libpeas - en to bs translation catalogue (33 entries)

en: Plugin Manager
bs: Menadžer priključaka

note: Translators: What PeasGtkPluginManagerView to usi
en: View
bs: Pogled

en: Plugin Manager View
bs: Pogled menadžera dodataka

note: Translators: Whether builtin plugins should appear in the view (property nami)
en: Show Builtin
bs: Prikaži ugrađene

en: Dependency '%s' was not found
bs: Zavisnost '%s' nije nađena

en: Dependency '%s' failed to load
bs: Zavisnost '%s' nije uspjela da se učita

en: Plugin loader '%s' was not found
bs: Učitavač dodataka '%s' nije nađen

en: Failed to load
bs: Neuspjelo učitavanje

en: Additional plugins must be disabled
bs: Dodatni priključci se moraju onemogućiti

en: The following plugins depend on '%s' and will also be disabled:
bs: Sljedeći priključci ovise o '%s' i biće takođe onemogućeni:

en: Plugins
bs: Priključci

en: An additional plugin must be disabled
bs: Dodatni priključak se mora onemogućiti

en: The '%s' plugin depends on the '%s' plugin.
    If you disable '%s', '%s' will also be disabled.
bs: Priključak '%s' ovisi o priključku '%s'.
    Ako onemogućite '%s', '%s' će takođe biti onemogućen.

en: _Cancel
bs: _Otkaži

en: Disable Plugins
bs: Onemogući priključke

en: There was an error displaying the help.
bs: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći.

en: _Close
bs: _Zatvori

en: _Help
bs: Po_moć

en: Pr_eferences
bs: _Postavke

en: _About
bs: _O programu

en: _Preferences
bs: _Postavke

en: _Enabled
bs: _Omogućeno

en: E_nable All
bs: O_mogući sve

en: _Disable All
bs: _Onemogući sve

en: Enabled
bs: Omogućen

en: Plugin
bs: Priključak

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin '%s' could not be loaded
bs: Priključak '%s' se ne može učitati

en: An error occurred:
bs: Desila se greška;

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
bs: Pokrenuto iz direktorija gradnje

en: _Quit
bs: _Izađi

en: - libpeas demo application
bs: - libpeas demo program

en: About
bs: O programu

en: Preferences
bs: Postavke
