libnma - en to gd translation catalogue (102 entries)

en: Ignore CA certificate
gd: Leig seachad an teisteanas CA

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
gd: Tagh TRUE air a shon mur eil thu ag iarraidh rabhaidhean mu theisteanasan CA ann an dearbhadh EAP.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
gd: Tagh TRUE air a shon mur eil thu ag iarraidh rabhaidhean mu theisteanasan CA ann an ceum 2 dhen dearbhadh EAP.

en: Network
gd: Lìonra

en: Sho_w passwords
gd: Sea_ll na faclan-faire

en: Default
gd: Bun-roghainn

en: My country is not listed
gd: Chan eil mo dhùthaich air an liosta

en: Unlisted
gd: Neo-liostaichte

en: My plan is not listed…
gd: Chan eil am plana agam air an liosta...

en: Provider
gd: Solaraiche

en: Installed GSM device
gd: Uidheam GSM stàlaichte

en: Installed CDMA device
gd: Uidheam CDMA  stàlaichte

en: Any device
gd: Uidheam sam bith

en: New Mobile Broadband Connection
gd: Ceangal bann-leathainn mobile ùr

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
gd: Bheir an cuidiche seo cobhair dhut ceangal bann-leathainn mobile a stèidheachadh ri lìonra mobile (3G).

en: You will need the following information:
gd: Feumaidh tu am fiosrachadh a leanas:

en: Your broadband provider’s name
gd: Ainm an t-solaraiche bhann-leathainn agad.

en: Your broadband billing plan name
gd: Ainm a' phlana bhileachaidh airson a' bhann-leathainn mobile agad

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
gd: (uaireannan) am plana bileachadh bann-leathainn APN (Access Point Name) agad

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
gd: Cruthaich ceangal airson _an uidheim bhann-leathainn mobile seo:

en: Set up a Mobile Broadband Connection
gd: Suidhich ceangal bann-leathainn mobile

en: Choose your Provider’s Country or Region
gd: Tagh dùthaich no roinn-dùthcha an t-solaraiche agad

en: Select your provider from a _list:
gd: Tagh an solaraiche aga o _liosta:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
gd: Tha an solaraiche agam a' cleachdadh teicneolas GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
gd: Tha an solaraiche agam a' cleachdadh teicneolas CDMA (1xRTT, EVDO)

en: Choose your Provider
gd: Tagh an solaraiche agad

en: _Select your plan:
gd: _Tagh am plana agad:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
gd: _APN (Access Point Name) a' phlana a thagh thu:

en: Warning: Selecting an incorrect plan may result in billing issues for your broadband account or may prevent connectivity.
    
    If you are unsure of your plan please ask your provider for your plan’s APN.
gd: Rabhadh: Ma thaghas tu am plana cearr, dh'fhaoidte gun èirich duilgheadasan bileachaidh airson a' cheangail bhann-leathainn agad no nach urrainn dhut ceangal a dhèanamh.
    
    Mur eil thu cinnteach dè am plana a tha agad, iarr fiosrachadh mu APN a' phlana agad.

en: Choose your Billing Plan
gd: Tagh am plana bileachaidh agad.

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
gd: 'S iad seo na roghainnean a tha aig a' cheangal bhann-leathann mobile agad:

en: Your Device:
gd: An t-uidheam agad:

en: Your Provider:
gd: An solaraiche agad:

en: Your Plan:
gd: Am plana agad:

en: A connection will now be made to your mobile broadband provider using the settings you selected. If the connection fails or you cannot access network resources, double-check your settings. To modify your mobile broadband connection settings, choose “Network Connections” from the System → Preferences menu.
gd: Thèid ceangal ris an t-solaraiche bhann-leathainn mobile agad a-nis, a' cleachdadh nan roghainnean a thagh thu. Ma dh'fhàilligeas an ceangal no mur fhaigh thu greim air goireasan an lìonraidh, thoir sùil air na roghainnean. Gus roghainnean a' cheangail bhann-leathainn mobile agad atharrachadh, tagh "Ceanglaichean lìonraidh" on chlàr-taice "Siostam" → "Roghainnean".

en: Confirm Mobile Broadband Settings
gd: Dearbh roghainnean a' bhann-leathainn mobile

en: Name
gd: Ainm

en: _Cancel
gd: S_guir dheth

en: Store the password only for this user
gd: Na glèidh am facal-faire ach airson a' chleachdaiche seo

en: Store the password for all users
gd: Glèidh am facal-faire airson na h-uile cleachdaiche

en: Ask for this password every time
gd: Iarr am facal-faire seo gach turas

en: The password is not required
gd: Chan eil feum air an fhacal-fhaire

en: _OK
gd: _Ceart ma-thà

en: Sh_ow passwords
gd: Sea_ll na faclan-faire

en: _Tertiary Password:
gd: _Treas facal-faire:

en: _Secondary Password:
gd: _Facal-faire dàrnach:

en: _Password:
gd: _Facal-faire:

en: Click to connect
gd: Briog airson ceangal

en: New…
gd: Ùr...

