libnma - en to fi translation catalogue (81 entries)

en: Ignore CA certificate
fi: Älä huomioi CA-varmennetta

en: Network
fi: Verkko

en: Sho_w passwords
fi: Näy_tä salasanat

en: Default
fi: Oletus

en: My country is not listed
fi: Maani ei ole luettelossa

en: Unlisted
fi: Ei luettelossa

en: Provider
fi: Tarjoaja

en: Installed GSM device
fi: Asennettiin GSM-laite

en: Installed CDMA device
fi: Asennettiin CDMA-laite

en: Any device
fi: Mikä tahansa laite

en: New Mobile Broadband Connection
fi: Uusi mobiililaajakaistayhteys

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
fi: Tämä apulainen mahdollistaa matkapuhelinverkon mobiililaajakaistan helpon käyttöönoton.

en: You will need the following information:
fi: Seuraavat tiedot tarvitaan:

en: Your broadband billing plan name
fi: Laajakaistan laskutustyypin nimi

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
fi: (joissain tapauksissa) Laajakaistan laskutustyypin APN (Access Point Name)

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
fi: Luo yhteys _tähän mobiililaajakaistalaitteeseen:

en: Set up a Mobile Broadband Connection
fi: Mobiililaajakaistayhteyden asetukset

en: Select your provider from a _list:
fi: Valitse palveluntarjoaja _luettelosta:

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
fi: Palveluntarjoaja käyttää GSM-tekniikkaa (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
fi: Palveluntarjoaja käyttää CDMA-tekniikkaa (1xRTT, EVDO)

en: Choose your Provider
fi: Valitse palveluntarjoaja

en: _Select your plan:
fi: _Valitse liittymä:

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
fi: Valitun liittymän _APN (Access Point Name):

en: Choose your Billing Plan
fi: Valitse laskutustyyppi

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
fi: Mobiililaajakaistayhteys on nyt luotu seuraavilla asetuksilla:

en: Your Device:
fi: Laite:

en: Your Provider:
fi: Palveluntarjoaja:

en: Your Plan:
fi: Liittymä:

en: Confirm Mobile Broadband Settings
fi: Vahvista mobiililaajakaistan asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: _Cancel
fi: _Peru

en: Store the password only for this user
fi: Tallenna salasana vain tälle käyttäjälle

en: Store the password for all users
fi: Tallenna salasana kaikille käyttäjille

en: Ask for this password every time
fi: Kysy tätä salasanaa joka kerta

en: The password is not required
fi: Salasanaa ei vaadita

en: Sh_ow passwords
fi: Näy_tä salasanat

en: _Secondary Password:
fi: _Toissijainen salasana:

en: _Password:
fi: _Salasana:

en: Click to connect
fi: Napsauta yhdistääksesi

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
fi: Ei salausta

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
fi: WEP 40/128-bit-avain (hexa tai ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
fi: WEP 128-bittinen tunnuslause

en: WPA & WPA2 Personal
fi: WPA & WPA2 (henkilökohtainen)

en: WPA & WPA2 Enterprise
fi: WPA2 Enterprise

en: C_reate
fi: _Luo

en: C_onnect
fi: _Yhdistä

en: Wi-Fi Network Authentication Required
fi: Wifi-verkon salaustiedot vaaditaan

en: Authentication required by Wi-Fi network
fi: Wifi-verkko vaatii salaustietoja

en: Create New Wi-Fi Network
fi: Luo uusi wifi-verkko

en: New Wi-Fi network
fi: Uusi wifi-verkko

en: Enter a name for the Wi-Fi network you wish to create.
fi: Syötä sen wifi-verkon nimi, jonka haluat luoda.

en: Connect to Hidden Wi-Fi Network
fi: Yhdistä piilotettuun wifi-verkkoon

en: Hidden Wi-Fi network
fi: Piilotettu wifi-verkko

en: Enter the name and security details of the hidden Wi-Fi network you wish to connect to.
fi: Syötä yhdistettävän piilotetun wifi-verkon nimi ja salaustiedot.

en: missing EAP-FAST PAC file
fi: puuttuva EAP-FAST PAC -tiedosto

en: PAC files (*.pac)
fi: PAC-tiedostot (* .pac)

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Authenticated
fi: Todennettu

en: Both
fi: Molemmat

en: Allow automatic PAC pro_visioning
fi: Salli automaattinen PAC-hankinta

en: missing EAP-LEAP username
fi: puuttuva EAP-LEAP-käyttäjätunnus

en: missing EAP-LEAP password
fi: puuttuva EAP-LEAP-salasana

en: Sho_w password
fi: Näytä _salasana

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Version 0
fi: Versio 0

en: Version 1
fi: Versio 1

en: No CA certificate is _required
fi: _CA-varmennetta ei vaadita

en: missing EAP username
fi: puuttuva EAP-käyttäjätunnus

en: missing EAP password
fi: puuttuva EAP-salasana

en: FAST
fi: NOPEA

en: Tunneled TLS
fi: Tunneloitu TLS

en: Protected EAP (PEAP)
fi: Suojattu EAP (PEAP)

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: missing wep-key
fi: wep-avain puuttuu

en: Open System
fi: Avoin järjestelmä

en: Shared Key
fi: Jaettu avain

en: 1 (Default)
fi: 1 (oletus)

en: Sho_w key
fi: Nä_ytä avain

note: The %s is a mobile provider name, eg "T-Mobile"
en: %s connection
fi: %s (yhteys)

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
fi: DER-, PEM- tai PKCS#12-yksityisavaimet (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
