libpanel main - en to cs translation catalogue (29 entries)

en: Open Pages
cs: Otevřít stránky

en: Frame
cs: Rám

en: Move Page _Left
cs: Posunout stránku v_levo

en: Move Page _Right
cs: Posunout stránku vp_ravo

en: Move Page _Up
cs: Posunout stránku nahor_u

en: Move Page _Down
cs: Posunout stránku _dolů

en: Close All Pages
cs: Zavřít všechny stránky

en: Close Frame
cs: Zavřít rám

en: Restore panel to previous location
cs: Obnovit panel na předchozí místo

en: (new)
cs: (nový)

note: translators: %s is replaced with the document title
en: The draft “%s” has not been saved. It can be saved or discarded.
cs: Koncept „%s“ není uložen. Můžete jej uložit nebo zahodit.

en: Save or Discard Draft?
cs: Uložit nebo zahodit koncept?

en: _Discard
cs: Zaho_dit

en: _Save As…
cs: _Uložit j_ako…

note: translators: %s is replaced with the document title
en: “%s” contains unsaved changes. Changes can be saved or discarded.
cs: „%s“ obsahuje neuložené změny. Můžete je uložit nebo zahodit.

en: Save or Discard Changes?
cs: Uložit nebo zahodit změny?

en: _Save
cs: _Uložit

en: Open documents contain unsaved changes. Changes can be saved or discarded.
cs: Otevřené dokumenty obsahují neuložené změny. Můžete je uložit nebo zahodit.

en: Only _Save Selected
cs: _Uložit jen vybrané

en: Save All
cs: Uložit vše

en: Discard All
cs: Vše zahodit

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: Follow system style
cs: Podle systémového stylu

en: Light style
cs: Světlý styl

en: Dark style
cs: Tmavý styl

en: Toggle visibility of left panel
cs: Přepnout viditelnost levého panelu

en: Toggle visibility of right panel
cs: Přepnout viditelnost pravého panelu

en: Toggle visibility of top panel
cs: Přepnout viditelnost horního panelu

en: Toggle visibility of bottom panel
cs: Přepnout viditelnost spodního panelu
