libpeas master - en to ab translation catalogue (29 entries)

en: Dependency “%s” was not found
ab: «%s» ахьыԥшызаара ԥшааӡам

en: Dependency “%s” failed to load
ab: «%s» ахьыԥшызаара аҭагалара залымшахеит

en: Plugin loader “%s” was not found
ab: Амодуль аҭагалага “%s” ԥшааӡам

en: Failed to load
ab: Аҭагалара залымшахеит

en: Additional plugins must be disabled
ab: Изыцҵоу амодульқәа аҿыхзароуп

en: The following plugins depend on “%s” and will also be disabled:
ab: Анеҩстәи амодульқәа «%s» ирхьыԥшуп уи амашала даргьы аҿыххоит:

en: Plugins
ab: Амодульқәа

en: An additional plugin must be disabled
ab: Изыцҵоу амодуль аҿыхзароуп

en: The “%s” plugin depends on the “%s” plugin.
    If you disable “%s”, “%s” will also be disabled.
ab: Амодуль «%s» ахьԥшоит амодуль «%s».
    «%s» аҿыхзар, «%s» гьы аҿыххоит

en: _Cancel
ab: _Аԥыхра

en: Disable Plugins
ab: Амодульқәа рҿыхра

en: There was an error displaying the help.
ab: Араҟа иҟаҵан агха аилыркаа аазырԥшуа.

en: _Close
ab: _Аркра

en: _Help
ab: _Аилыркаа

en: Pr_eferences
ab: Ахышәарақәа

en: _About
ab: _Аԥшьы иазкны

en: _Preferences
ab: Ахышәарақәа

en: _Enabled
ab: _Иаҿакуп

en: E_nable All
ab: Зегьы рҿакра

en: _Disable All
ab: _Зегьы рҿыхра

en: Enabled
ab: _Иаҿакуп

en: Plugin
ab: Амодуль

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin “%s” could not be loaded
ab: Амодуль «%s» зҭагалахаӡом

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
ab: Иҟалеит агха: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
ab: Аибыҭара аизакхьӡынҵа аҟынтә аус арура

en: _Quit
ab: _Ахырқәшара

en: — libpeas demo application
ab: - адемонстрациа аԥшьы libpeas

en: About
ab: Аԥшьы иазкны

en: Preferences
ab: Ахышәарақәа
