libnma - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Ignore CA certificate
ro: Ignoră certificatul CA

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in EAP authentication.
ro: Definiți aceasta ca „TRUE” pentru a dezactiva avertismentele despre certificatele CA în autentificarea EAP.

en: Set this to true to disable warnings about CA certificates in phase 2 of EAP authentication.
ro: Definiți ca „TRUE” pentru a dezactiva avertizările despre certificatele CA în faza a 2-a a autentificării EAP.

en: Network
ro: Rețea

en: Sho_w passwords
ro: Afișea_ză parolele

en: Default
ro: Implicit

en: My country is not listed
ro: Țara mea nu este în listă

en: Unlisted
ro: Nelistat

en: Provider
ro: Furnizor

en: Installed GSM device
ro: Dispozitive GSM instalate

en: Installed CDMA device
ro: Dispozitive CDMA instalate

en: Any device
ro: Orice dispozitiv

en: New Mobile Broadband Connection
ro: Conexiune nouă de Internet mobil de bandă largă

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
ro: Acest asistent vă ajută să configurați o conexiune la Internet mobil de bandă largă către o rețea celulară (3G).

en: You will need the following information:
ro: Aveți nevoie de următoarele informații:

en: Your broadband billing plan name
ro: Numele planului de facturare

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
ro: (în unele cazuri) APN-ul (Numele punctului de acces) al planului de facturare

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
ro: Creează o conexiune pentru aces_t dispozitiv de acces la Internet mobil de bandă largă:

en: Set up a Mobile Broadband Connection
ro: Configurează o conexiune către Internet mobil de bandă largă

en: Select your provider from a _list:
ro: Alegeți furnizorul din _listă:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
ro: Furnizorul meu folosește tehnologie GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
ro: Furnizorul meu folosește tehnologie CDMA (1xRTT, EVDO)

en: Choose your Provider
ro: Alegeți furnizorul

en: _Select your plan:
ro: _Selectați planul:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
ro: Plan _APN (Nume punct de acces) selectat:

en: Choose your Billing Plan
ro: Alegeți planul de facturare

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
ro: Conexiunea la Internet mobil de bandă largă este configurată cu următoarele valori:

en: Your Device:
ro: Dispozitiv:

en: Your Provider:
ro: Furnizor:

en: Your Plan:
ro: Plan:

en: Confirm Mobile Broadband Settings
ro: Confirmare configurații Internet mobil de bandă largă

en: Name
ro: Nume

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: _Password:
ro: _Parolă:

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
ro: Niciuna

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
ro: Cheie WEP 40/128-biți (Hex sau ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
ro: Parolă WEP 128-bit

en: Dynamic WEP (802.1x)
ro: WEP dinamic (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
ro: WPA și WPA2 personal

en: WPA & WPA2 Enterprise
ro: WPA și WPA2

en: C_reate
ro: C_reează

en: C_onnect
ro: C_onectare

en: Sho_w password
ro: Afișea_ză parola

en: Automatic
ro: Automat

en: Version 0
ro: Versiunea 0

en: Version 1
ro: Versiunea 1

en: Tunneled TLS
ro: TLS tunelat

en: Protected EAP (PEAP)
ro: EAP protejat (PEAP)

en: Unknown
ro: Necunoscută

en: Open System
ro: Sistem deschis

en: Shared Key
ro: Cheie partajată

en: 1 (Default)
ro: 1 (Implicit)

en: Sho_w key
ro: Afișea_ză cheia
