libpanel main - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Open Pages
da: Åbne sider

en: Frame
da: Ramme

en: Move Page _Left
da: Flyt siden til _venstre

en: Move Page _Right
da: Flyt siden til _højre

en: Move Page _Up
da: Flyt siden _op

en: Move Page _Down
da: Flyt siden _ned

en: Close All Pages
da: Luk alle sider

en: Close Frame
da: Luk ramme

en: Restore panel to previous location
da: Gendan panel til forrige placering

en: (new)
da: (ny)

note: translators: %s is replaced with the document title
en: The draft “%s” has not been saved. It can be saved or discarded.
da: Kladden “%s” er ikke gemt. Du kan gemme eller kassere den.

en: Save or Discard Draft?
da: Gem eller kassér kladde?

en: _Discard
da: _Kassér

en: _Save As…
da: _Gem som …

note: translators: %s is replaced with the document title
en: “%s” contains unsaved changes. Changes can be saved or discarded.
da: “%s” indeholder ændringer, der ikke er gemt. Ændringer kan gemmes eller kasseres.

en: Save or Discard Changes?
da: Gem eller kassér ændringer?

en: _Save
da: _Gem

en: Open documents contain unsaved changes. Changes can be saved or discarded.
da: Åbne dokumenter indeholder ændringer, der ikke er gemt. Ændringer kan gemmes eller kasseres.

en: Only _Save Selected
da: Gem _kun valgte

en: Save All
da: Gem alle

en: Discard All
da: Kassér alle

en: _Cancel
da: _Annullér

en: Follow system style
da: Følg systemets stil

en: Light style
da: Lys stil

en: Dark style
da: Mørk stil

en: Toggle visibility of left panel
da: Gør venstre panel synligt/usynligt

en: Toggle visibility of right panel
da: Gør højre panel synligt/usynligt

en: Toggle visibility of top panel
da: Gør øverste panel synligt/usynligt

en: Toggle visibility of bottom panel
da: Gør nederste panel synligt/usynligt
