libosinfo - en to fur translation catalogue (168 entries)

en: The allowed mime-types for the avatar
fur: I gjenars di mime consintûts pal avatar

en: The required width (in pixels) of the avatar
fur: La largjece domandade (in pixel) pal avatar

en: The required height (in pixels) of the avatar.
fur: La altece domandade (in pixel) pal avatar.

en: Whether alpha channel is supported in the avatar.
fur: Indiche se tal avatar al è supuartât il canâl alpha.

en: Operating system
fur: Sisteme operatîf

en: Virtualization platform
fur: Plateforme di virtualizazion

en: Target device
fur: Dispositîf di destinazion

en: Device link target filter
fur: Filtri di destinazion dal colegament dispositîf

en: Unique identifier
fur: Identificadôr univoc

en: CPU Architecture
fur: Architeture CPU

en: The firmware type
fur: Il gjenar di firmware

en: The image format
fur: Il formât de imagjin

en: The URL to this image
fur: L'URL par cheste imagjin

en: Whether cloud-init customizations are supported or not
fur: Indiche se lis personalizazions di cloud-init a son supuartadis o mancul

en: Parameter name
fur: Non parametri

en: Parameter policy
fur: Politiche parametri

en: Parameter Value Mapping
fur: Mapadure valôr parametri

en: URI for install script template
fur: URI pal model di script di instalazion

en: Data for install script template
fur: Dâts pal model di script di instalazion

en: Install script profile name
fur: Non dal profîl di script di instalazion

en: Product key format mask
fur: Mascare dal formât de clâf dal prodot

en: Expected path format
fur: Formât percors spietât

en: Expected avatar format
fur: Formât avatar spietât

en: The preferred injection method
fur: Il metodi di iniezion preferît

en: The installation source to be used
fur: La sorzint di instalazion di doprâ

en: Unable to create XML parser context
fur: Impussibil creâ il contest dal analizadôr XML

en: Unable to read XSL template
fur: Impussibil lei il model XSL

en: Unable to parse XSL template
fur: Impussibil analizâ il model XSL

en: Unable to create XML node '%s'
fur: Impussibil creâ il grop XML '%s'

en: Unable to create XML node 'id'
fur: Impussibil creâ il grop XML 'id'

en: Unable to add XML child
fur: Impussibil zontâ un fi XML

en: Unable to set XML root
fur: Impussibil stabilî la lidrîs XML

en: Unable to set 'media' node
fur: Impussibil stabilî il grop 'media'

en: Unable to set 'tree' node
fur: Impussibil stabilî il grop 'tree'

en: Unable to create XSL transform context
fur: Impussibil creâ il contest di trasformazion XSL

en: Unable to apply XSL transform context
fur: Impussibil aplicâ il contest di trasformazion XSL

en: Unable to convert XSL output to string
fur: Impussibil convertî la jessude XSL in stringhe

en: Failed to load script template %s:
fur: No si è rivâts a cjariâ il model di script %s:

en: Failed to apply script template %s:
fur: No si è rivâts a aplicâ il model di script %s:

en: Failed to apply script template:
fur: No si è rivâts a aplicâ il model di script:

en: List element type
fur: Liste il gjenar dal element

en: Expected a nodeset in XPath query %s
fur: Si spietave un nodeset te interogazion XPath %s

en: Expected a text node attribute value
fur: Si spietave un valôr di atribût di grop testuâl

en: Missing device id property
fur: E mancje la proprietât id dal dispositîf

en: Missing device link id property
fur: E mancje la proprietât id di colegament dal dispositîf

en: Missing product upgrades id property
fur: E mancje la proprietât id dai inzornaments dal prodot

en: Missing platform id property
fur: E mancje la proprietât id de plateforme

en: Missing deployment id property
fur: E mancje la proprietât id de distribuzion

en: Missing deployment os id property
fur: E mancje la proprietât id dal SO di distribuzion

en: Missing deployment platform id property
fur: E mancje la proprietât id de plateforme di distribuzion

en: Missing os id property
fur: E mancje la proprietât id dal SO

en: Missing install script id property
fur: E mancje la proprietât id dal script di instalazion

en: Missing Media install script property
fur: E mancje la proprietât dal script di instalazion dal supuart

en: Missing OS install script property
fur: E mancje la proprietât dal script di instalazion dal SO

en: Incorrect root element
fur: Element lidrîs no just

en: Unable to construct parser context
fur: Impussibil costruî il contest dal analizadôr

en: Missing root XML element
fur: Al mancje l'element XML lidrîs

en: $OSINFO_DATA_DIR is deprecated, please use $OSINFO_SYSTEM_DIR instead. Support for $OSINFO_DATA_DIR will be removed in a future release
fur: $OSINFO_DATA_DIR al è deplorât, doprâ $OSINFO_SYSTEM_DIR al so puest. Il supuart par $OSINFO_DATA_DIR al vignarà gjavât intune version future

