libpeas 3.38.x - en to nb translation catalogue (29 entries)

en: Dependency “%s” was not found
nb: Avhengighet «%s» ble ikke funnet

en: Dependency “%s” failed to load
nb: Avhengighet «%s» feilet ved lasting

en: Plugin loader “%s” was not found
nb: Tilleggslaster «%s» ble ikke funnet

en: Failed to load
nb: Feilet ved lasting

en: Additional plugins must be disabled
nb: Flere tillegg må slås av

en: The following plugins depend on “%s” and will also be disabled:
nb: Følgende tilegg er avhengig av «%s» og vil også bli slått av:

en: Plugins
nb: Tillegg

en: An additional plugin must be disabled
nb: Flere tillegg må slås av

en: The “%s” plugin depends on the “%s” plugin.
    If you disable “%s”, “%s” will also be disabled.
nb: Tillegget «%s» er avhengig av tillegg «%s».
    Hvis du slår av «%s» vil «%s» også bli slått av.

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: Disable Plugins
nb: Slå av tillegg

en: There was an error displaying the help.
nb: Det oppsto en feil under visning av hjelp.

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Pr_eferences
nb: Bruk_ervalg

en: _About
nb: _Om

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: _Enabled
nb: _Slått på

en: E_nable All
nb: Slå på _alle

en: _Disable All
nb: Slå a_v alle

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Plugin
nb: Tillegg

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin “%s” could not be loaded
nb: Tillegg «%s» kunne ikke lastes

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
nb: En feil oppsto: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
nb: Kjør fra byggkatalog

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: — libpeas demo application
nb: — libpeas demoprogram

en: About
nb: Om

en: Preferences
nb: Brukervalg
