libpeas master - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Plugin Manager
ar: مدير الملحقات

en: View
ar: المنظور

en: Plugin Manager View
ar: منظور مدير الملحقات

note: Translators: Whether builtin plugins should appear in the view (property name)
en: Show Builtin
ar: أظهر المدمجة

en: Dependency '%s' was not found
ar: لم يُعثَر الاعتمادية '%s'

en: Dependency '%s' failed to load
ar: فشل تحميل الاعتمادية '%s'

en: Plugin loader '%s' was not found
ar: لم يُعثر على مُحمّل الملحقات '%s'

en: Failed to load
ar: فشل التحميل

en: Additional plugins must be disabled
ar: يجب تعطيل ملحقات إضافية

en: The following plugins depend on '%s' and will also be disabled:
ar: الملحقات التالية تعتمد على '%s' وستُعطّل أبضا:

en: Plugins
ar: الملحقات

en: An additional plugin must be disabled
ar: يجب تعطيل ملحقة إضافية

en: The '%s' plugin depends on the '%s' plugin.
    If you disable '%s', '%s' will also be disabled.
ar: الملحقة '%s' تعتمد على الملحقة '%s'.
    إذا عطّلت '%s' فستُعطّل '%s' أيضا.

en: Disable Plugins
ar: عطّل الملحقات

en: There was an error displaying the help.
ar: حدث عطل في عرض هذه المساعدة.

en: _About
ar: _عن

en: _Preferences
ar: الت_فضيلات

en: _Enabled
ar: _مفعّل

en: E_nable All
ar: _فعّل الكل

en: _Disable All
ar: ع_طّل الكل

en: Enabled
ar: مفعّل

en: Plugin
ar: ملحقة

en: <b>The plugin '%s' could not be loaded</b>
    An error occurred: %s
ar: <b>تعذّر تحميل الملحقة '%s'</b>
    حدث عُطل: %s

en: Run from build directory
ar: شغّل من دليل البناء

en: - libpeas demo application
ar: - تطبيق لتجربة libpeas