en: %s is deprecated, please use %s instead. Support for %s will be removed in a future release
fur: %s al è deplorât, doprâ %s al so puest. Il supuart par %s al vignarà gjavât intune version future

en: The URL to this media
fur: L'URL a chest supuart

en: The expected ISO9660 volume ID
fur: Il ID di volum ISO9660 spietât

en: The expected ISO9660 publisher ID
fur: Il ID dal editôr ISO9660 spietât

en: The expected ISO9660 application ID
fur: Il ID de aplicazion ISO9660 spietât

en: The expected ISO9660 system ID
fur: Il ID di sisteme ISO9660 spietât

en: The path to the kernel image
fur: Il percors ae imagjin dal kernel

en: The path to the initrd image
fur: Il percors ae imagjin initrd

en: Media provides an installer
fur: Il supuart al furnìs un instaladôr

en: Media can boot directly w/o installation
fur: Al è pussibil inviâ il supuart daurman cence instalazion

en: Number of installer reboots
fur: Numar di 're-inviaments' dal instaladôr

en: Information about the operating system on this media
fur: Informazions in merit al sisteme operatîf su chest supuart

en: Supported languages
fur: Lenghis supuartadis

en: Expected ISO9660 volume size, in bytes
fur: Dimension in byte dal volum ISO9660 spietade

en: Whether the media should be ejected after the installation process
fur: Indiche se si à di parâ fûr il supuart al tiermin dal procès di instalazion

en: Whether the media should be used for an installation using install scripts
fur: Indiche se si à di doprâ il supuart par une instalazion, doprant i scripts di instalazion

en: Install media is not bootable
fur: Il supuart di instalazion nol auto-partìs al inviament dal sisteme

en: Failed to read "%s" directory record extent:
fur: Impussibil lei la vôs extent pe cartele "%s":

en: No "%s" directory record extent
fur: Nissune vôs extent pe cartele "%s"

en: Failed to read supplementary volume descriptor:
fur: No si è rivâts a lei il descritôr dal volum suplementâr:

en: Supplementary volume descriptor was truncated
fur: Il descritôr dal volum suplementâr al jere cjonçât

en: Failed to read primary volume descriptor:
fur: No si è rivâts a lei il descritôr dal volum primari:

en: Primary volume descriptor was truncated
fur: Il descritôr dal volum primari al jere cjonçât

en: Insufficient metadata on installation media
fur: Metadâts no suficients sul supuart di instalazion

en: Failed to skip %d bytes
fur: No si è rivâts a saltâ di %d byte

en: No volume descriptors
fur: Nissun descritôr di volum

en: Failed to open file:
fur: No si è rivâts a vierzi il file:

en: Generic Family
fur: Famee gjeneriche

en: Generic Distro
fur: Distribuzion gjeneriche

en: Kernel URL Argument
fur: Parametri URL kernel

en: Cloud image username
fur: Non utent de imagjin cloud

en: Name
fur: Non

en: Short ID
fur: ID curt

en: Vendor
fur: Produtôr

en: Codename
fur: Non in codiç

en: URI of the logo
fur: URI dal logo

en: CPU frequency in hertz (Hz)
fur: Frecuence CPU in hertz (Hz)

en: Number of CPUs
fur: Numar di CPU

en: Amount of Random Access Memory (RAM) in bytes
fur: Cuantitât di RAM (Random Access Memory) in byte

en: Amount of storage space in bytes
fur: Cuantitât di spazi di archiviazion in byte

en: The URL to this tree
fur: L'URL che al ponte a chest arbul

en: The path to the bootable ISO image
fur: Il percors ae imagjin ISO che e pues partî al inviament dal sisteme

en: Whether the tree has treeinfo
fur: Indiche se l'arbul al à treeinfo

en: The treeinfo family
fur: La famee di treeinfo

en: The treeinfo variant
fur: La variante di treeinfo

en: The treeinfo version
fur: La version di treeinfo

en: The treeinfo architecture
fur: La architeture di treeinfo

en: Information about the operating system on this tree
fur: Informazions sul sisteme operatîf su chest arbul

en: Failed to load .treeinfo|treeinfo content:
fur: No si è rivâts a cjariâ i contignûts .treeinfo|treeinfo:

en: Failed to process keyinfo file:
fur: No si è rivâts a elaborâ il file keyinfo:

en: Failed to load .treeinfo|treeinfo file:
fur: No si è rivâts a cjariâ il file .treeinfo|treeinfo:

en: URL protocol is not supported
fur: Il protocol URL nol è supuartât

en: The name to this variant
fur: Il non di cheste variante

en: Invalid value '%s'
fur: Valôr '%s' no valit

en: Select the output format
fur: Selezione il formât di jessude

en: FORMAT
fur: FORMÂT

en: Select the type of what is being detected
fur: Selezione il gjenar di ce che al ven rilevât

en: TYPE
fur: GJENAR

en: The only value available for FORMAT is '%s', which means plain text.
    TYPE can be either '%s' (the default) for CD/DVD ISOs,
    or '%s' for install trees.
fur: L'unic valôr disponibil pal FORMÂT al è '%s', che al significhe test sempliç.
    GJENAR al pues jessi o '%s' (il predefinît) pai ISOs CD/DVD
    o '%s' pai arbui di instalazion.

