libosinfo - en to es translation catalogue (21 entries)

en: The allowed mime-types for the avatar
es: Los tipos de mimo permitidos para el avatar

en: Operating system
es: Sistema operativo

en: Virtualization platform
es: Plataforma de virtualización

en: Unique identifier
es: Identificador único

en: CPU Architecture
es: Arquitectura de CPU

en: Parameter name
es: Nombre de parámetro

en: Unable to create XML parser context
es: Incapaz de crear contexto de parseo XML

en: Unable to read XSL template
es: Incapaz de leer plantilla XSL

en: Unable to parse XSL template
es: Incapaz de parsear plantilla XSL

en: The URL to this media
es: La URL a este medio

en: Version
es: Versión

en: URI of the logo
es: URI del logo

en: Number of CPUs
es: Número de CPU

en: Invalid value '%s'
es: Valor inválido '%s'

en: Error finding OS: %s
es: Error al encontrar SO: %s

en: Family
es: Familia

en: Distro
es: Distribución

en: Release date
es: Fecha de lanzamiento

en: Product
es: Producto

en: Sort column
es: Ordenar columna

en: Display fields
es: Mostrar campos
