libpeas master - en to ms translation catalogue (29 entries)

en: Dependency “%s” was not found
ms: Dependensi "%s" tidak ditemui

en: Dependency “%s” failed to load
ms: Dependensi "%s" telah gagal dimuatkan

en: Plugin loader “%s” was not found
ms: Pemuat pemalam "%s" tidak ditemui

en: Failed to load
ms: Gagal dimuatkan

en: Additional plugins must be disabled
ms: Pemalam tambahan perlu dilumpuhkan

en: The following plugins depend on “%s” and will also be disabled:
ms: Pemalam berikut bergantung pada "%s" dan juga dilumpuhkan:

en: Plugins
ms: Pemalam

en: An additional plugin must be disabled
ms: Satu pemalam tambahan perlu dilumpuhkan

en: The “%s” plugin depends on the “%s” plugin.
    If you disable “%s”, “%s” will also be disabled.
ms: Pemalam "%s" bergantung pada pemalam "%s".
    Jika anda lumpuhkan "%s", "%s" juga akan dilumpuhkan.

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Disable Plugins
ms: Lumpuhkan Pemalam

en: There was an error displaying the help.
ms: Terdapat satu ralat ketika memaparkan bantuan.

en: _Close
ms: T_utup

en: _Help
ms: _Bantuan

en: Pr_eferences
ms: K_eutamaan

en: _About
ms: Perih_al

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _Enabled
ms: Dib_enarkan

en: E_nable All
ms: Be_narkan Semua

en: _Disable All
ms: _Lumpukan Semua

en: Enabled
ms: Dibenarkan

en: Plugin
ms: Pemalam

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin “%s” could not be loaded
ms: Pemalam "%s" tidak dapat dimuatkan

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
ms: Satu ralat berlaku: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
ms: Jalankan dari direktori binaan

en: _Quit
ms: _Keluar

en: — libpeas demo application
ms: — aplikasi demo libpeas

en: About
ms: Perihal

en: Preferences
ms: Keutamaan
