libpeas master - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Dependency “%s” was not found
da: Afhængigheden “%s” blev ikke fundet

en: Dependency “%s” failed to load
da: Afhængigheden “%s” kunne ikke indlæses

en: Plugin loader “%s” was not found
da: Indlæseren “%s” for udvidelsesmoduler blev ikke fundet

en: Failed to load
da: Kunne ikke indlæse

en: Additional plugins must be disabled
da: Yderligere udvidelsesmoduler skal deaktiveres

en: The following plugins depend on “%s” and will also be disabled:
da: De følgende udvidelsesmoduler afhænger af “%s” og vil også blive deaktiveret:

en: Plugins
da: Udvidelsesmoduler

en: An additional plugin must be disabled
da: Et yderligere udvidelsesmodul skal deaktiveres

en: The “%s” plugin depends on the “%s” plugin.
    If you disable “%s”, “%s” will also be disabled.
da: Udvidelsesmodulet “%s” afhænger af
    udvidelsesmodulet “%s”.
    Hvis du deaktiverer “%s”, vil “%s” også blive
    deaktiveret.

en: _Cancel
da: _Annullér

en: Disable Plugins
da: Deaktiver udvidelsesmoduler

en: There was an error displaying the help.
da: En fejl opstod under visning af hjælpen.

en: _Close
da: _Luk

en: _Help
da: _Hjælp

en: Pr_eferences
da: Ind_stillinger

en: _About
da: _Om

en: _Preferences
da: _Indstillinger

en: _Enabled
da: _Aktiveret

en: E_nable All
da: A_ktiver alle

en: _Disable All
da: _Deaktiver alle

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Plugin
da: Udvidelsesmodul

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin “%s” could not be loaded
da: Udvidelsesmodulet “%s” kunne ikke indlæses

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
da: Der opstod en fejl: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
da: Kør fra kompileringsmappe

en: _Quit
da: _Afslut

en: — libpeas demo application
da: — demoprogram til libpeas

en: About
da: Om

en: Preferences
da: Indstillinger
