libpanel main - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Open Pages
ro: Pagini deschise

en: Frame
ro: Cadru

en: Move Page _Left
ro: Mută pagina la _stânga

en: Move Page _Right
ro: Mută pagina la _dreapta

en: Move Page _Up
ro: Mută pagina s_us

en: Move Page _Down
ro: Mută pagina j_os

en: Close All Pages
ro: Închide toate paginile

en: Close Frame
ro: Închide cadrul

en: Restore panel to previous location
ro: Restaurează panoul la locația precedentă

en: (new)
ro: (nou)

note: translators: %s is replaced with the document title
en: The draft “%s” has not been saved. It can be saved or discarded.
ro: Ciorna „%s” nu a fost salvată. Poate fi salvată sau anulată.

en: Save or Discard Draft?
ro: Salvați sau anulați ciorna?

en: _Discard
ro: _Anulează

en: _Save As…
ro: _Salvează ca…

note: translators: %s is replaced with the document title
en: “%s” contains unsaved changes. Changes can be saved or discarded.
ro: „%s” conține modificări nesalvate. Modificările pot fi salvate sau anulate.

en: Save or Discard Changes?
ro: Salvați sau anulați modificările?

en: _Save
ro: _Salvează

en: Open documents contain unsaved changes. Changes can be saved or discarded.
ro: Documentele deschise conțin modificări nesalvate. Modificările pot fi salvate sau anulate.

en: Only _Save Selected
ro: _Salvează doar cele selectate

en: Save All
ro: Salvează toate

en: Discard All
ro: Anulează toate

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: Follow system style
ro: Urmărește stilul sistemului

en: Light style
ro: Stil luminos

en: Dark style
ro: Stil întunecat

en: Toggle visibility of left panel
ro: Comută vizibilitatea panoului din stânga

en: Toggle visibility of right panel
ro: Comută vizibilitatea panoului din dreapta

en: Toggle visibility of top panel
ro: Comută vizibilitatea panoului de sus

en: Toggle visibility of bottom panel
ro: Comută vizibilitatea panoului de jos
