libpeas master - en to th translation catalogue (33 entries)

en: Plugin Manager
th: เครื่องมือจัดการปลั๊กอิน

note: Translators: What PeasGtkPluginManagerView to use
en: View
th: มุมมอง

en: Plugin Manager View
th: มุมมองเครื่องมือจัดการปลั๊กอิน

note: Translators: Whether builtin plugins should appear in the view (property name)
en: Show Builtin
th: แสดงปลั๊กอินที่มีในตัว

en: Dependency '%s' was not found
th: ไม่พบ '%s' ที่ต้องใช้

en: Dependency '%s' failed to load
th: โหลด '%s' ที่ต้องใช้ไม่สำเร็จ

en: Plugin loader '%s' was not found
th: ไม่พบเครื่องมือโหลดปลั๊กอิน '%s'

en: Failed to load
th: โหลดไม่สำเร็จ

en: Additional plugins must be disabled
th: ต้องปิดปลั๊กอินเพิ่มเติม

en: The following plugins depend on '%s' and will also be disabled:
th: ปลั๊กอินต่อไปนี้ต้องใช้ '%s' และจะถูกปิดการใช้งานด้วย:

en: Plugins
th: ปลั๊กอิน

en: An additional plugin must be disabled
th: ต้องปิดปลั๊กอินเพิ่มเติม

en: The '%s' plugin depends on the '%s' plugin.
    If you disable '%s', '%s' will also be disabled.
th: ปลั๊กอิน '%s' ต้องใช้ปลั๊กอิน '%s'
    ถ้าคุณปิดการใช้งาน '%s', ก็จะเป็นการปิด '%s' ด้วย

en: _Cancel
th: _ยกเลิก

en: Disable Plugins
th: ปิดการใช้งานปลั๊กอิน

en: There was an error displaying the help.
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะแสดงวิธีใช้

en: _Close
th: ปิ_ด

en: _Help
th: _วิธีใช้

en: Pr_eferences
th: _ปรับแต่ง

en: _About
th: เ_กี่ยวกับ

en: _Preferences
th: _ปรับแต่ง

en: _Enabled
th: _เปิดใช้งาน

en: E_nable All
th: เปิดใช้งาน_ทั้งหมด

en: _Disable All
th: ปิ_ดการใช้งานทั้งหมด

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Plugin
th: ปลั๊กอิน

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin '%s' could not be loaded
th: ปลั๊กอิน '%s' ไม่สามารถโหลดได้

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
th: เกิดข้อผิดพลาด: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
th: เรียกจากไดเรกทอรีที่ใช้ประกอบสร้าง

en: _Quit
th: _ออก

en: - libpeas demo application
th: - โปรแกรมตัวอย่างของ libpeas

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Preferences
th: ปรับแต่ง
