libpeas master - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Dependency “%s” was not found
ja: 依存するプラグイン“%s”が見つかりません

en: Dependency “%s” failed to load
ja: 依存するプラグイン“%s”のロードに失敗しました

en: Plugin loader “%s” was not found
ja: プラグインローダー“%s”が見つかりません

en: Failed to load
ja: ロードに失敗しました

en: Additional plugins must be disabled
ja: 追加プラグインを無効にする必要があります

en: The following plugins depend on “%s” and will also be disabled:
ja: 次のプラグインは“%s”に依存しており、すべて無効になります:

en: Plugins
ja: プラグイン

en: An additional plugin must be disabled
ja: 追加プラグインを無効にする必要があります

en: The “%s” plugin depends on the “%s” plugin.
    If you disable “%s”, “%s” will also be disabled.
ja: プラグイン“%s”は“%s”に依存しています。
    “%s”を無効にする場合、“%s”も無効になります。

en: _Cancel
ja: キャンセル(_C)

en: Disable Plugins
ja: プラグインを無効にする

en: There was an error displaying the help.
ja: ヘルプを表示する時にエラーが発生しました。

en: _Close
ja: 閉じる(_C)

en: _Help
ja: ヘルプ(_H)

en: Pr_eferences
ja: 設定(_E)

en: _About
ja: 情報(_A)

en: _Preferences
ja: 設定(_P)

en: _Enabled
ja: 有効(_E)

en: E_nable All
ja: すべて有効(_N)

en: _Disable All
ja: すべて無効(_D)

en: Enabled
ja: 有効

en: Plugin
ja: プラグイン

note: Avoid having markup in a translated string
en: The plugin “%s” could not be loaded
ja: プラグイン“%s”をロードできません

note: Keep separate because some translations do special things * for the ':' and might accidentally not keep the space after it
en: An error occurred: %s
ja: エラー発生: %s

note: Translators: The directory in which the demo program was compiled at
en: Run from build directory
ja: ビルドしたディレクトリから実行

en: _Quit
ja: 終了(_Q)

en: — libpeas demo application
ja: — libpeas のデモ用アプリケーション

en: About
ja: 情報

en: Preferences
ja: 設定