en: Media is bootable.
fur: Il supuart al è inviabil.

en: Media is not bootable.
fur: Il supuart nol è inviabil.

en: Media is an installer for OS '%s (%s)'
fur: Il supuart al è un instaladôr pal SO '%s (%s)'

en: Media is live media for OS '%s (%s)'
fur: Il supuart al è un sisteme live pal SO '%s (%s)'

en: Available OS variants on media:
fur: Variantis dal SO disponibilis sul supuart:

en: Tree is an installer for OS '%s (%s)'
fur: L'arbul al è un instaladôr pal SO '%s (%s)'

en: Available OS variants on tree:
fur: Variantis dal SO disponibilis sul arbul:

en: - Detect if media is bootable and the relevant OS and distribution.
fur: - Rileve se un supuart al è inviabil e il relatîf SO e la distribuzion.

en: Error while parsing commandline options: %s
fur: Erôr tal analizâ lis opzions a rie di comant: %s

en: Error loading OS data: %s
fur: Erôr tal cjariâ i dâts dal SO: %s

en: Error parsing media: %s
fur: Erôr tal analizâ il supuart: %s

en: Error parsing installer tree: %s
fur: Erôr tal analizâ l'arbul dal instaladôr: %s

en: Expected configuration key=value
fur: Si spietave une configurazion clâf=valôr

en: Install script profile
fur: Profîl dal script di instalazion

en: Install script output directory
fur: Cartele di jessude dal script di instalazion

en: The output filename prefix
fur: Il prefìs dal non dal file di jessude

en: The installation source to be used with the script
fur: La sorzint di instalazion di doprâ cul script

en: Set configuration parameter
fur: Stabilìs un parametri di configurazion

en: Set configuration parameters
fur: Stabilìs parametris di configurazion

en: List configuration parameters
fur: Liste i parametris di configuazion

en: List install script profiles
fur: Liste i profîi dai scripts di instalazion

en: List supported injection methods
fur: Liste i metodis di inseriment supuartâts

en: Do not display output filenames
fur: No sta mostrâ i nons dai file di jessude

en: No install script for profile '%s' and OS '%s'
fur: Nissun script di instalazion pal profîl '%s' e SO '%s'

en: required
fur: necessari

en: optional
fur: opzionâl

en: No install script for profile '%s' and OS '%s'
fur: Nissun script di instalazion pal profîl '%s' e SO '%s'

en: Unable to generate install script: %s
fur: Impussibil gjenerâ il script di instalazion: %s

en: - Generate an OS install script
fur: - Gjenere un script di instalazion pal SO

en: Error while parsing options: %s
fur: Erôr tal analizâ lis opzions: %s

en: Only one of --list-profile, --list-config and --list-injection-methods can be requested
fur: Al è pussibil doprâ dome un tra --list-profile, --list-config o --list-injection-methods

en: Error finding OS: %s
fur: Erôr tal cjatâ il SO: %s

en: Family
fur: Famee

en: Distro
fur: Distribuzion

en: Release date
fur: Date di publicazion

en: End of life
fur: Fin dal supuart

en: Code name
fur: Non in codiç

en: Release status
fur: Stât de publicazion

en: Vendor ID
fur: ID produtôr

en: Product
fur: Prodot

en: Product ID
fur: ID prodot

en: Class
fur: Classe

en: Unknown property name %s
fur: Non de proprietât %s no cognossût

en: Syntax error in condition, expecting KEY=VALUE
fur: Erôr di sintassi te condizion, si spietave CLÂF=VALÔR

en: Sort column
fur: Ordene colone

en: Display fields
fur: Visualize cjamps

en: - Query the OS info database
fur: - Interoghe la base di dâts des informazions sul SO

en: Missing data type parameter
fur: Al mancje il parametri dal gjenar di dâts

en: Unknown type '%s' requested
fur: Domandât un gjenar '%s' no cognossût

en: Unable to construct filter: %s
fur: Impussibil costruî il filtri: %s

en: Unable to set field visibility: %s
fur: Impussibil configurâ la visibilitât dal cjamp: %s
