libnma - en to mk translation catalogue (45 entries)

en: Network
mk: Мрежа

en: Sho_w passwords
mk: Покажи ги лозин_ките

en: Default
mk: Стандардно

en: My country is not listed
mk: Мојата земја не е во листата

en: Unlisted
mk: Не е во листата

en: Provider
mk: Оператор

en: Installed GSM device
mk: Инсталиран GSM уред

en: Installed CDMA device
mk: Инсталиран CDMA уред

en: Any device
mk: Било кој уред

en: New Mobile Broadband Connection
mk: Нова мобилна широкопојасна врска

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
mk: Овој помошник Ви помага лесно да ја поставите врската за мобилен интернет на мобилна (3G) мрежа.

en: You will need the following information:
mk: Ви требаат следните податоци:

en: Your broadband billing plan name
mk: Името на тарифата

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
mk: (во некои случаеви) Вашето APN за тарифата која ја користите

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
mk: Креирај врска за  _овој уред за мобилен широкопојасен пристап:

en: Set up a Mobile Broadband Connection
mk: Поставете мобилна широкопојасна врска

en: Select your provider from a _list:
mk: Изберете го Вашиот оператор од _листата:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
mk: Мојот оператор користи GSM технологија (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
mk: Мојот оператор користи CDMA технологија (1xRTT, EVDO)

en: Choose your Provider
mk: Изберете го Вашиот оператор

en: _Select your plan:
mk: _Изберете ја Вашата тарифа:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
mk: Изберете го Вашиот _APN (име на пристапна точка):

en: Choose your Billing Plan
mk: Изберете ја Вашата тарифа

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
mk: Вашата мобилна широкопојасна врска е конфигурирана со следните поставувања:

en: Your Device:
mk: Вашиот уред:

en: Your Provider:
mk: Вашиот оператор:

en: Your Plan:
mk: Вашата тарифа:

en: Confirm Mobile Broadband Settings
mk: Потврдете ги поставувањата за мобилна широкопојасна врска

en: Name
mk: Име

en: _Password:
mk: _Лозинка:

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
mk: Ништо

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
mk: WEP 40/128-bit клуч (Хексадецимален или ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
mk: WEP 128-bit фраза за лозинка

en: C_reate
mk: К_реирај

en: C_onnect
mk: В_рзи се

en: Sho_w password
mk: П_окажи лозинка

en: Automatic
mk: Автоматски

en: Version 0
mk: Верзија 0

en: Version 1
mk: Верзија 1

en: Tunneled TLS
mk: Тунелиран TLS

en: Protected EAP (PEAP)
mk: Заштитен EAP (PEAP)

en: Unknown
mk: Непознато

en: Shared Key
mk: Споделен клуч

en: 1 (Default)
mk: 1 (стандардно)

en: Sho_w key
mk: Пок_ажи го клучот
