libosinfo - en to ca translation catalogue (141 entries)

en: The allowed mime-types for the avatar
ca: Els tipus MIME permesos per a l'avatar

en: The required width (in pixels) of the avatar
ca: L'amplada requerida (en píxels) de l'avatar

en: The required height (in pixels) of the avatar.
ca: L'alçada requerida (en píxels) de l'avatar.

en: Whether alpha channel is supported in the avatar.
ca: Si permet el canal alfa en l'avatar.

en: Operating system
ca: Sistema operatiu

en: Virtualization platform
ca: Plataforma de virtualització

en: Target device
ca: Dispositiu de destinació

en: Device link target filter
ca: Filtre de la destinació de l'enllaç al dispositiu

en: Unique identifier
ca: Identificador únic

en: CPU Architecture
ca: Arquitectura de la CPU

en: The firmware type
ca: El tipus de microprogramari

en: The image format
ca: El format de la imatge

en: The URL to this image
ca: L'URL a aquesta imatge

en: Parameter name
ca: Nom del paràmetre

en: Parameter policy
ca: Política del paràmetre

en: Parameter Value Mapping
ca: Assignació del valor del paràmetre

en: URI for install script template
ca: URI per a la plantilla de l'script d'instal·lació

en: Data for install script template
ca: Dades per a la plantilla de l'script d'instal·lació

en: Install script profile name
ca: Nom del perfil de l'script d'instal·lació

en: Product key format mask
ca: Format de la màscara de la clau del producte

en: Expected path format
ca: Format esperat del camí

en: Expected avatar format
ca: Format esperat de l'avatar

en: The preferred injection method
ca: El mètode d'injecció preferit

en: The installation source to be used
ca: La font d'instal·lació que s'emprarà

en: Unable to create XML parser context
ca: No es pot crear el context de l'analitzador sintàctic XML

en: Unable to read XSL template
ca: No es pot llegir la plantilla XSL

en: Unable to parse XSL template
ca: No es pot crear analitzar sintàcticament la plantilla XSL

en: Unable to create XSL transform context
ca: No es pot crear el context de transformació XSL

en: Unable to apply XSL transform context
ca: No es pot aplicar el context de transformació XSL

en: Unable to convert XSL output to string
ca: No es pot convertir la sortida del XSL a una cadena de text

en: Failed to load script template %s:
ca: Ha fallat en carregar la plantilla de l'script %s:

en: Failed to apply script template %s:
ca: Ha fallat en aplicar la plantilla de l'script %s:

en: Failed to apply script template:
ca: Ha fallat en aplicar la plantilla de l'script:

en: List element type
ca: Llista els tipus d'elements

en: Expected a nodeset in XPath query %s
ca: S'esperava un nodeset en la consulta XPath %s

en: Expected a text node attribute value
ca: S'esperava un text en el valor de l'atribut del node

en: Missing device id property
ca: Falta l'identificador de la propietat device

en: Missing device link id property
ca: Falta l'identificador de la propietat device link

en: Missing product upgrades id property
ca: Falta l'identificador de la propietat product upgrades

en: Missing platform id property
ca: Falta l'identificador de la propietat platform

en: Missing deployment id property
ca: Falta l'identificador de la propietat deployment

en: Missing deployment os id property
ca: Falta l'identificador de la propietat deployment os

en: Missing deployment platform id property
ca: Falta l'identificador de la propietat deployment platform

en: Missing os id property
ca: Falta l'identificador de la propietat os

en: Missing install script id property
ca: Falta l'identificador de la propietat install script

en: Missing OS install script property
ca: Falta l'identificador de la propietat OS install script

en: Incorrect root element
ca: Element arrel incorrecte

en: Unable to construct parser context
ca: No es pot construir el context de l'analitzador sintàctic

en: Missing root XML element
ca: Falta l'element XML arrel

en: $OSINFO_DATA_DIR is deprecated, please use $OSINFO_SYSTEM_DIR instead. Support for $OSINFO_DATA_DIR will be removed in a future release
ca: $OSINFO_DATA_DIR està en desús, utilitzeu $OSINFO_SYSTEM_DIR en lloc seu. La compatibilitat per a $OSINFO_DATA_DIR serà eliminada en un futur llançament

en: %s is deprecated, please use %s instead. Support for %s will be removed in a future release
ca: %s està en desús, utilitzeu %s en lloc seu. La compatibilitat per a %s serà eliminada en un futur llançament

en: The URL to this media
ca: L'URL a aquest mitjà

en: The expected ISO9660 volume ID
ca: L'identificador ISO9660 esperat del volum

en: The expected ISO9660 publisher ID
ca: L'identificador ISO9660 esperat de l'editor

en: The expected ISO9660 application ID
ca: L'identificador ISO9660 esperat de l'aplicació

en: The expected ISO9660 system ID
ca: L'identificador ISO9660 esperat del sistema

en: The path to the kernel image
ca: El camí a la imatge del kernel

en: The path to the initrd image
ca: El camí a la imatge initrd

en: Media provides an installer
ca: El mitjà proporciona una eina d'instal·lació

en: Media can boot directly w/o installation
ca: El mitjà pot arrencar sense la instal·lació

en: Number of installer reboots
ca: Número de re-arrencades de l'eina d'instal·lació

en: Information about the operating system on this media
ca: Informació quant al sistema operatiu en aquest mitjà

en: Supported languages
ca: Idiomes suportats

en: Expected ISO9660 volume size, in bytes
ca: S'esperava la mida del volum ISO9660, en bytes

en: Install media is not bootable
ca: El mitjà d'instal·lació no es pot arrencar

en: Failed to read supplementary volume descriptor:
ca: Ha fallat la lectura del descriptor suplementari del volum:

