libpeas master - en to as translation catalogue (30 entries)

en: Plugin Manager
as: প্লাগিন ব্যৱস্থাপক

note: Translators: What PeasGtkPluginManagerView to use
en: View
as: দৰ্শন

en: Plugin Manager View
as: প্লাগিন ব্যৱস্থাপক দৰ্শন

note: Translators: Whether builtin plugins should appear in the view (property name)
en: Show Builtin
as: Builtin দেখুৱাওক

en: Dependency '%s' was not found
as: নিৰ্ভৰশীলতা '%s' পোৱা নগল

en: Dependency '%s' failed to load
as: নিৰ্ভৰশীলতা '%s' লোড হবলৈ ব্যৰ্থ

en: Plugin loader '%s' was not found
as: প্লাগিন লোডাৰ '%s' পোৱা নগল

en: Failed to load
as: লোড হবলৈ ব্যৰ্থ

en: Additional plugins must be disabled
as: অতিৰিক্ত প্লাগিনসমূহ অসামৰ্থবান কৰিব লাগিব

en: The following plugins depend on '%s' and will also be disabled:
as: নিম্নলিখিত প্লাগিনসমূহ '%s' -ৰ উপৰত নিৰ্ভৰশীল আৰু ইহতকো অসামৰ্থবান কৰা হব:

en: Plugins
as: প্লাগিনসমূহ

en: An additional plugin must be disabled
as: এটা অতিৰিক্ত প্লাগিন অসামৰ্থবান কৰিব লাগিব

en: The '%s' plugin depends on the '%s' plugin.
    If you disable '%s', '%s' will also be disabled.
as: '%s' প্লাগিনটো '%s' প্লাগিনৰ উপৰত নিৰ্ভৰশীল।
    আপুনি যদি '%s' অসামৰ্থবান কৰে, '%s' -ও অসামৰ্থবান হব।

en: _Cancel
as: বাতিল কৰক (_C)

en: Disable Plugins
as: প্লাগিনসমূহ অসামৰ্থবান কৰক

en: There was an error displaying the help.
as: সহায় প্ৰদৰ্শন কৰোতে এটা ত্ৰুটি হৈছিল।

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Help
as: সহায় (_H)

en: Pr_eferences
as: পছন্দসমূহ (_e)

en: _About
as: বিষয়ে (_A)

en: _Preferences
as: পছন্দসমূহ (_P)

en: _Enabled
as: সামৰ্থবান কৰা আছে (_E)

en: E_nable All
as: সকলো সামৰ্থবান কৰক (_n)

en: _Disable All
as: সকলো অসামৰ্থবান কৰক (_D)

en: Enabled
as: সামৰ্থবান কৰা আছে

en: Plugin
as: প্লাগিন

en: <b>The plugin '%s' could not be loaded</b>
    An error occurred: %s
as: <b>প্লাগিন '%s' লোড কৰিব পৰা নগল</b>
    এটা ত্ৰুটি দেখা দিছে: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
as: নিৰ্মান ডাইৰেকটৰিৰ পৰা চলাওক

en: _Quit
as: প্ৰস্থান কৰক (_Q)

en: - libpeas demo application
as: - libpeas ডেমো এপ্লিকেচন
