libpeas - en to hr translation catalogue (29 entries)

en: Dependency “%s” was not found
hr: Zavisnost “%s” nije pronađena

en: Dependency “%s” failed to load
hr: Zavisnost “%s” se nije učitala

en: Plugin loader “%s” was not found
hr: Učitač priključka “%s” nije pronađen

en: Failed to load
hr: Neuspjelo učitavanje

en: Additional plugins must be disabled
hr: Dodatni priključci se moraju onemogućiti

en: The following plugins depend on “%s” and will also be disabled:
hr: Sljedeći priključci ovise o “%s”, a također će biti onemogućen:

en: Plugins
hr: Priključci

en: An additional plugin must be disabled
hr: Dodatni priključak mora biti onemogućen

en: The “%s” plugin depends on the “%s” plugin.
    If you disable “%s”, “%s” will also be disabled.
hr: Priključak “%s” ovisi o priključku “%s”.
    Ako onemogućite “%s”, “%s” će također biti onemogućen.

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: Disable Plugins
hr: Onemogući priključke

en: There was an error displaying the help.
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći.

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Help
hr: _Pomoć

en: Pr_eferences
hr: Os_obitosti

en: _About
hr: _O programu

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Enabled
hr: _Omogućeno

en: E_nable All
hr: O_mogući sve

en: _Disable All
hr: _Onemogući sve

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Plugin
hr: Priključak

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin “%s” could not be loaded
hr: Priključak “%s” ne može biti učitan

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
hr: Pojavila se greška: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
hr: Pokreni iz direktorija građenja

en: _Quit
hr: _Izlaz

en: — libpeas demo application
hr: — libpeas demo aplikacija

en: About
hr: O programu

en: Preferences
hr: Osobitosti
