libpeas master - en to mr translation catalogue (31 entries)

en: Plugin Manager
mr: प्लगइन मॅनेजर

note: Translators: What PeasGtkPluginManagerView to use
en: View
mr: दृष्य

en: Plugin Manager View
mr: प्लगइन मॅनेजर दृष्य

note: Translators: Whether builtin plugins should appear in the view (property name)
en: Show Builtin
mr: बिल्टइन दाखवा

en: Peas Gtk
mr: पिज् Gtk

en: Dependency '%s' was not found
mr: अवलंबन '%s' आढळले नाही

en: Dependency '%s' failed to load
mr: अवलंबन '%s' लोड करण्यास अपयशी

en: Plugin loader '%s' was not found
mr: प्लगइन लोडर '%s' आढळले नाही

en: Failed to load
mr: लोड होण्यास अपयशी

en: Additional plugins must be disabled
mr: अगाऊ प्लगइन्स् बंद असायला हवे

en: The following plugins depend on '%s' and will also be disabled:
mr: खालील प्लगइन्स् '%s' वर अवलंबून आहे व त्यास बंद केले जाईल:

en: Plugins
mr: प्लगइन्स्

en: An additional plugin must be disabled
mr: अगाऊ प्लगइन्स् बंद असायला हवे

en: The '%s' plugin depends on the '%s' plugin.
    If you disable '%s', '%s' will also be disabled.
mr: '%s' प्लगइन '%s' प्लगइनवर अवलंबून आहे.
    '%s' बंद केल्यास, '%s' देखील बंद केले जाईल.

en: _Cancel
mr: रद्द करा (_C)

en: Disable Plugins
mr: प्लगइन्स् बंद करा

en: There was an error displaying the help.
mr: मदत दाखवतेवेळी त्रुटी आढळली.

en: _Close
mr: बंद करा (_C)

en: _Help
mr: मदत (_H)

en: Pr_eferences
mr: पसंती (_e)

en: _About
mr: विषयी (_A)

en: _Preferences
mr: पसंती (_P)

en: _Enabled
mr: सुरू केले (_E)

en: E_nable All
mr: सर्व सुरू करा (_n)

en: _Disable All
mr: सर्व बंद करा (_D)

en: Enabled
mr: सुरू केले

en: Plugin
mr: प्लगइन

en: <b>The plugin '%s' could not be loaded</b>
    An error occurred: %s
mr: <b>प्लगइन '%s'ला लोड करणे अशक्य</b>
    त्रुटी आढळली: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
mr: बिल्ड डिरेक्ट्रीपासून चालवा

en: _Quit
mr: बाहेर पडा (_Q)

en: - libpeas demo application
mr: - libpeas डेमो ॲप्लिकेशन
