libpeas master - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: Dependency “%s” was not found
hu: A(z) „%s” függőség nem található

en: Dependency “%s” failed to load
hu: A(z) „%s” függőség betöltése meghiúsult

en: Plugin loader “%s” was not found
hu: A(z) „%s” bővítménybetöltő nem található

en: Failed to load
hu: A betöltés meghiúsult

en: Additional plugins must be disabled
hu: További bővítményeket kell letiltani

en: The following plugins depend on “%s” and will also be disabled:
hu: A következő bővítmények a(z) „%s” bővítménytől függenek, és letiltásra kerülnek:

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: An additional plugin must be disabled
hu: Egy további bővítményt le kell tiltani

en: The “%s” plugin depends on the “%s” plugin.
    If you disable “%s”, “%s” will also be disabled.
hu: A(z) „%s” bővítmény a(z) „%s” bővítménytől függ.
    A(z) „%s” letiltása esetén a(z) „%s” is letiltásra kerül.

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: Disable Plugins
hu: Bővítmények letiltása

en: There was an error displaying the help.
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben.

en: _Close
hu: Be_zárás

en: _Help
hu: _Súgó

en: Pr_eferences
hu: _Beállítások

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Enabled
hu: _Engedélyezve

en: E_nable All
hu: Összes e_ngedélyezése

en: _Disable All
hu: Összes le_tiltása

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Plugin
hu: Bővítmény

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin “%s” could not be loaded
hu: A(z) „%s” bővítmény nem tölthető be

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
hu: Hiba történt: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
hu: Futtatás a build könyvtárból

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: — libpeas demo application
hu: – libpeas demó alkalmazás

en: About
hu: Névjegy

en: Preferences
hu: Beállítások
