libpeas master - en to an translation catalogue (33 entries)

en: Plugin Manager
an: Chestor de complementos

note: Translators: What PeasGtkPluginManagerView to use
en: View
an: Veyer

en: Plugin Manager View
an: Vista d'o chestor de complementos

note: Translators: Whether builtin plugins should appear in the view (property name)
en: Show Builtin
an: Amostrar incluyius

en: Dependency '%s' was not found
an: No se trobó a dependencia "%s"

en: Dependency '%s' failed to load
an: Falló en cargar a dependencia "%s"

en: Plugin loader '%s' was not found
an: No se trobó o cargador de complemento "%s"

en: Failed to load
an: Falló en cargar

en: Additional plugins must be disabled
an: S'han de desactivar complementos adicionals

en: The following plugins depend on '%s' and will also be disabled:
an: Os siguients complementos dependen de "%s" y tamién se desactivarán:

en: Plugins
an: Complementos

en: An additional plugin must be disabled
an: S'ha de desactivar un complemento adicional

en: The '%s' plugin depends on the '%s' plugin.
    If you disable '%s', '%s' will also be disabled.
an: O complemento "%s" depende d'o complemento "%s".
    Si desactiva "%s" tamién desactivará "%s".

en: _Cancel
an: _Cancelar

en: Disable Plugins
an: Desactivar complementos

en: There was an error displaying the help.
an: I habió una error en amostrar la aduya.

en: _Close
an: _Zarrar

en: _Help
an: Ad_uya

en: Pr_eferences
an: Prefere_ncias

en: _About
an: _Arredol

en: _Preferences
an: _Preferencias

en: _Enabled
an: _Activau

en: E_nable All
an: A_ctivar totz

en: _Disable All
an: _Desactivar totz

en: Enabled
an: Activau

en: Plugin
an: Complemento

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin '%s' could not be loaded
an: No se podió cargar o complemento '%s'

en: An error occurred:
an: Ha ocurriu una error:

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
an:  Executar dende a carpeta de construcción

en: _Quit
an: _Salir

en: - libpeas demo application
an: - libpeas aplicación de demostración

en: About
an: Arredol

en: Preferences
an: Preferencias
