libpeas - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: Dependency “%s” was not found
sv: Beroendet ”%s” hittades inte

en: Dependency “%s” failed to load
sv: Beroendet ”%s” gick inte att läsa in

en: Plugin loader “%s” was not found
sv: Insticksinläsaren ”%s” hittades inte

en: Failed to load
sv: Misslyckades med att läsa in

en: Additional plugins must be disabled
sv: Ytterligare insticksmoduler måste inaktiveras

en: The following plugins depend on “%s” and will also be disabled:
sv: Följande insticksmoduler är beroende av ”%s” och kommer också att inaktiveras:

en: Plugins
sv: Insticksmoduler

en: An additional plugin must be disabled
sv: En ytterligare insticksmodul måste inaktiveras

en: The “%s” plugin depends on the “%s” plugin.
    If you disable “%s”, “%s” will also be disabled.
sv: Insticksmodulen ”%s” är beroende av insticksmodulen
    ”%s”. Om du inaktiverar ”%s” så kommer även ”%s” inaktiveras.

en: _Cancel
sv: _Avbryt

en: Disable Plugins
sv: Inaktivera insticksmoduler

en: There was an error displaying the help.
sv: Det inträffade ett fel vid visning av hjälpen.

en: _Close
sv: S_täng

en: _Help
sv: _Hjälp

en: Pr_eferences
sv: In_ställningar

en: _About
sv: _Om

en: _Preferences
sv: _Inställningar

en: _Enabled
sv: Akt_iverad

en: E_nable All
sv: A_ktivera alla

en: _Disable All
sv: I_naktivera alla

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Plugin
sv: Insticksmodul

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin “%s” could not be loaded
sv: Insticksmodulen ”%s” kunde inte läsas in

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
sv: Ett fel inträffade: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
sv: Kör från byggkatalog

en: _Quit
sv: A_vsluta

en: — libpeas demo application
sv: — libpeas demonstrationsprogram

en: About
sv: Om

en: Preferences
sv: Inställningar
