _file
eu: PAC _fitxategia

en: _Inner authentication
eu: _Barneko autentifikazioa

en: Allow automatic PAC pro_visioning
eu: Baimendu PAC automatikoki _hornitzea

en: missing EAP-LEAP username
eu: EAP-LEAPren erabiltzaile-izena falta da

en: missing EAP-LEAP password
eu: EAP-LEAPren pasahitza falta da

en: _Username
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: Sho_w password
eu: Erakutsi _pasahitza

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Version 0
eu: 0 bertsioa

en: Version 1
eu: 1 bertsioa

en: No CA certificate is _required
eu: Ez da ZE ziurtagirik _behar

en: PEAP _version
eu: PEAP _bertsioa

en: Suffix of the server certificate name.
eu: Zerbitzari-ziurtagiriaren izenaren atzizkia.

en: _Domain
eu: _Domeinua

en: missing EAP username
eu: EAPren erabiltzaile-izena falta da

en: missing EAP password
eu: EAPren pasahitza falta da

en: missing EAP client Private Key passphrase
eu: EAP bezeroaren gako pribatuaren pasaesaldia falta da

en: P_rivate Key Passphrase
eu: Gako p_ribatuaren pasaesaldia

en: Sh_ow passphrase
eu: Erakutsi _pasaesaldia

en: missing EAP-TLS identity
eu: EAP-TLSren erabiltzaile-izena falta da

en: no user certificate selected
eu: ez da erabiltzaile-ziurtagiririk hautatu

en: selected user certificate file does not exist
eu: hautatutako erabiltzaile-ziurtagiriaren fitxategia ez da existitzen

en: no key selected
eu: ez da gakorik hautatu

en: selected key file does not exist
eu: hautatutako gako-fitxategia ez da existitzen

en: I_dentity
eu: _Identitatea

en: MSCHAPv2 (no EAP)
eu: MSCHAPv2 (EAP gabe)

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
eu: definitu gabeko errorea 802.1x segurtasunean (wpa-eap)

en: no CA certificate selected
eu: ez da ZE ziurtagiririk hautatu

en: selected CA certificate file does not exist
eu: hautatutako ZE ziurtagiria ez da existitzen

en: Tunneled TLS
eu: Tuneldun TLS

en: Protected EAP (PEAP)
eu: Babestutako EAP (PEAP)

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Externally configured
eu: Kanpoan konfiguratua

en: Au_thentication
eu: _Autentifikazioa

en: missing leap-username
eu: 'leap'en erabiltzaile-izena falta da

en: missing leap-password
eu: 'leap'en pasahitza falta da

en: missing password
eu: pasahitza falta da

en: _Type
eu: _Mota

en: missing wep-key
eu: wep gakoa falta da

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
eu: baliogabeko wep gakoa: %zu luzera duen gakoak soilik digitu hamaseitarrak eduki ditzake

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
eu: baliogabeko wep gakoa: %zu luzera duen gakoak soilik ascii karaktereak eduki ditzake

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
eu: baliogabeko wep gakoa: gakoak okerreko %zu luzera du. Gako baten luzerak 5/13 (ascii) edo 10/26 (hamaseitarra) izan behar du

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
eu: baliogabeko wep gakoa: pasaesaldia ezin da hutsik egon behar

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
eu: baliogabeko wep gakoa: pasaesaldiak 64 karaktere baino gutxiago izan behar ditu

en: Open System
eu: Sistema irekia

en: Shared Key
eu: Partekatutako gakoa

en: 1 (Default)
eu: 1 (lehenetsia)

en: _Key
eu: _Gakoa

en: Sho_w key
eu: E_rakutsi gakoa

en: WEP inde_x
eu: WEP _indizea

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
eu: baliogabeko wpa-psk: gakoaren %zu luzera baliogabea. [8,63] byte edo 64 digitu hamaseitarrekoa izan behar du

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
eu: baliogabeko wepwpa-psk: ezin da hamaseitar gisa 64 byte dituen gakoa interpretatu

en: Unknown error validating 802.1X security
eu: Errore ezezaguna 802.1X segurtasuna egiaztatzean

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
eu: %s konexioa

en: PEM certificates (*.pem, *.crt, *.cer)
eu: PEM ziurtagiriak (*.pem, *.crt, *.cer)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
eu: DER, PEM, edo PKCS#12 gako pribatuak (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: Wi-Fi _security
eu: Wifiaren _segurtasuna

en: _Network name
eu: _Sarearen izena

en: C_onnection
eu: _Konexioa

en: Wi-Fi _adapter
eu: Wifiaren _moldagailua:
