libosinfo - en to tr translation catalogue (171 entries)

en: The allowed mime-types for the avatar
tr: Avatar için izin verilen MIME türleri

en: The required width (in pixels) of the avatar
tr: Gerekli avatar genişliği (piksel olarak)

en: The required height (in pixels) of the avatar.
tr: Gerekli avatar yüksekliği (piksel olarak).

en: Whether alpha channel is supported in the avatar.
tr: Avatarda alfa kanalının desteklenip desteklenmediği.

en: Operating system
tr: İşletim sistemi

en: Virtualization platform
tr: Sanallaştırma platformu

en: Target device
tr: Hedef aygıt

en: Device link target filter
tr: Aygıt bağlantı hedefi filtresi

en: Unique identifier
tr: Benzersiz tanımlayıcı

en: CPU Architecture
tr: CPU Mimarisi

en: The firmware type
tr: Ürün yazılımı (firmware ) türü

en: The image format
tr: Kalıp biçimi

en: The URL to this image
tr: Bu kalıbın URL'si

en: Whether cloud-init customizations are supported or not
tr: Cloud-init özelleştirmelerinin desteklenip desteklenmediği

en: Parameter name
tr: Parametre adı

en: Parameter policy
tr: Parametre politikası

en: Parameter Value Mapping
tr: Parametre/Değer Eşleştirme

en: URI for install script template
tr: Kurulum betiği şablonu URI'si

en: Data for install script template
tr: Kurulum betiği şablonu için veriler

en: Install script profile name
tr: Kurulum betiği profil adı

en: Product key format mask
tr: Ürün anahtarı biçimi maskesi

en: Expected path format
tr: Beklenen yol biçimi

en: Expected avatar format
tr: Beklenen avatar biçimi

en: The preferred injection method
tr: Tercih edilen enjeksiyon yöntemi

en: The installation source to be used
tr: Kullanılacak kurulum kaynağı

en: Unable to create XML parser context
tr: XML ayrıştırıcı bağlamı oluşturulamıyor

en: Unable to read XSL template
tr: XSL şablonu okunamıyor

en: Unable to parse XSL template
tr: XSL şablonu ayrıştırılamıyor

en: Unable to create XML node '%s'
tr: '%s' XML düğümü oluşturulamıyor

en: Unable to create XML node 'id'
tr: 'id' XML düğümü oluşturulamıyor

en: Unable to add XML child
tr: Alt XML ögesi eklenemıyor

en: Unable to set XML root
tr: Kök XML ögesi ayarlanıyor

en: Unable to set 'media' node
tr: 'media' düğümü ayarlanamıyor

en: Unable to set 'tree' node
tr: 'tree' düğümü ayarlanamıyor

en: Unable to create XSL transform context
tr: XSL dönüşüm bağlamı oluşturulamıyor

en: Unable to apply XSL transform context
tr: XSL dönüşüm bağlamı uygulanamıyor

en: Unable to convert XSL output to string
tr: XSL çıktısı dizgeye dönüştürülemiyor

en: Failed to load script template %s:
tr: %s betik şablonu yüklenemedi:

en: Failed to apply script template %s:
tr: %s betik şablonu uygulanamadı:

en: Failed to apply script template:
tr: Betik şablonu uygulanamadı:

en: List element type
tr: Liste ögesi türü

en: Expected a nodeset in XPath query %s
tr: %s XPath sorgusunda bir düğüm kümesi (nodeset) bekleniyor

en: Expected a text node attribute value
tr: Bir metin düğümü öznitelik değeri bekleniyor

en: Missing device id property
tr: Aygıt kimliği özelliği eksik

en: Missing device link id property
tr: Aygıt bağlantı kimliği özelliği eksik

en: Missing product upgrades id property
tr: Ürün yükseltme kimliği özelliği eksik

en: Missing platform id property
tr: Platform kimliği özelliği eksik

en: Missing deployment id property
tr: Dağıtım kimliği özelliği eksik

en: Missing deployment os id property
tr: Dağıtım işletim sistemi kimliği özelliği eksik

en: Missing deployment platform id property
tr: Dağıtım platformu kimliği özelliği eksik

en: Missing os id property
tr: İşletim sistemi kimliği özelliği eksik

en: Missing install script id property
tr: Kurulum betiği kimliği özelliği eksik

en: Missing Media install script property
tr: Ortam kurulum betiği özelliği eksik

en: Missing OS install script property
tr: İşletim sistemi kurulum betiği özelliği eksik

en: Incorrect root element
tr: Geçersiz kök öge

en: Unable to construct parser context
tr: Ayrıştırıcı bağlamı oluşturulamıyor

en: Missing root XML element
tr: Kök XML ögesi eksik

en: $OSINFO_DATA_DIR is deprecated, please use $OSINFO_SYSTEM_DIR instead. Support for $OSINFO_DATA_DIR will be removed in a future release
tr: $OSINFO_DATA_DIR kullanımdan kaldırıldı, lütfen bunun yerine $OSINFO_SYSTEM_DIR kullanın. İlerideki bir sürümde $OSINFO_DATA_DIR için destek kaldırılacak

en: %s is deprecated, please use %s instead. Support for %s will be removed in a future release
tr: %s kullanımdan kaldırıldı, lütfen bunun yerine %s kullanın. İlerideki bir sürümde %s için destek kaldırılacak

en: The URL to this media
tr: Bu ortamın URL'si

en: The expected ISO9660 volume ID
tr: Beklenen ISO9660 birim kimliği

en: The expected ISO9660 publisher ID
tr: Beklenen ISO9660 yayıncı kimliği

en: The expected ISO9660 application ID
tr: Beklenen ISO9660 uygulama kimliği

en: The expected ISO9660 system ID
tr: Beklenen ISO9660 sistem kimliği

en: The path to the kernel image
tr: Çekirdek (kernel) kalıbının yolu

en: The path to the initrd image
tr: initrd kalıbının yolu

en: Media provides an installer
tr: Ortam, bir kurucu sağlıyor

en: Media can boot directly w/o installation
tr: Ortam, kurulum yapmadan doğrudan başlatılabilir

en: Number of installer reboots
tr: Kurucu yeniden başlatma sayısı

en: Information about the operating system on this media
tr: Bu ortamdaki işletim sistemi hakkında bilgi

en: Supported languages
tr: Desteklenen diller

en: Expected ISO9660 volume size, in bytes
tr: Bayt cinsinden beklenen ISO9660 birim boyutu

en: Whether the media should be ejected after the installation process
tr: Kurulum işleminden sonra ortamın çıkarılıp çıkarılmayacağı

en: Whether the media should be used for an installation using install scripts
tr: Ortamın, kurulum betikleri kullanılarak bir kurulum için kullanılıp kullanılmayacağı

en: Install media is not bootable
tr: Kurulum ortamı önyüklenebilir değil

en: Failed to read "%s" directory record extent:
tr: "%s" dizin kayıt bölümü okunamadı:

en: No "%s" directory record extent
tr: "%s" dizin kayıt bölümü yok

en: Failed to read supplementary volume descriptor:
tr: İlave birim tanımlayıcı okunamadı:

en: Supplementary volume descriptor was truncated
tr: İlave birim tanımlayıcı kesildi

en: Failed to read primary volume descriptor:
tr: Birincil birim tanımlayıcı okunamadı:

en: Primary volume descriptor was truncated
tr: Birincil birim tanımlayıcı kesildi

en: Insufficient metadata on installation media
tr: Kurulum ortamında yetersiz üst veri

en: Failed to skip %d bytes
tr: %d bayt atlanamadı

en: No volume descriptors
tr: Birim tanımlayıcı yok

en: Failed to open file:
tr: Dosya açılamadı:

en: Generic Family
tr: Genel Aile

en: Generic Distro
tr: Genel Dağıtım

en: Kernel URL Argument
tr: Çekirdek (Kernel) URL Argümanı

en: Cloud image username
tr: Bulut kalıbı kullanıcı adı

en: Name
tr: İsim

en: Short ID
tr: Kısa Tanımlayıcı

en: Vendor
tr: Sağlayıcı

en: Version
tr: Sürüm

en: Codename
tr: Kod adı

en: URI of the logo
tr: Logonun URI'si

en: CPU frequency in hertz (Hz)
tr: Hertz (Hz) cinsinden CPU frekansı

en: Number of CPUs
tr: CPU sayısı

en: Amount of Random Access Memory (RAM) in bytes
tr: Bayt cinsinden RAM (Random Access Memory) miktarı

en: Amount of storage space in bytes
tr: Bayt cinsinden depolama alanı miktarı

en: The URL to this tree
tr: Bu ağacın URL'si

en: The path to the bootable ISO image
tr: Önyüklenebilir ISO kalıbının yolu

en: Whether the tree has treeinfo
tr: Ağacın treeinfo içerip içermediği

en: The treeinfo family
tr: treeinfo ailesi

en: The treeinfo variant
tr: treeinfo çeşidi

en: The treeinfo version
tr: treeinfo sürümü

en: The treeinfo architecture
tr: treeinfo mimarisi

en: Information about the operating system on this tree
tr: Bu ağaçtaki işletim sistemi hakkında bilgi

en: Failed to load .treeinfo|treeinfo content:
tr: .treeinfo|treeinfo içeriği yüklenemedi:

en: Failed to process keyinfo file:
tr: keyinfo dosyası işlenemedi:

en: Failed to load .treeinfo|treeinfo file:
tr: .treeinfo|treeinfo dosyası yüklenemedi:

en: URL protocol is not supported
tr: URL protokolü desteklenmemektedir

en: The name to this variant
tr: Bu çeşidin adı

en: Invalid value '%s'
tr: Geçersiz değer '%s'

en: Select the output format
tr: Çıktı biçimini seç

en: FORMAT
tr: BİÇİM

en: Select the type of what is being detected
tr: Algılanan şeyin türünü seç

en: TYPE
tr: TÜR

en: The only value available for FORMAT is '%s', which means plain text.
    TYPE can be either '%s' (the default) for CD/DVD ISOs,
    or '%s' for install trees.
tr: BİÇİM için kullanılabilir tek değer '%s', düz metin anlamına gelir.
    TÜR ya CD/DVD ISO dosyaları için '%s' (öntanımlı değer),
    ya da kurulum ağaçları için '%s' olabilir.

