libpeas master - en to eo translation catalogue (33 entries)

en: Plugin Manager
eo: Kromprogram-administrilo

note: Translators: What PeasGtkPluginManagerView to use
en: View
eo: Vido

en: Plugin Manager View
eo: Aspekto de la kromprogram-administrilo

note: Translators: Whether builtin plugins should appear in the view (property name)
en: Show Builtin
eo: Montri integritajn kromprogramojn

en: Dependency '%s' was not found
eo: Ne trovis dependecon '%s'

en: Dependency '%s' failed to load
eo: Malsukcesis ŝargi dependecon '%s'

en: Plugin loader '%s' was not found
eo: Ne trovis kromprogram-ŝargilon '%s'

en: Failed to load
eo: Malsukcesis ŝargi

en: Additional plugins must be disabled
eo: Pluaj kromprogramoj devas esti elŝaltitaj

en: The following plugins depend on '%s' and will also be disabled:
eo: La sekvantaj kromprogramoj dependas de '%s' kaj ankaŭ estos elŝaltite:

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: An additional plugin must be disabled
eo: Plua kromprogramo devas esti elŝaltita

en: The '%s' plugin depends on the '%s' plugin.
    If you disable '%s', '%s' will also be disabled.
eo: La kromprogramo '%s' dependas de la kromprogramo '%s'.
    Se vi elŝaltus '%s', estos '%s' ankaŭ elŝaltite.

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: Disable Plugins
eo: Elŝalti kromprogramojn

en: There was an error displaying the help.
eo: Okazis eraro dum montrado de helpo.

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Help
eo: _Helpo

en: Pr_eferences
eo: Ag_ordoj

en: _About
eo: _Pri

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Enabled
eo: E_nŝaltite

en: E_nable All
eo: E_nŝalti ĉiujn

en: _Disable All
eo: E_lŝalti ĉiujn

en: Enabled
eo: Enŝaltite

en: Plugin
eo: Kromprogramo

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin '%s' could not be loaded
eo: Ne eblis ŝargi la kromprogramon '%s'

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
eo: Eraro okazis: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
eo: Lanĉi de kunmetaĵo-dosierujo

en: _Quit
eo: Ĉ_esi

en: - libpeas demo application
eo: - libpeas demonstraĵo-aplikaĵo

en: About
eo: Pri

en: Preferences
eo: Agordoj
