libnma - en to mr translation catalogue (51 entries)

en: Network
mr: नेटवर्क

en: Sho_w passwords
mr: पासवर्डस् दाखवा (_w)

en: Default
mr: पूर्वनिर्धारीत

en: My country is not listed
mr: माझे देश सूचीत नाही

en: Unlisted
mr: सूचीत नाही

en: Provider
mr: प्रोव्हाइडर

en: Installed GSM device
mr: प्रतिष्ठापीत GSM साधन

en: Installed CDMA device
mr: प्रतिष्ठापीत CDMA साधन

en: Any device
mr: कुठलेही साधण

en: New Mobile Broadband Connection
mr: नवीन मोबाइल ब्रॉडबँड जोडणी

en: This assistant helps you easily set up a mobile broadband connection to a cellular (3G) network.
mr: सहाय्यक तुम्हाला मोबाईल ब्रॉडबँड जोडणी सेल्यूलर (3G) नेटवर्ककरीता सेट अप करण्यास मदत करतो.

en: You will need the following information:
mr: तुम्हाला खालील माहितीची आवश्यकता आहे:

en: Your broadband billing plan name
mr: तुमच्या ब्रॉडबँड बिलींग प्लॅनचे नाव

en: (in some cases) Your broadband billing plan APN (Access Point Name)
mr: (काहिक घटनांमध्ये) तुमचे ब्रॉडबँड बिलींग प्लॅन APN (ऍक्सेस पॉईंट नेम)

en: Create a connection for _this mobile broadband device:
mr: या मोबाइल ब्रॉडबँड साधण करीता जोडणी निर्माण करा (_t):

en: Set up a Mobile Broadband Connection
mr: मोबाइल ब्रॉडबँड जोडणी सेटअप करा

en: Select your provider from a _list:
mr: सूचीतून प्रोव्हाइडर नीवडा (_l):

en: My provider uses GSM technology (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA)
mr: माझे प्रोव्हाइडर GSM विज्ञानाचा (GPRS, EDGE, UMTS, HSPA) वापर करते

en: My provider uses CDMA technology (1xRTT, EVDO)
mr: माझे प्रोव्हाइडर CDMA विज्ञानचा (1xRTT, EVDO) वापर करते

en: Choose your Provider
mr: आपली प्राइव्हेट कि नीवडा

en: _Select your plan:
mr: तुमचे प्लॅन नीवडा (_S):

en: Selected plan _APN (Access Point Name):
mr: नीवडलेले प्लॅन APN (ऍक्सेस् पॉईंट नेम) (_A):

en: Choose your Billing Plan
mr: तुमचे बिलींग प्लॅन नीवडा

en: Your mobile broadband connection is configured with the following settings:
mr: तुमची मोबाईल ब्रॉडबँड जोडणी आत्ता खालील सेटिंग्स् सह संरचीत केले आहे:

en: Your Device:
mr: तुमचे साधण:

en: Your Provider:
mr: तुमचे प्रोव्हाइडर:

en: Your Plan:
mr: तुमचे प्लॅन:

en: Confirm Mobile Broadband Settings
mr: मोबाइल ब्रॉडबँड सेटिंग्स्ची खात्री करा

en: Name
mr: नाव

en: _Password:
mr: पासवर्ड (_P):

[ctx: Wifi/wired security]
en: None
mr: काहीच नाही

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
mr: WEP 40/128-बीट कि (Hex किंवा ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
mr: WEP 128-bit गोपनीयता

en: WPA & WPA2 Personal
mr: WPA & WPA2 खाजगी

en: WPA & WPA2 Enterprise
mr: WPA & WPA2 एन्टरप्राइज

en: C_reate
mr: बनवा (_r)

en: C_onnect
mr: जुळवा (_o)

en: PAC files (*.pac)
mr: PAC फाइल्स (*.pac)

en: All files
mr: सर्व फाइल्स

en: Sho_w password
mr: पासवर्ड दाखवा (_w)

en: Automatic
mr: स्वयं

en: Version 0
mr: आवृत्ती 0

en: Version 1
mr: आवृत्ती 1

en: No CA certificate is _required
mr: CA प्रमाणपत्र आवश्यक नाही (_r)

en: Tunneled TLS
mr: टनल्ड् TLS

en: Protected EAP (PEAP)
mr: प्रोटेक्टेड EAP (PEAP)

en: Unknown
mr: अपरिचीत

en: Open System
mr: ओपन प्रणाली

en: Shared Key
mr: शेअर्ड् कि

en: 1 (Default)
mr: 1 (पूर्वनिर्धारीत)

en: Sho_w key
mr: कि दाखवा (_w)