en: Supplementary volume descriptor was truncated
ca: El descriptor secundari del volum estava truncat

en: Failed to read primary volume descriptor:
ca: Ha fallat la lectura del descriptor primari del volum:

en: Primary volume descriptor was truncated
ca: El descriptor primari del volum estava truncat

en: Insufficient metadata on installation media
ca: Metadades insuficients en el mitjà d'instal·lació

en: Failed to skip %d bytes
ca: Ha fallat en ometre %d bytes

en: No volume descriptors
ca: Sense descriptors de volum

en: Failed to open file:
ca: Ha fallat en obrir el fitxer:

en: Generic Family
ca: Família genèrica

en: Generic Distro
ca: Distribució genèrica

en: Name
ca: Nom

en: Short ID
ca: Id. curt

en: Vendor
ca: Proveïdor

en: Version
ca: Versió

en: Codename
ca: Nom clau

en: URI of the logo
ca: URI del logotip

en: CPU frequency in hertz (Hz)
ca: Freqüència de la CPU amb hertz (Hz)

en: Number of CPUs
ca: Nombre de CPU

en: Amount of Random Access Memory (RAM) in bytes
ca: Quantitat de RAM (Random Access Memory) en bytes

en: Amount of storage space in bytes
ca: Quantitat d'espai d'emmagatzematge en bytes

en: The URL to this tree
ca: L'URL a aquest arbre

en: The path to the bootable ISO image
ca: El camí a la imatge ISO d'arrencada

en: Information about the operating system on this tree
ca: Informació quant al sistema operatiu en aquest arbre

en: Failed to load .treeinfo|treeinfo content:
ca: Ha fallat en carregar el contingut de .treeinfo|treeinfo:

en: Failed to process keyinfo file:
ca: Ha fallat el processament del fitxer keyinfo:

en: Failed to load .treeinfo|treeinfo file:
ca: Ha fallat en carregar el fitxer .treeinfo|treeinfo:

en: The name to this variant
ca: El nom d'aquesta variant

en: Invalid value '%s'
ca: El valor no és vàlid «%s»

en: Media is bootable.
ca: El mitjà és d'arrencada.

en: Media is not bootable.
ca: El mitjà no és d'arrencada.

en: Available OS variants on media:
ca: Variants disponibles del SO en el mitjà:

en: Available OS variants on tree:
ca: Variants disponibles del SO a l'arbre:

en: - Detect if media is bootable and the relevant OS and distribution.
ca: - Detecta si el sistema operatiu es d'arrencada, el rellevant del SO i la distribució.

en: Error while parsing commandline options: %s
ca: Error en analitzar sintàcticament les opcions de la línia d'ordres: %s

en: Error loading OS data: %s
ca: Error en carregar les dades del SO: %s

en: Error parsing media: %s
ca: Error en analitzar sintàcticament el mitjà: %s

en: Error parsing installer tree: %s
ca: Error en analitzar sintàcticament l'arbre de l'instal·lador: %s

en: Expected configuration key=value
ca: Configuració esperada clau=valor

en: Install script profile
ca: Perfil de l'script d'instal·lació

en: Install script output directory
ca: Directori de sortida de l'script d'instal·lació

en: The output filename prefix
ca: El prefix per al nom del fitxer de sortida

en: The installation source to be used with the script
ca: La font d'instal·lació que s'emprarà amb l'script

en: Set configuration parameter
ca: Estableix el paràmetre de configuració

en: Set configuration parameters
ca: Estableix els paràmetres de la configuració

en: List configuration parameters
ca: Llista els paràmetres de configuració

en: List install script profiles
ca: Llista els perfils de l'script d'instal·lació

en: List supported injection methods
ca: Llista els mètodes d'injecció suportats

en: Do not display output filenames
ca: No mostris els noms dels fitxers de sortida

en: No install script for profile '%s' and OS '%s'
ca: No hi ha cap script d'instal·lació per al perfil «%s» i el SO «%s»

en: required
ca: obligatori

en: optional
ca: opcional

en: No install script for profile '%s' and OS '%s'
ca: Cap script d'instal·lació per al perfil «%s» i el SO «%s»

en: Unable to generate install script: %s
ca: No es pot generar l'script d'instal·lació: %s

en: - Generate an OS install script
ca: - Genera un script d'instal·lació del SO

en: Error while parsing options: %s
ca: S'ha produït un error mentre s'analitzaven sintàcticament les opcions: %s

en: Only one of --list-profile, --list-config and --list-injection-methods can be requested
ca: Únicament es pot sol·licitar un dels següents --list-profile, --list-config o --list-injection-methods

en: Error finding OS: %s
ca: Error en cercar el SO: %s

en: Family
ca: Família

en: Distro
ca: Distribució

en: Release date
ca: Data del llançament

en: End of life
ca: Fi del suport

en: Code name
ca: Nom clau

en: ID
ca: Identificador

en: Vendor ID
ca: Id. del proveïdor

en: Product
ca: Producte

en: Product ID
ca: Id. del producte

en: Class
ca: Classe

en: Unknown property name %s
ca: Nom desconegut de la propietat %s

en: Syntax error in condition, expecting KEY=VALUE
ca: Error sintàctic en la condició, s'espera CLAU=VALOR

en: Sort column
ca: Ordena la columna

en: Display fields
ca: Mostra els camps

en: - Query the OS info database
ca: - Consulta el SO en la base de dades

en: Missing data type parameter
ca: Falta el paràmetre del tipus de dades

en: Unknown type '%s' requested
ca: S'ha sol·licitat un tipus desconegut «%s»

en: Unable to construct filter: %s
ca: No es pot construir el filtre: %s

en: Unable to set field visibility: %s
ca: No es pot establir la visibilitat del camp: %s