en: Media is bootable.
tr: Ortam önyüklenebilir.

en: Media is not bootable.
tr: Ortam önyüklenebilir değil.

en: Media is an installer for OS '%s (%s)'
tr: Ortam, '%s (%s)' işletim sistemi için bir kurucu

en: Media is live media for OS '%s (%s)'
tr: Ortam, '%s (%s)' işletim sistemi için canlı ortam (live media)

en: Available OS variants on media:
tr: Ortamdaki kullanılabilir işletim sistemi çeşitleri:

en: Tree is an installer for OS '%s (%s)'
tr: Ağaç, '%s (%s)' işletim sistemi için bir kurucu

en: Available OS variants on tree:
tr: Ağaçtaki kullanılabilir işletim sistemi çeşitleri:

en: - Detect if media is bootable and the relevant OS and distribution.
tr: - Ortamın önyüklenebilir olup olmadığını ve ilgili işletim sistemini ve dağıtımı tespit et.

en: Error while parsing commandline options: %s
tr: Komut satırı seçenekleri ayrıştırılırken hata oluştu: %s

en: Error loading OS data: %s
tr: İşletim sistemi verileri yüklenirken hata oluştu: %s

en: Error parsing media: %s
tr: Ortam ayrıştırılırken hata oluştu: %s

en: Error parsing installer tree: %s
tr: Kurucu ağacı ayrıştırılırken hata oluştu: %s

en: Expected configuration key=value
tr: anahtar=değer biçiminde yapılandırma bekleniyor

en: Install script profile
tr: Kurulum betiği profili

en: Install script output directory
tr: Kurulum betiği çıktı dizini

en: The output filename prefix
tr: Çıktı dosya adı ön eki

en: The installation source to be used with the script
tr: Betik ile kullanılacak kurulum kaynağı

en: Set configuration parameter
tr: Yapılandırma parametresini ayarla

en: Set configuration parameters
tr: Yapılandırma parametrelerini ayarla

en: List configuration parameters
tr: Yapılandırma parametrelerini listele

en: List install script profiles
tr: Kurulum betiği profillerini listele

en: List supported injection methods
tr: Desteklenen enjeksiyon yöntemlerini listele

en: Do not display output filenames
tr: Çıktı dosya adlarını görüntüleme

en: No install script for profile '%s' and OS '%s'
tr: '%s' profili ve '%s' işletim sistemi için kurulum betiği yok

en: required
tr: gerekli

en: optional
tr: isteğe bağlı

en: No install script for profile '%s' and OS '%s'
tr: '%s' profili ve '%s' işletim sistemi için kurulum betiği yok

en: Unable to generate install script: %s
tr: Kurulum betiği oluşturulamıyor: %s

en: - Generate an OS install script
tr: - İşletim sistemi kurulum betiği oluştur

en: Error while parsing options: %s
tr: Seçenekler ayrıştırılırken hata oluştu: %s

en: Only one of --list-profile, --list-config and --list-injection-methods can be requested
tr: --list-profile, --list-config ve --list-injection-methods seçeneklerinden sadece biri istenebilir

en: Error finding OS: %s
tr: İşletim sistemi bulunurken hata oluştu: %s

en: Family
tr: Aile

en: Distro
tr: Dağıtım

en: Release date
tr: Yayınlanma tarihi

en: End of life
tr: Destek bitiş tarihi

en: Code name
tr: Kod adı

en: ID
tr: Tanımlayıcı

en: Release status
tr: Yayınlanma durumu

en: Vendor ID
tr: Sağlayıcı kimliği

en: Product
tr: Ürün

en: Product ID
tr: Ürün kimliği

en: Class
tr: Sınıf

en: Bus
tr: Yol (Bus)

en: Unknown property name %s
tr: Bilinmeyen özellik adı '%s'

en: Syntax error in condition, expecting KEY=VALUE
tr: Koşulda söz dizimi hatası, ANAHTAR=DEĞER bekleniyor

en: Sort column
tr: Sütunu sırala

en: Display fields
tr: Alanları görüntüle

en: - Query the OS info database
tr: - İşletim sistemi veri tabanını sorgula

en: Missing data type parameter
tr: Veri türü parametresi eksik

en: Unknown type '%s' requested
tr: Bilinmeyen tür '%s' istendi

en: Unable to construct filter: %s
tr: Filtre oluşturulamıyor: %s

en: Unable to set field visibility: %s
tr: Alan görünürlüğü ayarlanamıyor: %s
