libnma - en to he translation catalogue (68 entries)

en: Network
he: רשת

en: Sho_w passwords
he: הצ_גת ססמאות

en: Default
he: בררת מחדל

en: My country is not listed
he: המדינה שלי לא מופיעה

en: Unlisted
he: לא רשום

en: Provider
he: ספק

en: Installed GSM device
he: התקן GSM מותקן

en: Installed CDMA device
he: התקן CDMA מותקן

en: Any device
he: התקן כלשהו

en: New Mobile Broadband Connection
he: חיבור פס רחב נייד חדש

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
he: אשף זה עוזר בהגדרה פשוטה חיבור פס נייד רחב לרשת סלולרית (דור שלישי).

en: You will need the following information:
he: המידע הבא יהיה דרוש לך:

en: Your broadband billing plan name
he: שם תכנית החיוב שלך

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
he: (בחלק מהמקרים) שם נקודת הגישה (Access Point Name) של תכנית החיוב שלך

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
he: יצירת חיבור עבור התקן הפס הרחב הנייד ה_זה:

en: Set up a Mobile Broadband Connection
he: הגדרת חיבור פס רחב נייד

en: Select your provider from a _list:
he: בחירת הספק שלך מ_רשימה:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
he: הספק שלי משתמש בטכנולוגיית GSM ‏(GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
he: הספק שלי משתמש בטכנולוגיית CDMA ‏(1xRTT, EVDO)

en: Choose your Provider
he: בחירת הספק שלך

en: _Select your plan:
he: _בחירת התכנית שלך:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
he: ה־APN (שם נקודת הגישה) של התכנית ה_נבחרת:

en: Choose your Billing Plan
he: בחירת תכנית החיוב

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
he: חיבור הפס הנייד הרחב שלך הוגדר עם האפשרויות הבאות:

en: Your Device:
he: ההתקן שלך:

en: Your Provider:
he: הספק שלך:

en: Your Plan:
he: התכנית שלך:

en: Confirm Mobile Broadband Settings
he: אישור הגדרות פס רחב נייד

en: Name
he: שם

en: Sh_ow passwords
he: הצ_גת ססמאות

en: _Secondary Password:
he: ססמה מ_שנית:

en: _Password:
he: _ססמה:

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
he: אין

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
he: מפתח WEP בן ‎40/128-bit (הקסדצימלי או ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
he: ססמת WEP ‏bit-‏128

en: WPA & WPA2 Personal
he: ‏WPA & WPA2 אישי

en: WPA & WPA2 Enterprise
he: ‏WPA & WPA2 עסקי

en: C_reate
he: י_צירה

en: C_onnect
he: ה_תחברות

en: Wi-Fi Network Authentication Required
he: נדרש אימות לרשת האלחוטית

en: Authentication required by Wi-Fi network
he: הרשת האלחוטית דורשת אימות

en: Create New Wi-Fi Network
he: יצירת רשת אלחוטית חדשה

en: New Wi-Fi network
he: רשת אלחוטית חדשה

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
he: נא להזין את שם הרשת האלחוטית שברצונך ליצור.

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
he: התחברות לרשת אלחוטית סמויה

en: Hidden Wi-Fi network
he: רשת אלחוטית סמויה

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
he: נא להקליד את השם ואת פרטי האבטחה של הרשת האלחוטית הסמויה שברצונך להתחבר אליה.

en: PAC files (*.pac)
he: קובצי PAC‏ (‎*.pac)

en: All files
he: כל הקבצים

en: Anonymous
he: אלמוני

en: Authenticated
he: מאומת

en: Both
he: שניהם

en: Allow automatic PAC pro_visioning
he: _מתן האפשרות לבדיקת PAC אוטומטית

en: Sho_w password
he: הצ_גת ססמה

en: Automatic
he: אוטומטי

en: Version 0
he: גרסה 0

en: Version 1
he: גרסה 1

en: No CA certificate is _required
he: לא _נדרש אישור של רשות אישורים

en: FAST
he: מהיר

en: Tunneled TLS
he: ‏TLS ממונהר

en: Protected EAP (PEAP)
he: ‏EAP מוגן (PEAP)

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Open System
he: מערכת פתוחה

en: Shared Key
he: מפתח משותף

en: 1 (Default)
he: 1 (בררת מחדל)

en: Sho_w key
he: הצ_גת מפתח

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
he: חיבור %s

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
he: ‏DER, ‏PEM או מפתחות פרטיים מסוג PKCS#12 ‏(‎*.der, *.pem, *.p12)
