libpanel main - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Open Pages
tr: Sayfaları Aç

en: Frame
tr: Çerçeve

en: Move Page _Left
tr: Sayfayı _Sola Taşı

en: Move Page _Right
tr: Sayfayı Sağa _Taşı

en: Move Page _Up
tr: Sayfayı _Yukarı Taşı

en: Move Page _Down
tr: Sayfayı _Aşağı Taşı

en: Close All Pages
tr: Tüm Sayfaları Kapat

en: Close Frame
tr: Çerçeveyi Kapat

en: Restore panel to previous location
tr: Paneli önceki konumuna geri yükle

en: (new)
tr: (yeni)

note: translators: %s is replaced with the document title
en: The draft “%s” has not been saved. It can be saved or discarded.
tr: “%s” taslağı kaydedilmedi. Kaydedilebilir veya gözden çıkarılabilir.

en: Save or Discard Draft?
tr: Taslağı Kaydet ya da Gözden Çıkar?

en: _Discard
tr: _Gözden Çıkar

en: _Save As…
tr: Farklı _Kaydet…

note: translators: %s is replaced with the document title
en: “%s” contains unsaved changes. Changes can be saved or discarded.
tr: “%s” kaydedilmemiş değişiklikler içeriyor. Değişiklikler kaydedilebilir ya da gözden çıkarılabilir.

en: Save or Discard Changes?
tr: Değişiklikleri Kaydet ya da Gözden Çıkar?

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Open documents contain unsaved changes. Changes can be saved or discarded.
tr: Açık belgelerde kaydedilmemiş değişiklikler var. Değişiklikler kaydedilebilir ya da gözden çıkarılabilir.

en: Only _Save Selected
tr: Yalnızca Seçiliyi _Kaydet

en: Save All
tr: Tümünü Kaydet

en: Discard All
tr: Tümünü Gözden Çıkar

en: _Cancel
tr: İ_ptal

en: Follow system style
tr: Sistem biçemini izle

en: Light style
tr: Açık biçem

en: Dark style
tr: Koyu biçem

en: Toggle visibility of left panel
tr: Sol panelin görünürlüğü

en: Toggle visibility of right panel
tr: Sağ panelin görünürlüğü

en: Toggle visibility of top panel
tr: Üst panelin görünürlüğü

en: Toggle visibility of bottom panel
tr: Alt panelin görünürlüğü
