libpeas master - en to ie translation catalogue (28 entries)

en: Dependency “%s” was not found
ie: Dependentie «%s» ne esset trovat

en: Dependency “%s” failed to load
ie: Dependentie «%s» ne esset cargat

en: Plugin loader “%s” was not found
ie: Li cargator de plugines «%s» ne esset trovat

en: Failed to load
ie: Ne successat cargar

en: Additional plugins must be disabled
ie: Additional plugines deve esser desactivat

en: The following plugins depend on “%s” and will also be disabled:
ie: Li sequent plugines depende de «%s» e va esser anc desactivat:

en: Plugins
ie: Plugines

en: An additional plugin must be disabled
ie: Un additional plugin deve esser desactivat

en: The “%s” plugin depends on the “%s” plugin.
    If you disable “%s”, “%s” will also be disabled.
ie: Li plugines «%s» depende del plugin «%s».
    Si on desactiva «%s», «%s» va anc esser desactivat.

en: _Cancel
ie: _Annular

en: Disable Plugins
ie: Desactivar plugines

en: There was an error displaying the help.
ie: Un error ha evenit durante que monstrar li auxilie.

en: _Close
ie: _Cluder

en: _Help
ie: Au_xilie

en: Pr_eferences
ie: Pr_eferenties

en: _About
ie: _Pri

en: _Preferences
ie: _Preferenties

en: _Enabled
ie: _Activ

en: E_nable All
ie: A_ctivar omni

en: _Disable All
ie: Desac_tivar omni

en: Enabled
ie: Activ

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin “%s” could not be loaded
ie: Ne successat cargar li plugin «%s»

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
ie: Un errore evenit: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
ie: Lansat ex li fólder de construction

en: _Quit
ie: S_urtir

en: — libpeas demo application
ie: — un application de demonstration de libpeas

en: About
ie: Pri

en: Preferences
ie: Preferenties