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
gd: Chan eil gin

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
gd: Iuchair WEP 40/128-bit (Hex no ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
gd: Abairt-fhaire WEP 128-bit

en: WPA & WPA2 Personal
gd: WPA ⁊ WPA2 pearsanta

en: C_reate
gd: C_ruthaich

en: C_onnect
gd: C_eangail

en: Passwords or encryption keys are required to access the Wi-Fi network “%s”.
gd: Tha feum air faclan-faire no iuchraichean crioptachaidh mus fhaighear cothrom air an lìonra Wi-Fi "%s".

en: Wi-Fi Network Authentication Required
gd: Tha feum air dearbhadh lìonra Wi-Fi

en: Authentication required by Wi-Fi network
gd: Tha an lìonra Wi-Fi ag iarraidh dearbhadh

en: Create New Wi-Fi Network
gd: Cruthaich lìonra Wi-Fi ùr

en: New Wi-Fi network
gd: Lìonra Wi-Fi ùr

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
gd: Cuir a-steach ainm airson an lìonra Wi-Fi a tha thu airson cruthachadh.

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
gd: Ceangail ri lìonra Wi-Fi falaichte

en: Hidden Wi-Fi network
gd: Lìonra Wi-Fi falaichte

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
gd: Cuir a-steach ainm agus fiosrachadh tèarainteachd an lìonraidh Wi-Fi fhalaichte a tha thu airson ceangal ris.

en: missing EAP-FAST PAC file
gd: tha faidhle EAP-FAST PAC a dhìth

en: PAC files (*.pac)
gd: Faidhlichean PAC  (*.pac)

en: All files
gd: A h-uile faidhle

en: Choose a PAC file
gd: Tagh faidhle PAC

en: Anonymous
gd: Gun urra

en: Authenticated
gd: Dearbhaichte

en: Both
gd: An dà chuid

en: Allow automatic PAC pro_visioning
gd: Ceadaich PAC _Provisioning fèin-obrachail

en: missing EAP-LEAP username
gd: tha ainm-cleachdaiche EAP-LEAP a dhìth

en: missing EAP-LEAP password
gd: tha facal-faire EAP-LEAP a dhìth

en: Sho_w password
gd: Sea_ll am facal-faire

en: Automatic
gd: Gu fèin-obrachail

en: Version 0
gd: Tionndadh 0

en: Version 1
gd: Tionndadh 1

en: No CA certificate is _required
gd: Chan eil teisteanas CA _riatanach

en: missing EAP username
gd: tha ainm-cleachdaiche EAP a dhìth

en: missing EAP password
gd: tha facal-faire EAP a dhìth

en: missing EAP-TLS identity
gd: tha dearbh-aithne EAP-TLS a dhìth

en: MSCHAPv2 (no EAP)
gd: MSCHAPv2 (gun EAP)

en: undefined error in 802.1X security (wpa-eap)
gd: mearachd gun sònrachadh san tèarainteachd 802.1X (wpa-eap)

en: Unknown
gd: Neo-aithnichte

en: missing leap-username
gd: tha ainm-cleachdaiche leap a dhìth

en: missing leap-password
gd: tha facal-faire leap a dhìth

en: missing wep-key
gd: tha iuchair wep a dhìth

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
gd: tha an iuchair wep mì-dhligheach: chan fhaod ach figearan sia-dheicheach a bhith am broinn iuchair a tha %zu a dh'fhaid

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
gd: tha an iuchair wep mì-dhligheach: chan fhaod ach caractaran ASCII a bhith am broinn iuchair a tha %zu a dh'fhaid

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
gd: tha an iuchair wep mì-dhligheach: tha faide na iuchrach %zu cearr. Feumaidh iuchair a bith 5/13 (ascii) no 10/26 (sia-dheicheach) a dh'fhaid

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
gd: tha an iuchair wep mì-dhligheach: chan fhaod an abairt-fhaire a bhith falamh

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
gd: tha an iuchair wep mì-dhligheach: chan fhaod an abairt-fhaire a bhith nas giorra na 64 caractar

en: Open System
gd: Siostam fosgailte

en: Shared Key
gd: Iuchair cho-roinnte

en: 1 (Default)
gd: 1 (Bun-roghainn)

en: Sho_w key
gd: Se_all an iuchair

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
gd: wpa-psk mì-dhligheach: tha faide na h-iuchrach %zu mì-dhligheach. Feumaidh i bhith [8,63] baidht no 64 figear sia-dheicheach

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
gd: wpa-psk mì-dhligheach: cha ghabh an iuchair tuigsinn mar àireamh shia-dheicheach a tha 43 baidht a dh'fhaid

en: Unknown error validating 802.1X security
gd: Mearachd nach aithne dhuinn le dearbhadh na tèarainteachd 802.1X

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
gd: ceangal %s

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
gd: Iuchraichean prìobhaideach DER, PEM no PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
