libpanel main - en to pa translation catalogue (29 entries)

en: Open Pages
pa: ਸਫ਼ੇ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Frame
pa: ਫਰੇਮ

en: Move Page _Left
pa: ਸਫ਼ਾ ਖੱਬੇ ਭੇਜੋ(_L)

en: Move Page _Right
pa: ਸਫ਼ਾ ਸੱਜੇ ਭੇਜੋ(_R)

en: Move Page _Up
pa: ਸਫ਼ਾ ਉੱਤੇ ਭੇਜੋ(_U)

en: Move Page _Down
pa: ਸਫ਼ਾ ਹੇਠਾਂ ਭੇਜੋ(_D)

en: Close All Pages
pa: ਸਭ ਸਫ਼ੇ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Close Frame
pa: ਫਰੇਮ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Restore panel to previous location
pa: ਪੈਨਲ ਨੂੰ ਪਿਛਲੇ ਟਿਕਾਣੇ ਲਈ ਬਹਾਲ ਕਰੋ

en: (new)
pa: (ਨਵਾਂ)

note: translators: %s is replaced with the document title
en: The draft “%s” has not been saved. It can be saved or discarded.
pa: ਡਰਾਫ਼ਟ “%s” ਨੂੰ ਸੰਭਾਲਿਆ ਨਹੀਂ ਗਿਆ। ਇਸ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲਿਆ ਜਾਂ ਖਾਰਜ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।

en: Save or Discard Draft?
pa: ਡਰਾਫ਼ਟ ਸੰਭਾਲਿਆ ਜਾਂ ਅਣਡਿੱਠਾ ਕਰਨਾ ਹੈ?

en: _Discard
pa: ਅਣਡਿੱਠਾ ਕਰੋ(_D)

en: _Save As…
pa: …ਵਜੋਂ ਸੰਭਾਲੋ(_S)

note: translators: %s is replaced with the document title
en: “%s” contains unsaved changes. Changes can be saved or discarded.
pa: “%s” ਵਿੱਚ ਨਾ-ਸੰਭਾਲੀਆਂ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਹਨ। ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲਿਆ ਜਾਂ ਅਣਡਿੱਠਾ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ।

en: Save or Discard Changes?
pa: ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲਣਾ ਜਾਂ ਅਣਡਿੱਠਾ ਕਰਨਾ ਹੈ?

en: _Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ(_S)

en: Open documents contain unsaved changes. Changes can be saved or discarded.
pa: ਖੁੱਲ੍ਹੇ ਦਸਤਾਵੇਜ਼ਾਂ ਵਿੱਚ ਨਾ-ਸੰਭਾਲੀਆਂ ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਹਨ। ਤਬਦੀਲੀਆਂ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲਣਾ ਜਾਂ ਅਣਡਿੱਠਾ ਕਰਨਾ ਹੈ?

en: Only _Save Selected
pa: ਸਿਰਫ਼ ਚੁਣੇ ਹੋਏ ਸੰਭਾਲੋ(_S)

en: Save All
pa: ਸਾਰਿਆਂ ਨੂੰ ਸੰਭਾਲੋ

en: Discard All
pa: ਸਭ ਅਣਡਿੱਠੇ ਕਰੋ

en: _Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(_C)

en: Follow system style
pa: ਸਿਸਟਮ ਸਟਾਈਲ ਦੇ ਮੁਤਾਬਕ

en: Light style
pa: ਹਲਕਾ ਸਟਾਈਲ

en: Dark style
pa: ਗੂੜ੍ਹਾ ਸਟਾਈਲ

en: Toggle visibility of left panel
pa: ਖੱਬੇ ਪੈਨਲ ਦੀ ਦਿੱਖ ਬਦਲੋ

en: Toggle visibility of right panel
pa: ਸੱਜੇ ਪੈਨਲ ਦੀ ਦਿੱਖ ਬਦਲੋ

en: Toggle visibility of top panel
pa: ਉੱਪਰਲੇ ਪੈਨਲ ਦੀ ਦਿੱਖ ਬਦਲੋ

en: Toggle visibility of bottom panel
pa: ਹੇਠਲੇ ਪੈਨਲ ਦੀ ਦਿੱਖ ਬਦਲੋ
