libpeas - en to sr@latin translation catalogue (34 entries)

en: Plugin Manager
sr@latin: Upravnik priključaka

note: Translators: What PeasGtkPluginManagerView to use
en: View
sr@latin: Pregled

en: Plugin Manager View
sr@latin: Pregled upravnika priključaka

note: Translators: Whether builtin plugins should appear in the view (property name)
en: Show Builtin
sr@latin: Prikaži ugrađene

en: Peas Gtk
sr@latin: Graško Gtk

en: Dependency '%s' was not found
sr@latin: Nisam našao zavisnost „%s“

en: Dependency '%s' failed to load
sr@latin: Nisam uspeo da učitam zavisnost „%s“

en: Plugin loader '%s' was not found
sr@latin: Nisam našao učitavača priključaka „%s“

en: Failed to load
sr@latin: Nisam uspeo da učitam

en: Additional plugins must be disabled
sr@latin: Dodatni priključci moraju biti isključeni

en: The following plugins depend on '%s' and will also be disabled:
sr@latin: Sledeći priključci zavise od „%s“ i takođe će biti isključeni:

en: Plugins
sr@latin: Priključci

en: An additional plugin must be disabled
sr@latin: Dodatni priključak mora biti isključen

en: The '%s' plugin depends on the '%s' plugin.
    If you disable '%s', '%s' will also be disabled.
sr@latin: Priključak „%s“ zavisi od priključka „%s“.
    Ako isključite „%s“, „%s“ će takođe biti isključen.

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: Disable Plugins
sr@latin: Isključi priključke

en: There was an error displaying the help.
sr@latin: Došlo je do greške prikazivanja pomoći.

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Help
sr@latin: Po_moć

en: Pr_eferences
sr@latin: _Postavke

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _Preferences
sr@latin: _Postavke

en: _Enabled
sr@latin: _Uključen

en: E_nable All
sr@latin: U_ključi sve

en: _Disable All
sr@latin: I_sključi sve

en: Enabled
sr@latin: Uključen

en: Plugin
sr@latin: Priključak

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin '%s' could not be loaded
sr@latin: Ne mogu da učitam priključak „%s“

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
sr@latin: Došlo je do greške: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
sr@latin: Pokreni iz direktorijuma izgradnje

en: _Quit
sr@latin: _Izađi

en: - libpeas demo application
sr@latin: — demo program biblgraška (libpeas)

en: About
sr@latin: O programu

en: Preferences
sr@latin: Postavke
