libpeas master - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Dependency “%s” was not found
ro: Dependența „%s” nu a fost găsită

en: Dependency “%s” failed to load
ro: Dependența „%s” nu a putut fi încărcată

en: Plugin loader “%s” was not found
ro: Încărcătorul de module „%s” nu a fost găsit

en: Failed to load
ro: Nu a putut fi încărcat

en: Additional plugins must be disabled
ro: Module suplimentare trebuie să fie dezactivate

en: The following plugins depend on “%s” and will also be disabled:
ro: Următoarele module depind de „%s” și vor fi și ele dezactivate:

en: Plugins
ro: Module

en: An additional plugin must be disabled
ro: Un plugin suplimentar trebuie să fie dezactivat

en: The “%s” plugin depends on the “%s” plugin.
    If you disable “%s”, “%s” will also be disabled.
ro: Modulul „%s” depinde de modulul „%s”.
    Dacă dezactivați modulul „%s”, va fi dezactivat și „%s”.

en: _Cancel
ro: _Anulează

en: Disable Plugins
ro: Dezactivează module

en: There was an error displaying the help.
ro: A apărut o eroare când se afișa ajutorul.

en: _Close
ro: În_chide

en: _Help
ro: _Ajutor

en: Pr_eferences
ro: Pr_eferințe

en: _About
ro: _Despre

en: _Preferences
ro: _Preferințe

en: _Enabled
ro: _Activat

en: E_nable All
ro: Activează-le pe _toate

en: _Disable All
ro: _Dezactivează-le pe toate

en: Enabled
ro: Activat

en: Plugin
ro: Modul

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin “%s” could not be loaded
ro: Modulul „%s” nu a putut fi încărcat

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
ro: S-a produs o eroare: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
ro: Rulează din dosarul în care a fost construit programul

en: _Quit
ro: _Ieșire

en: — libpeas demo application
ro: — libpeas aplicație demo

en: About
ro: Despre

en: Preferences
ro: Preferințe
