libpeas master - en to ca translation catalogue (34 entries)

en: Plugin Manager
ca: Gestor de connectors

note: Translators: What PeasGtkPluginManagerView to use
en: View
ca: Visualitza

en: Plugin Manager View
ca: Visualització del gestor de connectors

note: Translators: Whether builtin plugins should appear in the view (property name)
en: Show Builtin
ca: Mostra els connectors integrats

en: Peas Gtk
ca: Peas GTK+

en: Dependency '%s' was not found
ca: No s'ha trobat la dependència «%s»

en: Dependency '%s' failed to load
ca: No s'ha pogut carregar la dependència «%s»

en: Plugin loader '%s' was not found
ca: No s'ha trobat el carregador de connectors «%s»

en: Failed to load
ca: No s'ha pogut carregar

en: Additional plugins must be disabled
ca: S'han d'inhabilitar connectors addicionals

en: The following plugins depend on '%s' and will also be disabled:
ca: Els connectors següents depenen de «%s» i també s'han d'inhabilitar:

en: Plugins
ca: Connectors

en: An additional plugin must be disabled
ca: S'ha d'inhabilitar un connector addicional

en: The '%s' plugin depends on the '%s' plugin.
    If you disable '%s', '%s' will also be disabled.
ca: El connector «%s» depèn del connector «%s».
    Si inhabiliteu «%s» també s'inhabilitarà «%s».

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Disable Plugins
ca: Inhabilita connectors

en: There was an error displaying the help.
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda.

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Help
ca: _Ajuda

en: Pr_eferences
ca: _Preferències

en: _About
ca: _Quant a

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Enabled
ca: _Habilitat

en: E_nable All
ca: H_abilita'ls tots

en: _Disable All
ca: _Inhabilita'ls tots

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Plugin
ca: Connector

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin '%s' could not be loaded
ca: No s'ha pogut carregar el connector «%s»

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
ca: S'ha produït un error: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
ca: Executa des del directori de muntatge

en: _Quit
ca: I_x

en: - libpeas demo application
ca: - aplicació de demostració de la libpeas

en: About
ca: Quant a

en: Preferences
ca: Preferències
