libnma - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: Network
uk: Мережа

en: Sho_w passwords
uk: П_оказати паролі

en: Default
uk: Типово

en: My country is not listed
uk: Моєї країни немає у списку

en: Unlisted
uk: Немає у списку

en: Provider
uk: Провайдер

en: Installed GSM device
uk: Встановлено пристрій GSM

en: Installed CDMA device
uk: Встановлено пристрій CDMA

en: Any device
uk: Будь-який пристрій

en: New Mobile Broadband Connection
uk: Нове мобільне широкосмугове з'єднання

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
uk: Цей помічник допоможе вам налаштувати мобільне широкосмугове підключення до мобільної (3G) мережі.

en: You will need the following information:
uk: Вам буде потрібна наступна інформація:

en: Your broadband billing plan name
uk: Тарифний план

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
uk: (у деяких випадках) Точка доступу (APN), відповідає тарифному плану

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
uk: Створити з'єднання для _цього мобільного широкосмугового пристрою:

en: Set up a Mobile Broadband Connection
uk: Налаштовування мобільного широкосмугового пристрою

en: Select your provider from a _list:
uk: Виберіть п_ровайдера зі списку:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
uk: Мій провайдер використовує технологію GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSPDA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
uk: Мій провайдер використовує технологію CDMA (1xRTT. EVDO)

en: Choose your Provider
uk: Виберіть свого провайдера

en: _Select your plan:
uk: _Виберіть план:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
uk: Виберіть _точку доступу (APN) цього тарифного плану:

en: Choose your Billing Plan
uk: Виберіть тарифний план

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
uk: Мобільне широкосмугове з'єднання налаштовано з наступними параметрами:

en: Your Device:
uk: Пристрій:

en: Your Provider:
uk: Провайдер:

en: Your Plan:
uk: План:

en: Confirm Mobile Broadband Settings
uk: Підтвердження параметрів мобільного з'єднання

en: Name
uk: Назва

en: _Password:
uk: _Пароль:

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
uk: Без перевірки автентичності

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
uk: WEP 40/128-бітний ключ (Hex або ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
uk: WEP 128-и бітна ключова фраза

en: C_reate
uk: С_творити

en: C_onnect
uk: _З'єднати

en: PAC files (*.pac)
uk: Файли PAC (*.pac)

en: All files
uk: Усі файли

en: Anonymous
uk: Анонімно

en: Authenticated
uk: Розпізнано

en: Both
uk: Обидва

en: Allow automatic PAC pro_visioning
uk: Дозволити автоматичне перед_бачення PAC

en: Sho_w password
uk: П_оказати пароль

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Version 0
uk: Версія 0

en: Version 1
uk: Версія 1

en: FAST
uk: ШВИДКО

en: Tunneled TLS
uk: Тунельний TLS

en: Protected EAP (PEAP)
uk: Захищено EAP (PEAP)

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Open System
uk: Відкрита система

en: Shared Key
uk: Спільний ключ

en: 1 (Default)
uk: 1 (типово)

en: Sho_w key
uk: П_оказати ключ
