libpeas master - en to pa translation catalogue (29 entries)

en: Dependency “%s” was not found
pa: “%s“ ਨਿਰਭਰਤਾ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ

en: Dependency “%s” failed to load
pa: ਨਿਰਭਰਤਾ “%s“ ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Plugin loader “%s” was not found
pa: ਪਲੱਗਇਨ ਲੋਡਰ “%s“ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: Failed to load
pa: ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Additional plugins must be disabled
pa: ਵਾਧੂ ਪਲੱਗਇਨ ਬੰਦ ਕਰਨੀ ਪਵੇਗੀ

en: The following plugins depend on “%s” and will also be disabled:
pa: “%s“ ਉੱਤੇ ਅੱਗੇ ਦਿੱਤੀ ਪਲੱਗਇਨ ਨਿਰਭਰ ਹੈ ਅਤੇ ਬੰਦ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ:

en: Plugins
pa: ਪਲੱਗਇਨ

en: An additional plugin must be disabled
pa: ਹੋਰ ਪਲੱਗਇਨ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕੀਤਾ ਜਾਵੇਗਾ

en: The “%s” plugin depends on the “%s” plugin.
    If you disable “%s”, “%s” will also be disabled.
pa: “%s“ ਪਲੱਗਇਨ “%s“ ਪਲੱਗਇਨ ਉੱਤੇ ਨਿਰਭਰ ਹੈ।
    ਜੇ ਤੁਸੀਂ “%s“ ਨੂੰ ਬੰਦ ਕੀਤਾ ਤਾਂ “%s“ ਬੰਦ ਹੋ ਜਾਵੇਗੀ।

en: _Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(_C)

en: Disable Plugins
pa: ਪਲੱਗਇਨ ਬੰਦ

en: There was an error displaying the help.
pa: ਮਦਦ ਵੇਖਾਉਣ ਦੌਰਾਨ ਗਲਤੀ ਹੈ।

en: _Close
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ(_C)

en: _Help
pa: ਮਦਦ(_H)

en: Pr_eferences
pa: ਮੇਰੀ ਪਸੰਦ(_e)

en: _About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ(_A)

en: _Preferences
pa: ਮੇਰੀ ਪਸੰਦ(_P)

en: _Enabled
pa: ਚਾਲੂ ਹਨ(_E)

en: E_nable All
pa: ਸਭ ਚਾਲੂ ਕਰੋ(_n)

en: _Disable All
pa: ਸਭ ਬੰਦ ਕਰੋ(_D)

en: Enabled
pa: ਚਾਲੂ ਹਨ

en: Plugin
pa: ਪਲੱਗਇਨ

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin “%s” could not be loaded
pa: ਪਲੱਗਇਨ “%s“ ਨੂੰ ਲੋਡ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
pa: ਗਲਤੀ ਆਈ: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
pa: ਬਿਲਡ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀ ਤੋਂ ਚਲਾਓ

en: _Quit
pa: ਬਾਹਰ(_Q)

en: — libpeas demo application
pa: — libpeas ਡੈਮੋ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ

en: About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ

en: Preferences
pa: ਮੇਰੀ ਪਸੰਦ
